"Вкрали заради розваги чи їжі". Історія пітона, якого українські військові врятували з російського танка
Віднедавна вдома у харківського зоолога Дмитра Шабанова живе пітон "Куп'янськ". Його названо на честь міста, яке на початку вересня звільнили від російської окупації українські військові. Пітона вони також звільнили від російських загарбників. Його знайшли в підбитому й палаючим російському танку: як пітон туди потрапив і що з ним робили – невідомо.
Військові, які врятували пітона, розповідають історію так. У вересні військовослужбовець ЗСУ на ім'я Богдан під час бою в лісі на Харківщині підбив два танки противника, які обстрілювали їхні позиції. Під палаючою бронетехнікою боєць помітив велику змію.
"Коли ми підбили танк, ми пішли у розвідку, знайшли розбиту елітну лазню. Там був тераріум, і там було багато вбитих змій, – розповів Богдан телеканалу "Громадське. Харків" . – Можливо, він і сам доповз до тих танків погрітися, але я не виключаю, що вони його вкрали заради розваги чи їжі. Ми часто знаходили на позиціях росіян шкури та кістки собак".
Військовий привіз пітона до себе додому до Харкова, але зізнається, що після цього почав його боятися. Крім того, що величезну змію треба було годувати, пітон "Куп'янськ" вимагав і спеціального догляду. Тоді Богдан через волонтерів почав шукати, в які б гарні руки влаштувати вихованця.
"Волонтер, з яким я дружу, мені каже, що хлопці, які у Куп'янську, шукають хороші руки для пітона. У якийсь момент дзвонить мені хлопець, каже, що він їхатиме до мого району, але пітона привезти не може, бо що він його боїться, - розповів кореспондентові телеканалу "Настоящее в время" зоолог, професор Харківського університету імені Каразіна Дмитро Шабанов.- Я підходжу до пітона, беру його в руки. Він мені кричить: "Ой, як ви не боїтеся?!" який я сміливий! А потім розповідає, що підбили танк, підліз під цей танк, у цей час по них стріляли, з-під танка він витягнув змію. І ось ситуація з танком мені здається набагато страшнішою, ніж ситуація зі змією".
Дмитро Шабанов, Богдан та пітон Куп'янськ, фото Олександри Новосіл / kh.suspilne.media
Зараз "Куп'янськ" живе вдома у професора Шабанова і почувається чудово. "Він дуже добре їсть, у нього все добре, він ідеально злиняв вдруге", - з гордістю розповідає Дмитро Шабанов.
Коли історію порятунку пітона показали на харківському телебаченні, з журналістами зв'язалася адміністратор готельно-ресторанного комплексу "Камелот" Валентина Литвинова. Вона сказала, що справжнє ім'я пітона – Петя, йому майже 20 років і, швидше за все, це їхній колишній вихованець – на весь Куп'янськ він був такий один. Наразі комплекс повністю зруйнований внаслідок російських обстрілів, тож там пітону жити ніде. Але у зоолога він знайшов гостинну прийомну сім'ю.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю на сході України випаде перший сніг
- 18:07
- Розвідка та деякі військові США сумніваються, що Україна може зупинити наступ росії - NYT
- 16:19
- Бутусов: Рішення, які змінять ситуацію на фронті
- 14:58
- Начштабу "Азову" закликав воїнів разом "посадити" генерала Содоля
- 12:03
- СБУ викрила масштабну схему для ухилянтів у приватному львівському університеті продажного радянського "мєнта"
- 10:01
- Друзі Зеленського: син державного зрадника Баканова з СБУ будує маєток на землі, купленій за втричі заниженою вартістю
- 08:00
- Ворог окупував селище Ясна Поляна на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні дощитиме, в Карпатах йтиме мокрий сніг
- 18:05
- Реформа БЕБ: що це має дати Україні
- 16:07
- Геннадій Друзенко: Як неядерне мислення вбиває Україну
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.