Адвокат Євген Міліруд "воює" в Україні за УПЦ МП, за "Святую Русь !"

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Харківський адвокат переслідував журналістів - на захист московської церкви. Окрім адвокатської практики Євген Міліруд є засновником благодійного фонду «Святая Русь!». 

Окрім архітектурних, історичних, наукових та інших визначних пам'яток у Харкові є ще одна – адвокат, який захищає УПЦ МП, причому далеко не завжди адвокатськими методами.

1 грудня у Свято-Покровському соборі міста Чугуєва проходили збори кліру Ізюмсько-Куп'янської єпархії. На ньому святим отцям мали представити нового главу – єпископа Іоанна Терновецького. Причиною тому була втеча колишнього владики митрополита Єлисея Іванова до Росії. Останній під час окупації активно прислуговував загарбникам і після звільнення вважав за краще якнайшвидше забратися з української землі подобру-поздорову.

Трохи раніше початку святих зборів біля храму зібралися кілька десятків небайдужих харків'ян та чугуївців, які побажали нагадати священикам, що вони живуть і служать на території України, і що їхні парафіяни – українці (НА ФОТО УГОРІ).

Ще до початку зборів якась людина у цивільному спробувала виштовхати з території, що прилягає до храму, кореспондента «Сільських вістей». Леонід Логвиненко знімав людей, які пікетували храм. Невідомий чоловік на підвищених тонах почав хамити журналісту, намагаючись заборонити знімати його та згадуючи при цьому Цивільний кодекс України. Журналіст спокійно відповів, що не мав ні бажання, ні наміру знімати якогось невідомого громадянина, але фотографування публічної події у публічному місці не припинить. Невідомий сказав, що слід викликати поліцію.

На фото: 1 грудня 2022 року, на задньому плані - Євген Міліруд намагається вигнати журналіста з території, що прилягає до храму, кадр з відео

Поліцейські, що прибули, сказали, що до них звернувся громадянин із заявою, мовляв, журналіст напав на нього, став штовхати і нецензурно лаяти. Ще один журналіст, який безперервно знімав усе, що відбувається, запропонував правоохоронцям переглянути відео інциденту. Поліцейські переконалися, що скарга була свідомо хибною і почали спостерігати за пікетом, не втручаючись у те, що відбувається.

Скаржник, що не представився, спробував було знов-таки вимагати припинити відеозйомку, впираючи на Цивільний кодекс, але отримав чітку негативну відповідь і кудись пішов.

Коли попи зібралися, до них завітали несподівані гості – співробітники поліції та СБУ. Вони повідомили, що мають намір провести обшук у храмі та священнослужителі пішли до своїх автомобілів за документами. Журналісти тим часом зайшли до храму та продовжили зйомку. Тут знову з'явився невідомий скаржник і почав доводити, що преса не має права виконувати свої службові обов'язки. Тепер він уже називав конкретну статтю Цивільного кодексу, яку вже встиг прочитати. Втім, цитував він дуже вибірково, тільки ті пункти, які його влаштовували. На це йому повідомили про те, що втручатися у діяльність журналістів – злочин, передбачений статтею 171 Кримінального кодексу України. Тоді він почав доводити, що це якісь приватні збори, куди запросили лише попів. Але надати свідоцтво про право приватної власності на храм і прилеглу територію не зміг.

Невідомий виявився адвокатом Євгеном Мілірудом.

Адвокат Євген Міліруд, фото ВКонтакте

Сам факт його присутності породив безліч питань. Абсолютно незрозуміло, навіщо попам московської церкви адвокат, якби цілком вистачило напутності обшукуючим. Мовляв, шановні правоохоронці, шукайте все, що вас цікавить, тільки не трощите нічого. Та й звідки священнослужителі взагалі знали, що готується обшук? А якщо не знали, навіщо їм знадобився адвокат? І найцікавіше – чому саме адвокат Міліруд, чим він такий милий служителям УПЦ МП? Так, якщо святі отці, які зібралися в тому храмі, справді хоч наскільки святі, чим їм заважали журналісти?

Окрім адвокатської практики Євген Міліруд є засновником благодійного фонду «Святая Русь!». Саме так, із знаком оклику через прогалину після слова «Русь».

Вже тільки сама назва натякає на міцний зв'язок і з церквою, і з росією. І ще дуже цікаві дані керівника фонду. За даними аналітичної системи YouControl, ним записано мешканець міста Суми Анатолій Дружченко. Але контактний телефон вказаний Євгеном Мілірудом. Це легко перевірити, зайшовши на будь-який із сайтів із контактами харківських адвокатів. З цього випливає, що людина, вказана керівником фонду – номінальна особа. Фактичний керівник – Євген Міліруд. Але насправді все виявилося зовсім не так.

Анатолій Дружченко розповів телефоном, що він уже давно не має до фонду жодного стосунку. Так, колись харківські адвокати створили «Святую Русь !», зареєстрували в Сумах, і заради зручності поставили керівником сумчанина. Але з початком російської агресії у 2014 році фондом – з такою-то назвою! – зацікавилася СБУ. Керівника викликали, розпитували, у результаті він вирішив вийти зі складу засновників та залишив посаду. Адвокати забрали у нього документи та запевнили, що всі перереєструють на себе. Але станом на сьогодні обіцянки Міліруда не виконані, керівника у фонді не змінили.

За словами сумчанина, фонд створювався для збору коштів на будівництво церкви у селі на Сумщині. Якусь суму навіть вдалося зібрати. Але церкву збудували коштом інших спонсоров і діяльність фонду себе вичерпала. Точніше, то він так думає, хоча насправді діяльність може й вестись. Вказаний у реєстраційних даних контактний телефон належить Міліруд. А чим він займається у фонді – відомо хіба що самому Міліруду.

Взагалі практика записувати керівником людини, яка нічим реально не керує звичайною для шахрайських структур для створення видимості законної діяльності. Шахраї знаходять бомжа, який за пару пляшок горілки дає на якийсь час свій паспорт, і на нього реєструють фірму. БФ «Святая Русь !» відрізняється лише тим, що керівником записано не бомж. Але він також не має жодного уявлення про діяльність керованого ним фонду.

Тут можна заперечити – мовляв, організація благодійна, роблять щось добре для людей на зібрані добровільні пожертвування. Але в реальному житті благодійні фонди зазвичай звітують про зібрані кошти і про те, на що вони були витрачені. Але жодного такого звіту про діяльність БФ «Святая Русь !» Знайти не вдалося.

Можна хіба що поцікавитись моральним виглядом адвоката Євгена Міліруда. Можливо він кришталево чесна людина, і його репутація сама по собі служить надійною гарантією того, що будь-яка справа з її участю в жодному разі не виявиться аферою.

Євген Міліруд народився у місті Ноябрськ Тюменської області (росія). Потім його родина переїхала до Житомирської області, де після закінчення Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого Міліруд встиг попрацювати у прокуратурі Олевського району. Нині живе у Харкові, є адвокатом та фізичною особою – підприємцем. Вважається засновником кількох юридичних осіб.

У реєстрі судових рішень зазначено чимало судів, у яких він брав участь, переважно господарських та цивільних. Є банальні, які не привертають увагу. Але є й визначні. Наприклад, свіжа справа про стягнення аліментів.

Звичайна історія – батьки розлучилися, дитина залишилася жити з матір'ю, яка вимагає стягнути аліменти з батька. Незвичайним тут було те, що дбайлива мати почала водити доньку до лікарів, репетитора з німецької мови, до комп'ютерної академії «Шаг» та до громадської організації спортивного орієнтування. Все це – платні послуги, що мати підтвердила довідками, виписками, чеками та квитанціями. А її логіка була простою: якщо батьки зобов'язані спільно утримувати дитину навіть будучи в розлученні, нехай батько, крім належних аліментів, сплатить усі ці додаткові витрати. Батькові ще пощастило, що мати не орендувала для відпочинку доньці якусь розкішну півторасотметрову яхту.

У Ленінському суді міста Харкова матері відмовили у стягненні додаткових витрат на утримання дитини. Суд зазначив, що всі перераховані матір'ю витрати не є життєво необхідними і не пов'язані з деякими особливостями дитини. Тоді її представник адвокат Євген Міліруд оскаржив рішення та суди тяглися до середини літа цього року. Зрештою мати та адвокат Міліруд відмовилися від розгляду справи в апеляції.

У тому, що мати спробувала вичавити з батька, що залишив її, максимум грошей не має нічого незвичайного. Окрім назви громадської організації спортивного орієнтування, де донька нібито займалася спортом. Громадська організація «Клуб спортивного орієнтування «О-Компас».

За даними аналітичної системи YouControl, засновником ГО "О-Компас" є Євген Міліруд власною персоною. Якби мати виграла справу, то платила б за спортивні заняття доньки до організації Міліруда. Так, тут адвокату було за що поборотися – з погляду грошей, але ніяк не має рацію дитини та дотримання закону.

От і гадай після того, чи справді БФ «Святая Русь !», фактично керований адвокатом Мілірудом, такий святий, як це записано в його назві. І що за інтерес мав Міліруд захищати служителів московської церкви від законних дій правоохоронців. І що такого він намагався допомогти приховати попам, переслідую журналістів протизаконними діями. На це питання чітку відповідь дала СБУ, співробітники якої знайшли у харківських храмах УПЦ МП проросійську літературу, величезну кількість готівки, російські сухпайки та навіть російських громадян. Тут мимоволі виникає питання про роль членів клубу спортивного орієнтування, заснованого Мілірудом у протистоянні російської агресії цього року.

Сергій Єрмаков, ІА «Хроніки», спеціально для видання Аргумент


На цюб тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]