Чому українці з песимізмом дивляться у майбутнє - соцопитування

|
Версия для печатиВерсия для печати

Більшість українців гадають, що справи в їхній країні за п’ять років йтимуть гірше, ніж нині. Це випливає з актуального репрезентативного опитування DW-Trend.

Яке було проведено у жовтні 2011 року на замовлення Deutsche Welle незалежним дослідницьким інститутом IFAK Ukraine. На всій території України було опитано 1000 осіб. Головні проблеми країни: економічна ситуація, права людини й зловживання владою

Тільки 22 відсотки українців виходять з того, що за п’ять років в Україні житиметься краще, ніж сьогодні. 41 процент опитаних очікують навіть погіршення ситуації. 37 відсотків переконані, що все залишатиметься без змін.

Тільки 22 відсотки українців виходять з того, що за п’ять років в Україні житиметься краще, ніж сьогодні.

Головна проблема – економіка

Економічна ситуація, на думку українського населення, залишається головною проблемою в країні. 71 відсоток опитаних вбачають саме в цій галузі одну з найважливіших проблем України. DW-Trend за грудень 2010 року показав, що такої думки тоді були 79 процентів опитаних. Другою важливою проблемою українці називають й цього разу корупцію (2011 року - 57 відсотків; 2010 року - 55 відсотків).

Як і раніше, на третьому місці найважливіших проблем називається свавілля міліції та держслужбовців. Сприйняття цієї проблеми помітно загострилося серед українського населення. Якщо торік про неї, як про одну з нагальних проблем, згадував кожен третій з опитаних (34 відсотки) то цього року так думають уже 43 відсотки опитаних.

Також помітно критичніше українці сприймають проблему порушення прав людини. Якщо 2010 року однією з найбільших проблем її вважали 24 відсотки українців, то нині вже 31 процент називають зневажання правами людини однією з найнагальніших проблем України. Натомість значно зменшилося число опитуваних, які думають, що тероризм є проблемою для їхньої країни (2011 року - 12 відсотків; 2010 року - 28 процентів) (на це питання можна було давати кілька відповідей).

Також помітно критичніше українці сприймають проблему порушення прав людини

Критика судового процесу над Тимошенко

Під час проведення опитування DW-Trend було винесено суперечливий вирок у судовому процесі проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Суд над колишньою главою уряду України сприймається з великими застереженнями в українському суспільстві. Так, кожен другий українець (52 відсотки) вважає, що процес мав політичне підґрунтя. 31 процент називають його справедливим. 17 відсотків опитаних не могли або не хотіли висловлювати свою думку з цього приводу.

Критика судового процесу над Тимошенко

Проблеми країни створюють підґрунтя для страху

Проблеми України відбиваються на страхах, які відчувають українські громадяни. Це стосується передусім економічного становища. У жовтні 2011 року українці, як і торік, досить стримано оцінювали розвиток своєї особистої фінансової ситуації. Частка тих, які оптимістично дивляться у майбутнє з точки зору власної фінансової ситуації, складає 18 відсотків, що трохи менше за частку тих, хто бачить своє майбутнє песимістично (22 проценти). Найбільшою виявилася частка тих, хто у наступні 12 місяців не очікує ніяких змін, тобто виходить із стагнації (60 відсотків).

Найбільшою виявилася частка тих, хто у наступні 12 місяців не очікує ніяких змін, тобто виходить із стагнації (60 відсотків).

На питання про особисті страхи майже половина українців (51 відсоток) відповідають, що бояться за своїх дітей, для яких не бачать стабільного майбутнього в Україні. Також майже половина респондентів (45 відсотків) переживають, що втратять своє робоче місце або свій бізнес. Непокоїть також система освіти та охорона здоров’я: 38 процентів вважають, що ситуація тут не змінюється на краще.

Також практично кожен третій (36 відсотків) боїться стати жертвою корупції чи сваволі державних або правоохоронних органів. Загалом 14 відсотків мають страх перед тим, що в Україні будуть посилюватися авторитарні тенденції (на це питання можна було давати кілька відповідей).

Не в останню чергу з огляду на власну економічну ситуацію кожен п’ятий українець (21 процент) наважився б на переїзд до іншої країни.

Не в останню чергу з огляду на власну економічну ситуацію кожен п’ятий українець (21 процент) наважився б на переїзд до іншої країни. Переїжджати українці готові були б до Росії, США, Канади, а також до таких країн ЄС як Німеччина та Великобританія. Опитані, які готові були б переїхати до інших країн, зробили б це передусім для того, щоб заробити там грошей. Але й велика частка з них можуть уявити собі назавжди емігрувати з України.

Автори: Бернд Йоганн / Сергій Говоруха / Леся Юрченко/ Редактор: Тетяна Бондаренко | Deutsche Welle


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]