Експорт України цьогоріч зріс на 13%: що експортували й куди

|
Версия для печатиВерсия для печати

За попередніми даними, експорт із України за 2024 рік у грошовому вимірі зріс щонайменше на 13,4%, у вазі – на 28,8%. Так, станом на 26 грудня Україна експортувала 129,2 млн тонн товарів на суму $41,04 млрд, тоді як за підсумками 2023 року було експортовано 100,3 млн тонн на $36,1 млрд.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки.

"Ключовим для досягнення таких результатів стала нормалізація роботи морських портів України. Якщо у 2023 році Україна експортувала морем 54,8 млн тонн продукції, то цього року – вже 87,2 млн тонн. Ще один важливий чинник — продуктивна співпраця України з партнерами, спрямована на розвиток взаємовигідної торгівлі. ЄС продовжив "економічний безвіз" для України", – зазначила перша віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, на показники експорту також позитивно вплинуло відновлення та розвиток української переробки. Свириденко зауважила, що в межах політики "Зроблено в Україні" уряд і надалі приділятиме розвитку промисловості та експорту товарів із високою доданою вартістю посилену увагу.

Свириденко додала, що попри істотне зменшення обсягу експорту товарів автомобільним транспортом у вазі вартість перевезених автомобілями вантажів цього року збільшилась до $14,5 млрд.

"Тому так важлива розбудова автомобільного сполучення з ЄС, а в рамках Ukraine Facility ухвалено стратегію розвитку прикордонної інфраструктури та транспортну стратегію", – сказала Свириденко.

Куди експортували

Як розповів заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, у 2024 році Європейський Союз залишався ключовим торгівельним партнером України.

"Попри всі складнощі на наземному кордоні з ЄС цього року ми експортували до ЄС товарів на $24,5 млрд. Це на понад $1 млрд більше, ніж у 2023 році. І це понад 59% нашого цього річного експорту в цілому. Крім того, майже 50% всього імпорту до України становлять товари з ЄС", – розповів Качка.

Для України важливо щоб реалізовувалися усі можливості Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а сама вона відповідала реаліям сьогодення.

Качка також нагадав, що Україна оновила угоду про вільну торгівлю з Норвегією, Ісландією, Ліхтенштейном та Швейцарією – країнами Європейської Асоціації Вільної торгівлі.

"І в наступному році наші експортери аграрної продукції матимуть кращі умови доступу до ринків усіх чотирьох країн", – пояснив Качка.

За його словами, наступного року Україна зосередиться на пошуку рішення щодо доступу на ринок ЄС для чутливих аграрних товарів (кукурудза, крупи, висівки, мед, цукор яйця і м'ясо птиці).

Окрім ЄС, ключовим торгівельними партнерами України в експорті у 2024 році були:

  • Китай ($2,3 млрд);
  • Туреччина ($2,1 млрд);
  • Єгипет ($1,6 млрд);
  • Індія ($986 млн);
  • Молдова ($935 млн).

Що експортували

Лідером із експорту цього року стала соняшникова олія. Її експортовано на понад $5 млрд. Також з продукції агропереробки експортовано:

  • шрот соняшниковий – на понад $1 млрд;
  • м'ясо птиці – на $945 млн;
  • цукор – на $408 млн;
  • олія соєва – на $311 млн;

Також відновлюється металургійний експорт. Цьогоріч Україна експортувала напівфабрикатів із заліза на $927,5 млн, гарячекатаного прокату – на $802 млн, чавуну – на $500 млн, труб – на $577 млн.

Значні обсяги експорту в 2024 році складала сировина:

  • кукурудза – на $4,9 млрд;
  • пшениця – $3,68 млрд;
  • залізна руда – $2,75 млрд;
  • соя – $1,29 млрд.

Першість серед експортованої продукції виробництва здобули виробники кабелів (експортовано на $1,26 млрд) та меблів ($460,6 млн).

Нагадаємо: у 2021 році Україна експортувала товарів на 68,2 млрд дол., у 2022 – на 44 млрд дол.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]