Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: Микола Величківський. Між нквс і гестапо

2025-01-12 08:21 | Персони

11 січня 1889 року народився український політичний та громадський діяч, науковець, професор, голова Української Національної Ради в Києві (1941р.) Микола Величківський. Саме головування в УНРаді стало приводом для заведення на нього органами нквс урср справи, здійснення оперативно-розшукових...

Фото:

Хлібороби у військовій формі. Хто ставав до лав УПА?

2025-01-09 08:21 | Наша історія

 Основа будь-якої армії — її люди. УПА творилася в умовах бездержавності, фактично знизу, не маючи офіцерського корпусу та мобілізаційного апарату. Тож особливо цікаво, хто саме ставав під її прапори.

Фото:

Історія Джохара Дудаєва в Україні. Як Полтава стала домом першого президента Чеченської Республіки Ічкерія

2025-01-08 08:20 | Персони

 Всі, мабуть, чули про Джохара Дудаєва. Ким він був? Генерал-майором радянської армії? Символом чеченської незалежності? А може людиною, яка любила Полтаву?

Фото:

П'ять важливих міжнародних церковних подій 2024 року

2025-01-05 08:22 | Світова

 Це був дуже насичений міжнародними подіями рік. І не буде перебільшенням сказати, що й українська духовна незалежність, і оборонна війна України далипоштовх дуже серйозним процесам, які вчені назвуть переформатуванням міжнародного церковного простору, а просто віруючі спостерігачі схильні...

Фото:

Космос Лятошинського: Муза композитора і таємниці будинку Роліт

2025-01-04 08:21 | Персони

У відомому київському будинку Роліт (Богдана Хмельницького, 68), який радянська влада будувала для «робітників літератури», а насправді для концентрованого контролю за творчими людьми – на найпомітнішому місці при вході висить табличка-барельєф з датами життя композитора Бориса...

Фото:

Ірина Фаріон: Світ належить переможцям, а не угодовцям і "миротворцям" поразок. Частина 22

2025-01-03 08:36 | Персони

Щодалі актуальніше звучать слова Ірини Фаріон, як приміром в цьому заголовку. Не вистачає сьогодні її рівня аналітики і проникливості, Її глибоких і влучних оцінок на ситуацію, яка відбувається в Україні.

Фото:

Як Мазепа став індикатором українськості Церкви?

2025-01-03 08:22 | Наша історія

 Іван Мазепа, його життя та спадщина продовжують впливати на сучасний релігійний та національний дискурс в Україні. Питання анафеми Мазепи виступає індикатором української церкви, відображаючи глибші процеси самоідентифікації, переосмислення історії та прагнення до духовної незалежності від...

Фото:

Як румунський диктатор Чаушеску змушував жінок народжувати і що з цього вийшло: рекордна материнська смертність і тисячі сиріт

2025-01-02 08:22 | Наша історія

Людський ембріон - "громадська власність", небажання народжувати - "дезертирство", аборт можна робити тільки після 45 років або за наявності чотирьох дітей, рекомендувати пацієнтам контрацепцію - заборонено. Це не новий законопроєкт російської Держдуми і не похмура антиутопія...

Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

2025-01-01 08:30 | Персони

 В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського письменника, літературознавця, мистецтвознавця, бандуриста, композитора, історика, етнографа, театрального діяча Гната Хоткевича (народ. 31 грудня...

Фото:

Труп СРСР та ставка США на паршиву вівцю яка не спрацювала

2024-12-31 08:21 | Наша історія

 Невизначеність США та країн Заходу щодо актуальних геополітичних викликів, нерішучість їх щодо остаточного вирішення «російського питання» нагадують позицію американської адміністрації під час розпаду СРСР. Приїзд Джорджа Буша-старшого до Києва в серпні 1991 року.

Фото:  Демонтаж пам'ятника Леніну в Києві активістами Майдану 9 грудня 2013 року

11 років тому з повалення пам’ятника в центрі Києва почався стихійний “ленінопад” по всій Україні

2024-12-29 08:22 | Наша історія

У неділю 8 грудня 2013 року в Києві було людно. Революція Гідності набирала сили. На недільне віче знову з усієї України з’їхалися люди – вимагати від влади покарання винних у побитті студентів у ніч на 30 листопада та учасників протесту під адміністрацією президента 1 грудня.

Фото:

Як радянський диктатор Сталін українців розкуркулював

2024-12-28 08:30 | Наша історія

 27 грудня 1929 року на Всесоюзній конференції аграрників-марксистів Йосип Сталін повідомив про “ліквідацію куркульства як класу” – розкуркулення, що включало численні репресії та в пізнішому часі призвело до Голодомору.

Фото:

Ірина Фаріон: як перемагати в національно-визвольній війні з одвічним ворогом московитом

2024-12-27 08:31 | Персони

Як тільки не вистачає сьогодні тих глибоких і влучних оцінок на ситуацію, яка відбувається в Україні.

Фото:

Сім порад як відшукати родичів за океаном

2024-12-27 08:22 | Наша історія

Багато українських родин мають родичів, які в різні періоди нашої історії переселилися за океан, і зв’язок з ними був втрачений. Ця стаття присвячена кільком правилам, які допоможуть знайти своїх далеких кревних у Сполучених Штатах і Канаді.

Фото:

Чи писав Леонтович “Щедрика” у Покровську та що поєднує Залужного і Петлюру: дослідження

2024-12-26 08:20 | Персони

 Факт написання композитором Миколою Леонтовичем пісні “Щедрик”, відомої у світі як “Carol of the Bells”, у Покровську на Донеччині наразі не підтверджений документальними джерелами.

Коллаж:  Катерини Василенко

Полтавське підпільне Різдво: «Серед нас був хтось із КГБ»

2024-12-25 08:38 | Наша історія

1974 рік. Напередодні 7 січня компанія з шестикутною зіркою крокує Полтавою. Дівчата ховають плахти, а хлопці – національний одяг, аби не привертати увагу містян.

Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: «З Різдвом Христовим, Ваша Екселенціє!»

2024-12-25 08:22 | Наша історія

У справах із архівного фонду Служби зовнішньої розвідки України нерідко поряд із агентурними повідомленнями, довідками, планами і вказівками трапляються звичайні побутові листи об’єктів оперативної розробки, світлини, листівки.

Фото:

Як совєти боролися з Різдвом

2024-12-24 08:20 | Наша історія

Різдво — одне з найулюбленіших свят українців. Втім до здобуття Україною незалежності протягом радянського періоду це свято знаходилось під негласною забороною. У Радянському Союзі влада намагалася різними методами витіснити Різдво із святкового календаря, а деякі його елементи...

Фото:

Гуцульська Республіка. Як її відкрив Улас Самчук?

2024-12-23 08:21 | Наша історія

 Торік виповнилося століття з часу виходу перших книжок літературною українською мовою на Закарпатті. Ними стали дві поетичні збірки «Квіти з терньом» та «Золоті ключі», що побачили світ в Ужгороді у 1923 році.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]