Крук, фасад, держтайна, Жанна …

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

За новим фасадом Служби порятунку - гниль корупції і кумівства.

Сергій Крук був призначений т.в.о. Голови ДСНС у листопаді 2021 року. Численні публікації в ЗМІ про мільйонну нерухомість у Рівному, яка була зареєстрована на матір, дружину та тещу Крука, його не засмутили. І журналістам він радив питати у самої тещі звідки у неї маєтки на мільйони доларів.

Головою ДСНС Крук був призначений аж через три місяці, перед самою війною, 16 лютого. 

Відразу після 24 лютого Крук утік до Львова і сидів там до середини квітня, коли загроза вторгнення у столицю минула.

Корупція в ДСНС

Сергій Крук почуває себе дуже впевнено, неприкрито займаючись корупційними оборудками. Впевнено, бо має потужний “дах” в Офісі президента.

«Харчовий ланцюжок», який веде до ОП, виглядає так: Крук – заступник міністра МВС Євген Єнін – заступник голови ОП Олег Татаров – очільник ОП Андрій Єрмак.

Саме могутній «дах» у вигляді Єрмака розв’язав Круку руки і зробив його недоторканим, не дивлячись на скандал, який спричинило повідомлення СБУ про розгалужену злочинну організацію в в системі ДСНС.

Ліворуч - Олександр Чекригін, начальник Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям. Саме в нього СБУ нещодавно робила обшуки. Праворуч від нього - перший заступник Максим Грицаєнко, він головний підозрюваний у слідства СБУ, саме на нього “заточений” увесь корупційний ланцюжок, який зараз розслідує Служба безпеки

Найбільше проявів корупційної діяльності керівництва Служби журналісти відстежують на вотчині Крука – Рівненщині.

Наприклад, третій державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС у Рівненській області 17 листопада за результатами тендеру замовив ФОП Мельник Ірина Миколаївна промислові пралку та сушилку для спецодягу за 1,27 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Єдиний конкурент  пропонував такий самий комплект у півтора раза дешевше – за 856 тис грн. Замовник вирішив, що це «аномально низька ціна». У відповідь фірма вказала, що п’ять інших підрозділів ДСНС замовили їй такі ж самі комплекти без монтажу по 556590 тис грн. І пояснила, що запропонована нею ціна у 856 тис грн не просто не є аномально низькою, а навіть вища від попередніх торгів (подробиці оборудки).

Або там же, на Рівненщині, навчальну башту для проведення занять особового складу пожежно-рятувальних підрозділів замовили за 2,8 мільйона гривень, хоча столичне управління ДСНС замовляло таку саме башту за 1,5 млн. Може, саме через небажання встрявати у ці корупційні оборудки поплатився своєю посадою голова київського главку, про що мова піде нижче. Отже, у Рівному башту цю замовили практично за вдвічі більшу ціну. Будівельна кампанія, в яку замовили башту для рівненських рятувальників – ТОВ Будівельна кампанія «Лайфбуд» - належить Віталію Ковалю, голові ОДА і другу Крука.

 

А у листопаді Спеціальний авіаційний загін оперативно-рятувальної служби ДСНС без використання системи відкритих торгів замовив у компанії Airbus Helicopter інспекцію вертольота за 62 млн гривень. Про це стало відомо зі звіту про укладений договір в системі ProZorro.

Ремонт

«Реформування» Служби Крук почав із … дизайнерського ремонту крила, в якому знаходиться його кабінет, кабінет його правої руки і однокашника, першого заступника Голови ДСНС Максима Грицаєнка. Та кабінети численних помічників та консультантів Крука, який він перевів із Рівного в Київ.

Аби разюча відмінність «панського» крила будівлі не нервувала «посполитих» Служби, там запровадили пропускну систему, а згодом встановили надсучасне обладнання, яке зчитує сітківку ока.

Аби продемонструвати різницю, демонструємо фото «дамської» вбиральні для холопів:

У крилі ж, де знаходиться Крук зі свитою, працює фонтан (на жаль, нам його не вдалося сфотографувати). А у спеціально обладнаній кімнаті стоять кавомашини, а також печиво, цукерки та фрукти в необмеженій кількості. Так начальство облаштувало для себе комфортні умови праці.

За які кошти здійснюється ремонт – невідомо. В бюджеті ДСНС грошей не нього не передбачено. Втім, у зв’язку з інформацією СБУ про щомісячні «відкати» у десять мільйонів гривень, які рятувальники стягували з місцевих підприємців, стає ясно, звідки гроші.

Кадрова “зачистка” в Службі

Розставляти «своїх» людей Крук почав зі столичного главка. Він звільнив Андрій Ватоліна, який, на відміну від самого Крука, виїздив на усі «прильоти» у столиці.

Колектив столичного управління навіть надіслав листа в ОП із проханням розібратися та захистити їхнього керівника, який користується повагою та авторитетом серед підлеглих. Реакції на лист цей прогнозовано не було - гадаємо, Зеленський цей лист в очі не бачив, «дах» у вигляді тандема Татаров-Єрмак своє діло знає…

Ось повний текст листа колективу ГУ ДСНС у Києві на ім’я Президента (орфографію збережено):

“Президенту України

колектив Головного Управління 

ДСНС України у м.Києві

Колективне звернення

    Шановний пане Президенте! 

    До Вас звертається колектив Головного управління ДСНС України у м.Києві. Ситуація, яка сьогодні склалася у столичному гарнізоні, потребує Вашого втручання та допомоги. Нам стало відомо, що нашого керівника Ватоліна А.Г. змушують звільнитися з посади керівника “за власним бажанням” або перейти на іншу посаду в один з Департаментів ДСНС України. Ця інформація змусила нас звернутися до Вас!

    Ватолін А.Г. очолює столичний гарнізон з 2015 року і за цей час лише працював на покращення матеріально-технічної бази, бойового одягу і спорядження рятувальників, підвищення боєготовності та боєздатності рятувальних підрозділів столиці. Повністю оновився автопарк пожежно-рятувальних підрозділів, постійно оновлюється та вдосконалюється пожежно-рятувальне оснащення. Підрозділи Головного управління ДСНС України у м.Києві завжди оперативно і злагоджено ліквідовували та продовжують ліквідувати пожежі, надзвичайні ситуації, а під час війни – наслідки російської агресії. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої країни, наш керівник залишався у Києві, виїжджав і виїжджає на всі пожежі та надзвичайні ситуації, пов’язані з ворожими обстрілами ( є про що свідчать фото і відеоматеріали у ЗМІ). Не зважаючи на високе звання - генерал-майор, він пліч-о-пліч разом з бійцями ліквідовував наслідки російської агресії, розбирав завали, евакуйовував та рятував людей.

    Нам не відомі обставини того, з яких причин керівництво ДСНС України (яке до речі, під час обстрілів у Києві до середини квітня були відсутні у столиці і перебували у більш спокійних місцях нашої країни) змушує нашого керівника звільнитися з посади, але ми точно впевнені, що це абсолютно не вірне рішення, тим паче під час такої напруженої і складної ситуації у Державі. Ми точно знаємо, що наш керівник хоче і може надалі працювати на цій посаді, допомагати мешканцям столиці і не тільки. Звільнення Ватоліна А.Г. з посади може підірвати моральний та бойовий дух рятувальників, боєздатність та боєготовність столичного гарнізону. Не можна під час війни звільняти з посади людину, яка першою виїжджає на обстріли, приймає важливі рішення щодо порятунку людей, а головне - веде за собою особовий склад до нашої спільної Перемоги.

    За час війни Ватолін А.Г. ліквідовував наслідки російської агресії не тільки у м.Києві. У складі зведених загонів під його керівництвом розбирали завали у м.Бородянці, м.Гостомелі Київської області, військової частини м.Десна, у деокупованому м. Ізюм Харківської області. Ми всі з нетерпінням  чекаємо чергових перемог наших ЗСУ і готові вирушити на чолі з нашим керівником у будь-яке звільнене місто чи містечко, де буде необхідна наша допомога жителям нашої країни!

    Наразі т.в.о. керівника ГУ ДСНС України у м.Києві призначили Кривошликова С.Ф., який є однокашником голови та першого заступника  ДСНС України. Тож, цілком зрозуміло, що керівництво ДСНС України почало розставляти “своїх” людей на місцях. Тож не треба мати вищу освіту, щоб зрозуміти, для чого це робиться. Але питання в іншому, чи буде новий керівник, не знаючи специфіку міста, не знаючи особовий склад, не користуючись повагою і довірою  особового складу столичного гарнізону, турбуватися про покращення умов служби рятувальників, підвищення боєздатності і боєготовності столичних підрозділів, а головне - вести за собою особовий склад?

    Пане президенте! Уся країна дивиться на  місто Київ, Київ є взірцем для всіх. Тож столичний гарнізон завжди був і поки залишається взірцем для усіх пожежно-рятувальних підрозділів України! Але багато залежить і від керівника! З початку війни і зараз весь український народ дивиться на Вас і Ваші дії, і коли ми впевнені у нашому президентові, ми впевнені у нашій спільній перемозі! Так само і ми, рятувальники, дивимося на нашого керівника і його дії ! Ми віримо йому і віримо у нашу спільну Перемогу! Ми просимо Вас не відбирати в нас віру, а разом з Вами йти до нашої спільної Перемоги! 

Слава Україні!

P.S. На жаль, змушені звертатися анонімно, так як в подальшому можливий тиск та упереджене ставлення на особовий склад з боку нового керівника”.

Та все ж Ватоліна було звільнено, а на його місце призначено згадуваного у листі Сергія Кривошликова (друг Крука і Грицаєнка), першим заступником начальника – Анатолія Мусієвича (це ”смотрящий” від Є. Єніна).

Гуманітарна допомога

Начальниця Управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Олена Бикова  була серед перших звільнених керівників підрозділів. В Управління до сих пір не призначено начальника, т.в.о.  – заступник Бикової Назар Боришкевич. Як думають деякі, це зроблено для того, аби ні в кого не було бажання загострювати свою увагу на потоках допомоги з Заходу, які з початком широкомасштабної війни нескінченною рікою течуть в ДСНС. Т.в.о. у прагненні своєму стати, нарешті, повноцінним керівником, буде робити все, що від нього вимагатиме керівництво …

Так само оперативно було замінено начальника Департаменту матеріально-технічного забезпечення та логістики. Зараз його очолює Костянтин Івлєв, «людина» першого зама Грицаєнка.

Інформація про надходження гуманітарної допомоги в ДСНС – засекречена. Так само засекречена інформація про її розподіл. Хоча ніякого сенсу у цьому - окрім бажання утаємничити корупційні оборудки з нею - немає.

Щоб ви зрозуміли, про які гігантські обсяги цінного майна йде мова, наведемо лише декілька фактів.

Для координації, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги від іноземних партнерів, ДСНС України спільно з Механізмом цивільного захисту Європейського Союзу створено чотири логістичні хаби у мм. Жешув та Ніско (Республіка Польща), м. Кошице (Словацька Республіка) та м. Сучава (Румунія).   

Ось тези із промови одного із замів очільника ДСНС станом на початок літа: «..На цей час через логістичні хаби вже отримано:

- 605 пожежно-рятувальних та спеціальних автомобілів;

- 41 тис. тонн іншої гуманітарної допомоги, а саме:  квадроцикли, дрони, генератори, мотопомпи, насоси, плавучі насоси, освітлювальні прилади, піногенератори, тепловізори, бензопили, 54 бензоріза, спеціальне взуття та інше спорядження».

Ось дані про допомогу  лише за весну від країн Балтії та Польщі (перші три-чотири місяці війни):

Від Естонської Республіки для підрозділів ДСНС отримано гуманітарну допомогу у вигляді:

 • санітарного контейнеру модульного типу
 • 19 позашляховиків (квадроциклів) POLARIS Sportsman
 • 1 вантажівки Kamaz
 • 7 автомобілів швидкої допомоги
 • 7 пожежних автомобілів
 • 1 легкового автомобіля Mitsubishi Pajero Sport
 • 3 автомобілів Nissan Navara
 • 4 екскаваторів-навантажувачів JCB
 • 2 дронів з тепловізором
 • 2 планшетів Samsung Galaxy
 • 27 бензопил
 • 15 пожежних сокир
 • 4 ручних інструментів Weber
 • 430 ліхтарів Fenix
 • 40 бензинових генераторів
 • гідравлічного рятувального комплекту Amkus
 • гідравлічного рятувального комплекту Lukas
 • електрогенератору 2,4 кВт з кабелями
 • засобів індивідуального захисту, захисного одягу та іншого майна.

Від Литовської Республіки для підрозділів ДСНС отримано гуманітарну допомогу у вигляді:

 • 5 автомобілів спеціальної пожежної техніки
 • легкового автомобіля марки Citroen C4 Picasso
 • автомобіля Voklswagen 70X1D
 • 8 радіостанцій Tyt
 • 3 наборів електроінструменту Milwaukee
 • 2 бензопил Husgvarna
 • 1 дискорізу Husgvarna
 • костюмів хімічного захисту, аптечок медичних, касок пожежних, захисного одягу та іншого майна.

Від Державної пожежно-рятувальної служби Латвійської Республіки для підрозділів ДСНС отримано гуманітарну допомогу у вигляді:

 • 628 пар чобіт пожежних,
 • 430 пар рукавиць пожежних,
 • 132 шоломів пожежних,
 • 241 поясу для пожежного,
 • 50 балаклав,
 • 13 комплектів спеціального захисного одягу для пожежного,
 • 1 055 дозиметрів,
 • 504 антисептиків,
 • 69 спальних мішків та іншого майна.
 • Республіка Польща:
 • 311 одиниць спеціальної пожежної техніки
 • 2 човни для рятування на льоду
 • 16 845 одиниць вогнегасного порошку загального призначення
 • понад 69 тон піноутворювачу
 • 13 дронів
 • 802 генератора
 • 300 мотопомп
 • 773 насоси
 • 143 плавучих насоси
 • понад 1 тис. 500 освітлювальних приладів
 • 48 піногенераторів
 • 72 тепловізори
 • 205 бензопил
 • 54 бензоріза
 • 27 бронежилетів
 • 16 радіостанцій MOTOROLA
 • 13 сигнально-гучномовних установки
 • 12 наборів для реанімації
 • 46 комплектів гідравлічного аварійно-рятувального інструменту
 • понад 22 тис. 500 пар спеціального взуття
 • понад 31 тис. 500 пожежних та всмоктувальних рукавів
 • понад 1 тис. пожежних стволів
 • понад 457 дихальних апаратів
 • понад 26 тис. 700 комплектів захисного одягу пожежних
 • понад 5 тис. 400 комплектів хімічного захисту
 • понад 2 тис. захисних масок
 • понад 36 тис. касок
 • понад 550 наметів
 • близько 4 тис. ковдр
 • продукти харчування, вода бутильована, засоби гігієни, вироби медичного призначення, медикаменти та інші матеріальні цінності.

Ось витримка із офіційного повідомлення ДСНС за липень (про допомогу від Німеччини):

«Сьогодні в Києві Федеральний міністр внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку ФРН Ненсі Фезер та Федеральний Міністр праці і соціальних справ ФРН Губертус Гайль передали для потреб Державної служби з надзвичайних ситуацій два тягача та тринадцять електрогенераторів. 

«З початку повномасштабного вторгнення росії,  для потреб нашої служби Німеччиною було передано матеріальної допомоги на загальну суму понад 500 млн. гривень, - наголосив Голова ДСНС…»

Франція (перший конвой з допомогою прибув 28 березня):

Україна отримала від Французької Республіки рятувальну техніку та обладнання: 11 пожежних машин, 16 автомобілів швидкої допомоги та 23 вантажівки з 49 тонами медичного та рятувального обладнання.

Другий конвой 19 квітня пожежної та рятувальної техніки у кількості 24 автомобілів та 50 тонн обладнання прибув на румунський кордон з Україною в рамках гуманітарної допомоги Франції.

«Ми проїхали 2 500 кілометрів з Парижа через п’ять країн та сьогодні доставили у гуманітарний хаб у Сучаві пожежне, рятувальне обладнання для українських колег… Ми захоплюємося мужністю українських вогнеборців у цій ситуації і сподіваємося, що допомога у вигляді автомобілів та обладнання допоможе їм у роботі», - зазначив очільник місії Дідьє Талбот.

30.06. Шість пожежно-рятувальних автомобілів та сім авто медичної допомоги отримало сьогодні МВС України від Уряду Французької Республіки. Передача техніки відбулася у 25-й пожежно-рятувальній частини Києва за участю міністра закордонних та європейських справ Франції Кетрін Колонни, міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, голови ДСНС Сергія Крука.

Де саме задіяна вся ця цивільна техніка - чомусь “державна таємниця”.

На ультрамарафоні, якій пробіг рятувальник з Києва до Польщі у серпні, було зібрано 2 млн. гривень. Де вони і куди пішли – ніхто не знає навіть в апараті Служби.

Перед тим польські рятувальники провели веломарафон через всю Польщу, і відомо, що було зібрано кілька вантажівок гуманітарної допомоги, гроші, пожежна техніка та обладнання - але офіційного звіту ДСНС про все це так і не було, лише загальна інформація:

Словом, реальні обсяги допомоги, а також інформація про те, куди і як ця допомога була спрямована – у ДСНС “державна таємниця”. Цю інформацію від суспільства утаємничують спеціально - бо коли невідомо, що саме і у якій кількості передано Україні, то неможливо й перевірити, чи не “перемістилася” та сама дефіцитна “гуманітарка” у вільний продаж.

Йде колосальна допомога Заходу на розмінування. В Україну приїздять ледь не щодня фахівці із розмінування зі всього світу. Надається унікальне обладнання:

Але інформації - ноль, у ДСНС обмежуються ось такими загальними роликами.

Прес-секретарка

Прес-секретарем Крука стала 27-річна Жанна Шаловінська.

З Миколаєва в столицю Жанну привіз Максим Грицаєнко (до того він очолював управління ДСНС Миколаївщини). Цікава деталь, що Жанну Грицаєнко привіз і облаштував у столиці раніше, ніж власну жінку. Коли пані Грицаєнко про це довідалась, то влаштувала Максиму Георгієвичу страшний скандал. Очевидно, це й змусило першого зама голови ДСНС «віддати» Жанну Круку.

Про те, що Жанна виконує не лише функції прес-секретарки, знає вся ДСНС. Ніякого журналістського досвіду у дівчини немає. Інформація про попередні місця роботи за фахом також відсутня. Проте Жанна веде інстаграм та фб Крука, і на цьому її офіційні обов’язки обмежуються. Свій особистий фб Жанна не веде і навіть прибрала свою аватарку

Втім, вона вже встигла атестуватися і стати лейтенантом.

Відео Жанни – досить красномовні:

Для того, аби утвердити Жанну на посаді, було реформована вся прес-служба, звільнена керівниця Відділу взаємодії зі ЗМІ ДСНС Ольга Козак, яка з 2014 року була прес-секретарем ДСНС.

На фото Жанна крайня праворуч

Голова ДСНС постійно здійснює «виїзди» в регіональні Управління, в які неодмінно бере і Жанну. Особливо полюбляють вони Закарпатське та Івано-Франківське ГУ ДСНС - там гори, романтика, можливість усамітнення хоч на день-два…

На фото: очільник МЧС Крук обожнює дарувати іноземним благодійникам іграшкового пса Патрона

А на фото нижче – ремонт фасаду будівлі ДСНС. На наш погляд, фото це символічне, тому що за відновленим фасадом – глинь корупції, крадійства і кумівства, яка роз’їдає Службу з середини:

Єгор Карнаухов, спеціально для видання Аргумент


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]