Рашизм це надовго

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Для того щоб Росія справді перестала бути загрозою, вона мусить пройти процедуру перевиховання й очищення, подібну до тієї, яку пройшла переможена гітлерівська Німеччина.

«Ми хочемо миру. Заглушіть гармати». Такий плакат 6 травня опублікував у своєму твіттері женевський офіс ООН. Єдине, що вирізняло його з-поміж тисяч наївних пацифістських креативів, — смішна друкарська помилка в хештегу. Замість #InvestInPeace («Інвестуймо в мир») СММник тицьнув не на ту клавішу, обдарувавши твіттер хештегом #IncestInPeace («Інцестуймо в мир»), пише видання  ТИЖДЕНЬ. Хибодрук швидко виправили, але скриншот уже розлетівся, викликавши потік більш чи менш дошкульних жартів на адресу ООН. «Щоб не плакать, я сміялась».  

Однак проблема не лише в дисфункційності ООН, яка вже стала притчею во язиціх. На жаль, у світі й досі існує віра в те, що варто заглушити гармати — і настане мир. Як там було, «треба просто припинити стріляти»? Зіткнувшись із суворою дійсністю, автор цього сумнозвісного афоризму змінив свої погляди. Натомість в ООН і досі бубонять свої інфантильні мантри та задають камертон для строкатої армії західних пацифістів і всіх тих, хто вважає, що постачання зброї Україні лише погіршує ситуацію.

Читайте також: Організація Обдурених Націй

На щастя, інфантильний пацифізм не став мейнстримом і більшість західних суспільств погодилися, що Україні треба допомагати не лише хештегами. Цю битву за серце й розум Заходу ми виграли. Дасть Бог, виграємо і війну. Але вже зараз треба готуватися до наступної битви — за те, щоб Захід не припустився старих помилок, коли постане питання про майбутнє Росії.

Зараз на Заході досить поширене уявлення про те, що поразка на полі бою змусить Росію зупинитися. Однак насправді навіть нищівний розгром ЗС РФ вкупі з вагнерами й лугансько-донецькими мобіками не означатиме, що загроза для України та світу минула. Навпаки, це може стати прологом до ще більшого лиха.

Російський фашизм цілеспрямовано створював Кремль, який ретельно добирав відповідні інгредієнти, шукав оптимальні пропорції та комбінації. Рашистського гомункула довго тренували, натаскували, загартовували у війнах (зокрема — із внутрішніми ворогами режиму) і піддавали інтенсивній психологічній обробці. Російська пропаганда, з якої ми звикли сміятися, впоралася зі своїм головним завданням на відмінно, сформувавши рашиста. Такий тип свідомості не потребує довгих логічних ланцюжків, погано відрізняє факти від емоцій, позбавлений більшості моральних бар’єрів. Це некрофіл, який сповідує культ сили, яка виявляється в здатності ґвалтувати й убивати.

Читайте також: Рашизм - це сучасний "російський фашизм". Тепер це офіційно визнано в Україні

Друга чеченська війна, напад на Грузію та перший етап вторгнення в Україну привчили рашизм до смаку крові. 24.02.22 дегустація перетворилася на оргію. Це був зоряний час рашизму, який нарешті зміг реалізувати всі свої збочені фантазії та поривання. І саме тоді рашизм відбрунькувався від свого творця — путінського режиму. Поки що вони крокують поруч, але це вже окремі суб’єкти, ситуативні попутники.

Можливо, розгром російських військ і вихід України на кордони 1991 року справді спричинить крах путінського режиму. Принаймні вірогідність такого сценарію видається ненульовою. Але вкрай наївно (і тому небезпечно) думати, що рашизм помре разом із Путіним.

Для того щоб рашизм перестав існувати як значуще явище, у російському суспільстві повинен відбутися докорінний моральний переворот, переоцінка власних вчинків, свого історичного шляху. Має статися повне перезавантаження, як у Німеччині після 1945 року. Без глибокого внутрішнього переродження ґвалтівник, який отримав жорстку відсіч, не стане порядною людиною, а залишиться просто побитим ґвалтівником.

Навіть якщо російське суспільство шокує поразка в Україні, це буде справжнім подарунком для рашистів. Вони вже зараз самоорганізовуються й завойовують аудиторію, лають фанерного маршала Шойгу та навіть бункерного лідера.

Вони живуть передчуттям воєнної катастрофи, яка дозволить їм всотати енергію ресентименту, образи й люті, а потім конвертувати її у власний політичний капітал під гаслами зради еліт, удару в спину тощо. І напохваті в них буде армія осатанілих «ветеранів СВО» і тилових рашистів, у яких «украли перемогу». За такого розвитку подій гармати, можливо, справді замовкнуть, однак новий виток агресії буде лише питанням часу. І так, у них все ще буде ядерна зброя.

Чи є всередині Росії сили, які могли б запобігти такому сценарію? Тамтешня «ліберальна опозиція» практично в повному складі зараз перебуває в еміграції, причому цільовою аудиторією цієї балакучої тусівки є переважно західний істеблішмент, а не росіяни.

За час великої війни всі ці каспарови-ходорковскіє повністю випали з політичного контексту своєї батьківщини, і привести їх до влади може лише щасливий (для них) збіг обставин. Та й до чого вони апелюватимуть у разі успіху? Виявилося, що російська культура не спроможна утримати росіян від сповзання в рашистське варварство. Опори у вигляді розвиненого громадянського суспільства в них теж не буде, оскільки таке в РФ відсутнє.

Читайте також: Як Україна переосмислює День перемоги: «Не свято, а трагічна пам’ять»

Після гіпотетичного приходу до влади в російських «лібералів» не буде навіть ефективного державного апарата, щоб приборкати бандитські ПВК і різноманітні рашистські гуртки, які зараз ростуть як гриби після дощу. Тому що вже зараз РФ упритул наблизилася до стану failed state. Пріґожин керує армією найманців і зеків, яка не має навіть легального статусу. Судова система розкладена настільки, що не реагує і на публічні страти кувалдою. Силовики перетворилися на конгломерат опричних угруповань, які живуть за власними «понятіями»…

Для того щоб Росія справді перестала бути загрозою, вона мусить пройти процедуру перевиховання й очищення, подібну до тієї, яку пройшла переможена гітлерівська Німеччина. За те, що цю процедуру не провели вчасно, ще після Першої світової війни, Європа заплатила страшну ціну.

Читайте також: Правда "рускаго міра"

Прогледівши зародження, підйом і тріумф рашизму, Захід повторив свою помилку. Тому зараз нам, українцям, треба докласти всіх зусиль, для того щоб переконати партнерів і союзників у тому, що мовчання гармат — це ще не все. Для того щоб нарешті настав тривалий і стабільний мир, зазнати поразки має не лише російська армія, а й рашизм. Саме в це потрібно інвестувати.

Максим Віхров,  опубліковано у виданні ТИЖДЕНЬ


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]