Режим Путіна набуває нацистських рис

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну путінський режим дедалі частіше порівнюють із фашизмом. Пмітно, що нова російська ідеологія дедалі більше нагадує сумнозвісний німецький «націонал-соціалізм» у його комуністичному зводі.

Наприкінці минулого року телеканал «Дощ» випустив великий двосерійний документальний фільм про схожість пропаганди, естетики та становлення путінського режиму порівняно з Третім Рейхом, пише Jamestown Foundation.

Тим не менш, низка дослідників зазначають, що путінський режим не зовсім коректно порівнювати з німецьким нацизмом, і він більше нагадує італійський фашизм часів Мусолліні. Наприклад, економіст В'ячеслав Іноземцев вважає, що Путін – « це, власне, сьогоднішній Муссоліні », й у його промовах «дуже багато фашистських гасел». Проте аналітик зазначає, що їх не можна назвати нацистськими чи націоналістичними. «Путін розуміє, що керує дуже багатонаціональною країною. І імперськість у нього набагато сильніша, ніж націоналізм», – упевнений Іноземцев.

Читайте також: Їж і мовчи. Як формується гібридний російський тоталітаризм

Справді, сам Путін неодноразово наголошував, що людина будь-якого етнічного походження може вважати себе російською залежно від особистого вибору, так само як і етнічно російські люди здатні солідаризуватися з представниками інших національностей. "Мені хочеться сказати: я лакець, я дагестанець, я чеченець, інгуш, руський, татарин, єврей, мордвін, осетин ", - пафосно заявив він невдовзі після вторгнення. Путіну вторять і пропагандисти, заявляючи, що " на цій можливості стати росіянином, залишаючись собою, століттями стоїть Росія ".

Цей принцип відтворюється і в російсько-українській війні. Знищуючи українців як політичну націю, Кремль при цьому дуже прихильно відноситься до колаборантів, тобто до українців, які «усвідомили себе» частиною «російського світу» і погодилися працювати на Москву. Однак у міру розвитку війни, в путінському режимі, попри всі гасла про превалювання особистого вибору над походженням, проступають саме нацистські риси.

Читайте також: Ментальність російської орди 

Зокрема, це вплинуло на проведення мобілізації, коли на фронт почали закликати насамперед представників етнічних меншин. Правозахисники зазначили, що найчастіше на фронт призиваються чоловіки з окупованого Криму, Татарстану, Башкортостану та інших національних республік.

З цією точкою зору погоджується і аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Варос. В інтерв'ю українському телеканалу він заявив, що російська влада відправляє на війну в Україну переважно представників національних меншин, уникаючи набору до своїх військ етнічних росіян. Колишній мер Якутська Сардана Авксентьєва також наголосила на непропорційності у цифрах мобілізації залежно від регіону. За її словами, в Курській області призвали 0,9% чоловіків призовного віку, в Новосибірській - 0,27%, а в національних регіонах Калмикії та Якутії - відповідно 1,41% та 1,66%. 

Читайте також: 5 сценаріїв майбутнього Росії: крізь оптику України та її союзників

Крім цього, нацизм дедалі глибше проникає у сучасну квазіїдеологію Москви. Звичайно, в Росії завжди існували радикальні націоналісти, які міркували про «генетичну» різницю між росіянами та українцями, і роблять висновок, що саме тому «необхідно домогтися беззастережної капітуляції та окупації України на багато років». Однак зараз саме такі люди стають головною опорою путінського режиму, що дозволяє їм активніше поширювати та зміцнювати свою ідеологію.

Наприклад, вже цього року на близькому до міністерства оборони Росії сайті «Военное обозрение» з'явилася стаття під заголовком "Війни і генетика", що доводить, що Росія нібито врятувала генофонд Франції та Європи в цілому. 

Крім цього, автор запевняє, що в російському народі немає ген монголо-татарських завойовників, оскільки у разі вагітності від татарина росіяни вбивали дитину та її матір. Така поведінка подається автором як щось позитивне, оскільки, за його словами, під час воєн «людський соціум позбавляється потенційно небезпечних членів суспільства, які заважають усім іншим жити спокійно». Раніше подібні опуси можна було побачити хіба що на сайтах екстремістів, але не на популярному військовому ресурсі. 

Одночасно з'являються великі псевдонаукові трактати, що експлуатують теорію радянського філософа Лева Гумільова про пасіонаріїв - енергійних людях, які прагнуть вищої мети і рухають суспільство вперед. На думку авторів, пасіонарність - це мутація, яка передається у спадок, і нею володіє в тому числі російський народ. 

Читайте також: Головні риси Росії: брехня, агресія та провокації

Далі з багатьох сторінок псевдобіологічних і псевдоекономічних досліджень робиться висновок , що «змінність влади – це механізм усунення конкуруючої організації », який «дозволяє руйнувати державу», а шлях Росії – це соціалізм та комунізм «з ефективною системою управління – меритократією».

Подібні гібриди націоналізму, що межує з нацизмом, та вимоги повернення комунізму, все частіше зустрічаються і в інших авторів. Проросійські пропагандисти в Сербії використовують цілком нацистські аргументи, вказуючи на те, що антивоєнно налаштовані російські емігранти нової хвилі не є росіянами, оскільки частина з них – етнічні євреї.

Читайте також: Тімоті Снайдер про московську русофобію

Популярні російські «експерти» озвучують заклики повернення до радянських цінностей та приборкання «дикого капіталізму», а як заходи, що сприяють збереженню Росії, пропонується повернення до ідеології соціалізму та «планово-ринкової економіки на державній основі». Паралельно з цим триває не просто відбілення, а відверте звеличення радянського диктатора Йосипа Сталіна .

Звичайно, виникають великі сумніви в тому, що побудовану на корупції російську економіку в принципі можливо реформувати. Проте помітно, що нова російська ідеологія дедалі більше нагадує сумнозвісний німецький «націонал-соціалізм» у його комуністичному зводі.

Читайте також: Чорна діра майбутнього путінської Росії

Ксения Кириллова, опубліковано у виданні Крим.Реалії

Оригінал: Jamestown Foundation / Putin’s Regime Is Acquiring Features of Nazism


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]