Ірина Вихристюк: Небезпечна бутафорія

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

На жаль, Міністерство енергетики та захисту довкілля тільки зараз “створює” комісію, а не оперативно відреагувало на крик душі адміністрації нацпарку “Тузлівські лімани” і покарало винних. З моменту інциденту минуло вже 1,5 місяці, збитки, завдані державі, обчислюється сотнями мільйонів.

(Про злодійське побиття браконьєрами працівників Нацпарку "Тузловські лимани” у вересні цього року можна прочитати тут).

4 листопада Міністерство енергетики та захисту довкілля України повідомило, що створює робочу групу “для врегулювання ситуації” щодо незаконного вилову риби та інших біоресурсів в акваторії Тузловських лиманів, що на Одещині.

Згідно офіційного повідомлення, “у робочу групу увійдуть представники Мінекоенерго, Державної прикордонної служби України, Державного агентства рибного господарства України, Державної екологічної інспекції України та національного природнього парку «Тузловські лимани».

Під час роботи вказаної групи буде встановлено законність промислового вилову чорноморської кефалі рядом підприємств в акваторії лиманів та дотримання екологічного законодавства України.

… В рамках рибоохоронного рейду співробітниками Чорноморського басейнового управління Держрибагенства встановлено порушення правил промислового рибальства обслуговуючим кооперативом «Граніт-2». Підприємство, використовувало  заборонені знаряддя лову - «гарди». Збитки від вилову кефалі становлять понад 2 тис грн.

Також, у ході позапланової перевірки Держекоінспекції, встановлено порушення природоохоронного законодавства, а саме – засмічення земель водного фонду відходами деревини та виявлено проведення днопоглиблювальних робіт без відповідного дозволу.

У зв’язку з цим, складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення, винесено 5 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму понад 4 тис грн, 2 протоколи вже передано до суду для відповідного реагування. Своєї протиправною діяльністю товариство занесло збитків державі за засмічення земель водного фонду на суму майже 420 тис грн, а за проведення днопоглиблювальних робіт без  дозволу – майже на 13 тис грн.”.

КОМЕНТАР

Ірина Вихристюк, в.о. директора Національного природного парка “Тузлівські лімани”:

“Замість того, щоб звернутися до МВС щодо професійного і швидкого розслідування цілої низки злочинів ОК "Граніт-2", що діяли під прикриттям та сприянні чиновників Рибагентства, Держекоінспекції, Мінприроди, Держприкордонслужби, нова команда Мінекоенерго приміряє на себе мантії третєйських суддів! Нещодавно ті ж мантії намагалися одягнути на себе прикордонники, тобто ті, хто охороняв злочинний бізнес і разом з браконьєрами протистояв працівникам Парку (Службі держохорони).

На цю тему: Погранотряд «Курортное» открыто «крышует» браконьеров, грабящих Нацпарк «Тузловские лиманы» (ФОТО)

Окреме розслідування має бути проведено проти посадових осіб Мінприроди, які БЛОКУВАЛИ усі запити Національний природний парк "Тузлівські лимани” для придбання спецтехніки, щоб гарантувати захист міграційних процесів для водних біоресурсів Чорного моря.

Також розслідувати потрібно дії представників Держрибагентства, які вчиняють зухвалі посадові злочини, створюють злочинні схеми по тотальному знищенню водних біоресурсів на території України.

Натомість, 19 жовтня міністр Мінекоенерго О.Оржель на своїй сторінці ФБ вже відзвітував про "збереження фауни Тузлівських лиманів". Яким чином? - тим, що представники Держекоінспекції та Держрибагентства ... провели перевірку. До речі, жодної інформації, про те, що проводяться перевірки на території Парку і за нашими численним заявами ми не отримали. Також не було ЖОДНОЇ реакції міністра (яка мала б бути у керівника установи вищого рангу) на напад на працівників Парку! Хоча ні, реакція була. Радниця міністра заявила, що ми не мали права проводити прес-конференцію … без їхнього дозволу (!?!).

Також ми не отримали офіційної відповіді з міністерства (до цього часу) на наш лист від 16 вересня 2019 року:

І що ми сьогодні побачили на сайті та сторінці ФБ Мінекоенерго? Через півтора місяці після зухвалого бандитського нападу, організованого браконьєрами, під прикриттям (охороною) прикордонників, які вже 5 років поспіль знищують водні біоресурси Нацпарку, утворили ... робочу групу, в яку увійшли ті, хто ДАХУВАВ цей злочинний синдикат!

А ті збитки, що вказані в публікації, просто сміхотворні. Хто робив розрахунок збитків та по якій методиці? Очевидно, що це є лише намагнання знівелювати злочин! Зробити так, щоб винні уникнули справедливого покарання!

Де ж були інспектори Держекоінспекції 5 років поспіль? Вони все бачили і все знають. Але не було команди зверху. А хто ж мав давати цю команду? Яковлєв чи Канцурак? (Ігор Яковлєв зараз - в. о. Голови Держекоінспекції; Віктор Канцурак - заступник Голови Держекоінспекції - А).

А хто щороку, в порушення законодавства, давав “Граніту-2” дозвіл на вилов забороненими знаряддями в нелегальному каналі? Одеський рибоохоронний патруль!

А хто прикривав колишнього директора Парку - злочинця І.Вторенка, який і створив цей бандитський синдикат? Чиновники Мінприроди - Канцурак, Іваненко (Ігор Іваненко - Директор Департаменту заповідної справи Міністерства енергетики та захисту довкілля - А), Матвєєв (Сергій Матвєєв - заступник директора департаменту - начальник відділу організації діяльності та управління установами природно-заповідного фонду Міністерства енергетики та захисту довкілля - А)!

Мета т.з. робочої групи - приховати реальний злочин, який курували ДЕРЖАВНІ СТРУКТУРИ!

Якщо це робоча група, то вона повинна працювати не в міністерських кабінетах, а в "полях", вірніше, на пересипі, ліквідувати гарди на незаконному каналі, і тим самим ГАРАНТУВАТИ безперешкодний міграційний шлях залишкам кефалевих видів риб.

А далі, очищати усі протоки на чорноморському узбережжі, які узурповані "легальними браконьєрами". А далі підемо роздамбовувати річки та нелегальні ставки.

Але чомусь мені здається, що серед членів робочої групи реально роботяг-природоохоронників не знайдемо.

І знову тему заговорять, і все буде як завжди … (джерело)

* * *

Как мерзавцы и коррупционеры войдут в комиссию Минэкоэнерго по НПП “Тузловские лиманы”

Иван Русев, начальник научно-исследовательского отдела НПП «Тузловские лиманы»:

После нападения на Службу госохраны НПП "Тузлрвские лиманы" браконьеров и мерзавцев ОК "Гранит-2" во время рейда 21.09.2019 по пресечению массового вылова кефали, когда информация дошла до высших эшелонов власти, крыша массового браконьерства в стране засуетилась https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1218710074981749&id=100005283042589

Одна из наиболее коррумпиррванных структур страны - Держрыбагентство, вдруг проснулось и заявило, что браконьерские гарды ОК "Гранит-2" незаконно установлены и незаконно вылавливают рыбу из Тузловских лиманов.

На фото: 10 тонный рефрижератор заполняют кефалью, выловленной гардами на ОК "Гранит-2", под внимательным надзором крышующих из рыбинспекции, экоинспекции и пограничной службы

В тему: Как мы проедаем планету. 7 мест на Земле, где от рыбы осталось только название

Неужели? А до этого они были законными? Они, абсолютно не дорожа своей репутацией, лукаво заявляют, что ущерб составил ... задумайтесь … всего лишь 2 тыс. грн (!!!). И это тогда, когда ущерб исчисляется сотнями миллионов!!! Именно мерзавцы из коррумпированной рыбинспекции, реформированной из рыбного патруля - главная крыша беспрецедентного браконьерства в нацпарке, о чем я не раз и мои коллеги писали.

А экоинспекция насчитала ущерба на 13 тыс за незаконные работы на землях водного фонда (!!!). Это тогда, когда ущерб такде исчисляется миллионами. А куда же вы раньше смотрели? Мы же, команда нацпарка, постоянно об этом говорили, писали во все инстанции, кричали. Руководитель нацпарка обращалась с официальными письмами к новому министру Оржелю, но реакции полный ноль. Экоинспекция - это та коррумпированная гоструктурка, директор которой Ставнийчук О. прячется от Службы госохраны НПП "Тузовские лиманы", когда недавно они навестили его в офисе экоинспекции в Одессе, чтобы заставить его работать и выехать в нацпарк, чтобы остановить злодеяния браконьеров, а он закрылся на замок и даже не вышел (!). О том, как этот госчиновник вел себя раньше, я писал здесь.

И в комиссию войдут, конечно же, пограничники, о крышевании ими браконьерства которых я также много раз писал. Ну, если все те, кто крышует до сих пор беспрецедентное браконьерство, войдут в комиссию, то я считаю, что это не комиссия, а просто сходняк покровителей браконьерского беспредела на Тузловских лиманах. И результат уже можно заранее спрогнозировать - дерибанить ресурсы, принадлежащие каждому украинцу, будут и дальше. Такая комиссия нужна только коррупционному синдикату и жаль, что новый Министр является проводником такого беспредела.

По иронии, не хватает в этой комиссии только Татарбунарской полиции, которая саботирует расследование криминальных дел по ОК "Гранит-2" уже несколько лет. И если бы она профессионально служила державе, то и никаких комиссий создавать не надо было бы.

В тему: На Одесчине браконьеры избили и ограбили известного эколога, полиция покрывает уголовников

Про блеф и лукавые цифры в пародии на сенсационную новость в сообщении: Мінекоенерго створює робочу групу для врегулювання ситуації щодо незаконного вилову риби на Тузловських лиманах. http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article… Оказывается, СОЗДАЕТ, а не оперативно отреагировала на крик души администрации нацпарка и наказала виновных. С момента инцидента прошло уже 1,5 месяца, ущерб, нанесенный государству, исчисляется сотнями миллионов.

Фото: Иван Русев

Адаптация текстов: Аргумент


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]