Російська ракетна загроза

|
Версия для печатиВерсия для печати
 Супутниковий знімок завантаження, ймовірно, ракет «Калібр» на підводний човен в

Вибухи на російській авіабазі в Новофедорівці біля міста Саки в окупованому Криму 9 серпня. Влучні удари Збройних сил України по мосту поблизу Каховської ГЕС наступного дня.

 

Після провальних для РФ подій, що сталися протягом фактично однієї доби, українцям не слід нехтувати сигналами «повітряної тривоги» – противник може активізуватися з ракетними ударами, зазначає Радіо Свобода.

Так вважає експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко. «Російська армія продовжуватиме застосовувати тактику ракетного терору, який болюче впливає на мирне населення та економіку України в цілому», – сказав Радіо Свобода капітан 1-го рангу запасу Військово-морських сил ЗСУ Риженко.

Читайте також: CNN: Втрати авіації у Криму можуть бути найбільшими для росії з часів Другої світової війни

За даними, які навів Андрій Риженко, загалом в Чорному морі РФ має 9 надводних кораблів (фрегати, корвети, патрульні кораблі) та чотири підводні човни – всі вони несуть крилаті ракети «Калібр». «Важко стверджувати, що РФ різко посилить використання саме підводних човнів. В них є чимало ракет на літаках стратегічної авіації. Інша річ, що небагато залишилося високоточних – таких, як «Калібр» та Х-101», – зазначив експерт.

Ракетами «Калібр», випущеними з підводного човна в Чорному морі, було завдано удару по Вінниці 14 липня 2022 року. 27 людей загинули, понад 200 отримали поранення

Ракетами «Калібр», випущеними з підводного човна в Чорному морі, було завдано удару по Вінниці 14 липня 2022 року. 27 людей загинули, понад 200 отримали поранення

Кількість російських носіїв крилатих ракет в акваторії Чорного моря в повній боєготовності динамічно змінюється. Щоденні зведення Генерального штабу ЗСУ свідчать, що 8 серпня таких було чотири, 9 та 10 серпня – два носії.

Вранці 8 серпня усі чотири випущені з російського підводного човна ракети «Калібр» збили Збройні сили України – одну над Одещиною, решту ліквідували в центральній частині країни зенітні ракетні підрозділи повітряного командування «Центр».

Уламки збитої 8 серпня 2022 року російської ракети «Калібр». Фото Командування Повітряних сил ЗСУ

Уламки збитої 8 серпня 2022 року російської ракети «Калібр». Фото Командування Повітряних сил ЗСУ

Військовий експерт Андрій Риженко розповів, що кожен підводний човен проєкту «Варшав’янка» (за класифікацією НАТО «Kilo») та його осучасненої версії тощо здатний вистрілювати чотирма ракетами «Калібр». Пуск відбувається з підводного положення – з глибини в 50 метрів. Формально, каже він, підводні човни приписані до Новоросійська, але фактично перебувають в Севастополі.

Щодо військових аеродромів – місць базування літаків стратегічної авіації на території окупованого Криму, крім постраждалої днями Новофедорівки, він назвав Бельбек та Гвардійське.

Інфографіка Командування Повітряних сил ЗСУ

Інфографіка Командування Повітряних сил ЗСУ

Як зазначає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив-Південь» Олександр Коваленко, за понад 5 місяців масштабної війни ЗСУ добре відпрацювали алгоритми протидії всім типам російських ракет, вивчили їхні уразливості та ефективно (близько 70% уражених цілей) застосовують для протидії на кожен тип пуску.

Водночас Російська Федерація залучає проти України й найновіший тип ракет зі свого озброєння. 7 серпня по військових об’єктах у Вінницькій області російські війська вдарили гіперзвуковими ракетами повітряного базування Х-47М «Кинджал».

Їхні особливості описує Командування Повітряних сил ЗСУ:

«Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. При заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год.

Тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють існуючим в Збройних силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

Із 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях».

За кілька днів до повномасштабного вторгнення в Україну Росія проводила навчання своїх Стратегічних сил стримування, котрі охоплюють так зване «стратегічне наступальне та стратегічне оборонне озброєння». Тоді, нагадує міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, зокрема, здійснювалися пуски гіперзвукових ракет «Кинджал», ракет оперативно-тактичного комплексу «Іскандер», міжконтинентальних балістичних ракет «Ярс», балістичної ракети «Сінєва» з підводного човна.

Підводний човен Чорноморського флоту РФ в окупованому Криму, серпень 2019 року

Підводний човен Чорноморського флоту РФ в окупованому Криму, серпень 2019 року

Аналітики InformNapalm звертають увагу, що не варто вимірювати російські грошові витрати на пуск ракет. Подібні підрахунки не є коректними, замість цього «слід тиснути на РФ економічно, щоб ракетні запуски ставали витратними та недоцільними»:

«Дуже красиво писати про 6,5 млн доларів за ракету, множити на кількість ракет – і пішла сенсація. «Калібр» – російсько-радянська відповідь на американський «Томагавк». Ціна одного «Томагавка» варіюється, залежно від модифікації, від одного до двох мільйонів доларів за ракету.

Росіяни збирають все самі, відповідно, там російські зарплати та внутрішні «рубльові» ціни на виробництво, дещо гірше компонування ракети. Тому можна загалом повірити у 0,5-1 млн доларів за ракету.

Знову ж таки – все залежить від модифікації. Плюс, яка частина ціни в рублях (зарплати, витрати на виробництво, логістика по Росії і т.п.), а яка у валюті – на закупівлю комплектуючих та станків».

Ввечері 10 серпня Генеральний штаб ЗСУ попередив також про загрозу, що зберігається, стосовно як ракетних, так і авіаударів з території Білорусі.

Зі свого боку військовий експерт Олександр Коваленко звертає увагу на наявну інформацію про те, що на кримський аеродром «Бельбек» з аеродрому в Краснодарському краї РФ перекинуті чотири надзвукові винищувачі-перехоплювачі дальньої дії МіГ-31. «Тільки вони є носіями гіперзвукових ракет Х-47М «Кинджал». Не можна виключати, що застосування саме цих ракет по Україні може стати відповіддю за Саки», – припускає він

Ірина Назарчук,  опубліковано у виданні Радіо Свобода

«Copyright © 2018 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]