Росія і весь світ мають мовчати, скорбіти, і спокутувати

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:   Ignatius Ivlev-Yorke

Не путін виводив людей з підвалу багатоповерхівки і розстрілював у дворі. Це зробили солдати з різних регіонів росії. Вони масово і системно знищували цивільне населення в містах і селах під Києвом. Свідомо, добровільно страчували мирних людей біля дверей їхніх будинків.

Коли дивлюсь на трупи у Бучі, розумію, що #CancelRussianCulture має перетворитись на #10yearsOfRussianSilence

Вони всі мають пом'янути винищених українців тотальним мовчанням.

Буча. Казненные русскими солдатами мирные граждане Украины

Не хвилиною мовчання.

Десятиріччям.

Жодних виступів письменників. Жодних опублікованих книжок. Жодних виставок.

Жодних творів російських композиторів у виконанні оркестрів.

Жодних університетських курсів про руску літературу.

Росія і весь світ мають мовчати, скорбіти, і спокутувати.

Єдина допустима культурна і наукова активність - вивчення російського імперіалізму і колоніалізму, які уможливили  сьогоднішню трагедію. Пояснення росіянам їх колективної вини. Пояснення світу їхніх ілюзій про росію.

Тільки після десятиріччя мовчання, після десятиріччя студій російського нацизму, який для всієї Європи виявився несподіванкою, можна буде знову читати толстоєвського. З розумінням, як з цієї культури виріс нацизм ХХІ століття і геноцид народу, який вони ж самі називали "братнім".

Якщо ви з росії і ще маєте хоч трохи совісті, запускайте цю ініціативу самі. Це ваша відповідальність.

Кожен раз, коли вам захочеться сказати, що культура не винна, а ви протестували проти путіна, дивіться на трупи у Бучі.

Цих мирних людей вбив не путін. Не путін грабував будинки, гвалтував жінок, а потім намагався спалити їхні тіла.

Не путін виводив людей з підвалу багатоповерхівки і розстрілював у дворі.

Це зробили солдати з різних регіонів росії. Вони масово і системно знищували цивільне населення в містах і селах під Києвом. Свідомо, добровільно страчували мирних людей біля дверей їхніх будинків.

Їх виховала ваша культура. Ваші школи, ваші письменники, яких вони там вивчали. Ваші співаки, художники, кінодіячі і інтелектуали.

Саме вони зробили так, що пересічний росіянин МОЖЕ вбити цивільну людину з народу, який ви називали "братнім", який він начебто прийшов "звільняти від фашистів".

Саме ваша грьобана вєлікая культура, з імперськістю якої ви не розібралися, ваша грьобана історія, в якій ви не вивчали геноциди проти окупованих народів і не каялися за них - зробили можливим геноцид під Києвом.

Якщо ви росіянин, ви маєте спокутувати свою вину - десятиріччям мовчання. Десятиріччям деімперіалізації основ вашої нації - її культури, історії, ідентичності.

Десятиріччям гучного каяття за геноциди проти українців, черкесів, кримських татар, народів Кавказу, Азії і Сибіру. Які ви не визнали, не оплакали, і сука в ХХІ сторіччі повторили знову.

Якщо ви європеєць, ви також маєте каятись. За своє невігластво. За те, що були зачаровані рускою культурою і не помічали її імперськості. За те, що не вивчали чесно історію росії, дозволяли себе обманювати російській пропаганді, думали, що Україна це "десь в сфері інтересів росії" і в 2014 році там почалась "громадянська війна" (бо вам це було зручніше, ніж чесно визнати, що почалась російська окупація).

За те що ви до 2022 року нічого не знали про Україну, її мову, культуру, історію. 

За те, що ваші медіа в лютому писали "криза" і "конфлікт" в Україні (і досі деякі ідіоти так пишуть), в той час як тут іде повномасштабна війна з злочинами проти людства.

За те, що ваші політики кажуть, що це "війна путіна", а ваші інтелектуали вторять їм, що "проблема не пушкін, а путін". Ви винні в тому, що політичні і інтелектуальні еліти ваших націй намагаються відбілити росію і зняти колективну відповідальність з росіян.

З тих росіян, які масово розстрілюють мирних людей. З їхніх жінок, які просять чоловіків вкрасти кросівки і ноутбуки з будинків українців. З 70% росіян, які підтримують війну проти України - і це показують не путінські, а опозиційні опитування Левада центру.

Ви, західні люди, винні в тому, що в 2014 році путін приїздив в Австрію, а Зеленському досі не дають виступити в австрійському парламенті.

Ви винні у злочинній позиції режиму Орбана.

Ви винні в тому, що Франція продавала зброю росії після 2014 року.

Ви винні в тому, що Шредер і Меркель зробили німеччину залежною від російського газу. І що досі ваші країни платять гроші росії, за які вона веде війну. 

Ви винні в тому, що досі не розумієте, що путін напав на Україну не тому, що він зійшов з розуму, і змушує всю росію терпіти, а тому що путін знав, що для росіян прийнятно напасти на Україну. Що вони будуть радіти, що його рейтинг буде рости - і він таки стрибкоподібно зріс, що у 2014, що у 2022.

Ви винні у лицемірстві і боягузстві ваших урядів, які досі не надали Україні потрібне озброєння - танки, літаки, великі системи ППО.

Саме тому українці гинуть тисячами у вас на очах.

Дивіться на трупи у Бучі, нехай вони вам сняться.

Мотыжин. Расстрелянные русскими солдатами мирные жители Украины. Две женщины и четверо мужчин. Убиты выстрелом в затылок. У некоторых людей руки связаны за спиной.

Бо це #WesternGuiltAsWell

Tamara Zlobina,  опубліковано на сторінці авторки у Фейсбук


В тему:  

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]