Цифри, які наглядно показують масштаби руйнівного впливу російської агресії на Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 Майже 10 місяців з моменту повномасштабного вторгнення у лютому Росія намагається планомірно знищувати українське населення, руйнувати міста, цивільну інфраструктуру та впливати на всі сфери життя в нашій країні.

 10 грудня у всьому світі відзначався День прав людини, і цього року головним порушником прав людини, як на території України, так і на міжнародному рівні є Росія. В «Центрі прав людини ZMINA» разом з партнерами підготували до цього дня 10 блоків з цифрами, які наглядно показують масштаби руйнівного впливу російської агресії на Україну.

Діти війни

За даними Офісу генерального прокурора станом на 10 грудня 443 дитини  загинули, а 855 поранені.

За даними Національної поліції України 327 дитини зниклі, але знайдені 8086

За даними Національного інформаційного бюро Росія депортувала з України  13 112 тисяч дітей. Водночас за інформацією відкритих російських джерел РФ вивезла на свою територію 712 тисяч

За даними Національного інформаційного бюро, 119 дітей Україна повернула назад.

Точну кількість постраждалих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України

Біженці та внутрішні переселенці

За даними Уповноваженого ВРУ з прав людини, станом на 1 листопада понад третина населення України – 14,5 млн – залишила свої домівки.

Щонайменше 11,7 млн в’їхали до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту.

Водночас в Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Серед внутрішньо переміщених осіб понад 172 тисячі  людей з інвалідністю.

Більше 12 тисяч людей з інвалідністю проживають в місцях компактного поселення.

Читайте також: Рашисти вбили кожного п’ятого в Бучі з тих, хто опинився під окупацією

Зруйноване житло

Майже 136 тисяч житлових будівель, з яких близько 120 тисяч приватних будинків та 15,6 тис багатоквартирних зруйновані та пошкоджені з 24 лютого станом на вересень 2022 року.

Депортовані українці

За даними Управління Верховного комісара ООН з питань біженців станом на 3 жовтня 2022 року щонайменше 2,8 млн українців були вимушені виїхати чи були депортовані на територію РФ.

Водночас, за інформацією російської сторони, станом на 3 жовтня на територію РФ прибуло 4,5 млн громадян України.

Зниклі без вісті

За даними Міжнародної комісії  з питань зниклих безвісти, більше 15 тисяч людей зникло безвісти через повномасштабну війну в Україні.

Евакуація

Від початку серпня до 2 грудня 2022 року з територій, де тривають активні бойові дії, вдалося евакуювати понад 300 тисяч людей, з яких понад 76 тисяч – діти.

Освіта під прицілом

За даними Міністерства освіти і науки України, близько 100 тис дітей на тимчасово окупованій території вчаться в школах в форматі онлайн.

За даними Офісу генпрокурора, від початку повномасштабної війни станом на 9 грудня через бомбардування та обстріли збройними силами Росії пошкоджені 2719 закладів освіти, 332 з них повністю зруйновані.

Більше 15 тисяч абітурієнтів з окупованих територій та зон бойових дій вступили у вищі навчальні заклади цього року.

Народження на окупованій території

Після початку повномасштабного вторгнення на окупованих територія Криму та Донбасу продовжували народжуватися діти, але отримати українські свідоцтва про народження стало набагато важче.

Як відомо, встановити отримати українське свідоцтво можна лише через рішення українського суду.

Якщо протягом 2019 року суди встановили факт народження 11 359 дітей на ТОТ, то з початку 2022 року на підставі рішень судів було зареєстровано лише 2015 фактів народження дітей на тимчасово окупованих територіях.

З них 1469 дітей з окупованого Криму, 334 – окупованої частини Донецької області,  212 – окупованої частини Луганської області.

Такими є дані Міністерства юстиції України станом на 31 жовтня 2022 року.

Репресії в Криму

Станом на 1 грудня 2022 рок щонайменше 150 кримінальних справ відкрила російська окупаційна влада проти кримчан за підтримку України та протест проти війни. 

Звернення до Уповноваженого з прав людини

З початку повномасштабного вторгнення до Офісу омбудсмана надійшло 32 451 звернення, з них 14 800 на “гарячу лінію”.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]