Як Рада адвокатів України та її голова Ізовітова захищають зрадників, які працюють на окупантів
Рада адвокатів України (РАУ) не стала розглядати звернення голови правління Центру прав людини ZMINA Тетяни Печончик про порушення низкою українських адвокатів в окупованому Криму правил адвокатської етики та відмовилася надати оцінку їхнім діям.
Деякі чинні українські адвокати співпрацюють зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Утім, НААУ надалі лишає їхні адвокатські свідоцтва чинними.
Серед таких адвокатів – Олег Глушко, якого звинувачують у тому, що він долучився до фальсифікації кримінальної справи про підрив газопроводу в кримському селі Перевальне, в межах якої засудили першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Асана та Азіза Ахтемових. Правозахисники називають переслідування трьох кримських татар політично вмотивованим.
Читайте також: Чому СБУ "не помічає" колоборантів у керівництві Національної асоціації адвокатів
РАУ також відмовилася під час війни коментувати переслідування кримських адвокатів-правозахисників з боку окупаційної влади.
У відповідь на рішення РАУ адвокат і військовий Ілля Костін звинуватив НААУ в роботі на Російську Федерацію у своїй колонці на сайті ZMINA.
Адвокат Ілля Костін
Нарешті маски скинуто.
Для мене і для тих, хто стежив за моїм дослідженням, було зрозуміло, що голова Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Лідія Ізовітова та її найближче оточення, наприклад секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников, голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, голова Ради адвокатів Херсонської області Інна Мокіна та інші, не є патріотами нашої країни.
Вже тоді їхні колективні дії із захисту адвокатів, які представляють окупаційну владу в Донецькій, Луганський області та Криму і жоден з яких не притягнутий до відповідальності, були достатніми для ініціювання щонайменше оперативно-розшукової справи. Але суспільству і нашим правоохоронцям було це нецікаво.
“Розбирайтесь у своїй адвокатурі самі” або “нехай бабушка вже досидить до кінця”, чули ми дуже часто від представників влади.
Читайте також: Рада адвокатів та ВРП незадоволені законами, які не дозволять їм затягувати процеси
Та з 24 лютого 2022 року все змінилося. Справжня повномасштабна війна зачепила все суспільство, і воно стало нетерпимо сприймати будь-яку думку про безкарність для російських окупантів, зрадників, колаборантів та тих, хто їм допомагає.
Керівництво НААУ затаїлося, виїхало за кордон, кинуло адвокатів України, потім отямилось, перенесло всі засідання з Києва до Мукачева та Ужгорода і… вдало, що нічого не сталося.
Жодного звернення про притягнення РФ до відповідальності, засудження дій агресора від імені керівництва НААУ немає. Ба більше, почалися дії щодо допомоги й захисту зрадників в адвокатурі, які співпрацювали з представниками окупаційних сил. Наприклад, як це відбулося з головою Ради адвокатів Херсонської області Інною Мокіною. Її публічно підтримали й нагородили, але існують свідчення та відеодокази про її активну співпрацю з окупантами. Водночас почалися дії щодо притягнення до відповідальності адвокатів, які служать у ЗСУ і не зупинили свої свідоцтва.
І ось тепер, після цієї відповіді, все зрозуміло для непересічного громадянина. Керівництво НААУ чекає, хто переможе в цій війні, щоб вирішити, чи карати зрадників.
Отже, керівництво НААУ фактично дискредитує систему правосуддя України, частиною якої, згідно з Конституцією, є адвокатура.
Ілля Костін, військовослужбовець Збройних сил України, адвокат
У червні 2023 року правозахисниця надіслала до Національної асоціації адвокатів України (НААУ) звернення про порушення адвокатської етики з боку низки кримських адвокатів, зокрема, Олега Глушка. Кримський політв’язень Асан Ахтемов звинуватив його у співучасті у фальшуванні кримінальної справи про підрив газопроводу в кримському селі Перевальне.
Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають увагу на катування та погіршують їхнє становище. В той час НААУ залишає їх чинними адвокатами України.
Така ситуація відбувається у той час, коли низка українських адвокатів в Криму, зокрема, Ліля Гемеджи, Еміне Авамілєва, Айдер Азаматов, Еміль Курбедінов зазнають різних форм переслідування з боку окупаційної влади через свою професійну діяльність. НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів в Криму, попри те, що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.
Крім того, у своєму зверненні Тетяна Печончик звернула увагу, що окремі українські адвокати долучилися до реалізації політики Росії щодо колонізації українського Криму та до створення й керівництва в умовах окупації органів адвокатського самоврядування “адвокатської палати Республіки Крим” та такої ж у м. Севастополі.
Так, до прикладу, українська адвокатка Олена Канчи очолює це формування з березня 2017 року. У минулі роки серед українських адвокатів “президентами адвокатської палати Республіки Крим” були Марина Павлова, Анатолій Жерновий та Юлія Марчук.
За даними досліджень Української Гельсінської спілки з прав людини та Регіонального центру прав людини, за час тимчасової окупації Криму на територію півострова незаконно перемістилися щонайменше 102 російських адвокати із 42 суб’єктів РФ. Це 10% загальної кількості чинних адвокатів в українському Криму.
Правозахисниця закликала НААУ надати оцінку діяльності адвокатів Олега Глушка Олега, Олени Канчи, Анатолія Жернового та Юлії Марчук та позбавити їх свідоцтва українського адвоката.
Своє рішення РАУ пояснила “унеможливленням тиску на адвокатів в умовах воєнного стану та необхідністю надання роз’яснень з питань дисциплінарної відповідальності в контексті оцінки індивідуальних правовідносин та конкретних обставин справи”.
Також рада пояснила своє рішення, зокрема, презумпцією невинуватості адвоката, відсутністю “повної та достовірної інформації під час розгляду звернення” та неможливістю її отримати в умовах воєнного стану.
До закінчення війни РАУ, зокрема, відклала надання оцінки про переслідування адвокатів-правозахисників в Автономній Республіці Крим з боку окупаційної влади.
РАУ також проігнорувала запит журналіста видання ZMINA та не повідомила про дату та місце розгляду звернення правозахисниці Тетяни Печончик.
Правозахисниця та експертка Коаліції “Україна. П’ята ранку” Дар’я Свиридова здивована небажанням НААУ надати оцінку переслідуванням українських адвокатів в окупованому Криму.
“Складно собі уявити, що саме заважає НААУ надати оцінку переслідуванням українських адвокатів на півострові. І як така оцінка та позиція НААУ, якби вона була висловлена, могла б стати тиском на адвокатів в умовах воєнного стану?” – запитує правозахисниця.
Вона звертає увагу, що протягом дев’яти років з початку збройної агресії РФ та окупації Криму численні міжпарламентські організації, правозахисні та міжнародні організації, зокрема, Генасамблея ООН, Моніторингова місія ООН з прав людини в України, ПАРЄ, неодноразово вказували про факти незаконних переслідувань незалежних кримських адвокатів.
Також окремі факти незаконного позбавлення волі українських адвокатів на півострові розслідують під процесуальним керівництвом Прокуратури Автономної Республіки Крим українські правоохоронні органи.
Правозахисниця зазначає, що після деокупації Кримського півострова відсутність позицій з боку НААУ може бути банально використана “з недоброчесною метою як свідчення відсутності будь-яких порушень прав адвокатів за час окупації Криму”.
Крім того, Дар’я Свиридова також переконана, що “неможливість” розглянути питання дисциплінарної відповідальності адвоката Глушка підіймає цілий пласт викликів та проблем.
“Мова йде не лише про дотримання гарантій захисту адвоката від висунутого обвинувачення, чи то відсутність за дев’ять років війни розʼяснень про дисциплінарну відповідальність адвокатів в окупації, чи то наслідків невідновлення діяльності органів адвокатського самоврядування АР Крим і міста Севастополя. Постає питання дотримання прав клієнтів таких кримських адвокатів: куди саме та як їм звернутися по їхній захист на випадок недоброчесної поведінки чи незаконних дій адвоката?” – наголошує правозахисниця.
Вона також переконана, що це може стати перепоною для майбутніх люстраційних заходів, під час проведення яких буде складно спиратися на індивідуальне оцінювання дій кожного адвоката. Така бездіяльність НААУ загрожує тим, що окремі недоброчесні адвокати, зокрема, потраплять після деокупації до відновлених органів адвокатського самоврядування Криму та інших територій України.
Попри публічну інформацію про грубі порушення професійної етики серед адвокатів в українському Криму НААУ не реагує на такі порушення і такі адвокати досі лишаються в реєстрі українських адвокатів, а їхні адвокатські свідоцтва є дійсними з погляду України.
Нагадаємо, у червні 2023 року Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим представило пріоритетні кроки держави Україна після звільнення своїх громадян на Кримському півострові.
Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган суддівського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.
—
Джерело: Центр прав людини ZMINA
В тему:
- ДержZрадники: прізвища які не треба забувати. Що маємо робити, аби це не повторилося знову?
- З життя кацапського бидла: зі всього Херсона за російськими паспортами прийшли Сальдо та ще 22 зрадники (ВІДЕО)
- Як українські підприємці виживають в окупації та чи багато з них йде на співпрацю з рашистами
- Зрадник із села Луб’янка на Київщині
- Стає страшно: чому колаборанти ховають свою співпрацю з російськими окупантами
- ЧЕСНО: нардепи ВРУ - посіпаки кремля все ще мають доступ до держтаємниці
- Стукачі та зрадники: хто та з чиєї подачі займається репресіями на окупованих територіях
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
- 13:11
- Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
- 12:07
- Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
- 12:02
- Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
- 11:44
- Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.