У Росії масштабний збій мовлення супутникового ТБ, атаковано супутник

Версия для печатиВерсия для печати

Вже два тижні російські користувачі супутникового телебачення повідомляють про збої у мовленні. Скарг – тисячі, їх надсилають користувачі найбільших операторів, а усунути проблеми не виходить.

currenttime.tv розповідає, що відомо про ці випадки, хто в Росії користується супутниковим ТБ і що може бути причиною зникнення сигналу.

"Немає сигналу" та "Помилка 0": що відбувається

За даними операторів супутникового телебачення, користувачі почали масово скаржитися на масштабні збої у мовленні 12 червня. Супутниковий оператор "Телекарта" повідомив, що починаючи з цієї дати фіксує "несанкціонований вплив на супутник "Експрес-80": "Це виражається у нетривалих перешкодах у трансляції частини телеканалів". Пізніше компанія зробила таку заяву: "З усіх відомих причин йдуть перешкоди. Звідки вони йдуть також усім відомо. Перешкоди не тільки у "Телекарти", а у всього російського угрупування супутників". A "Триколор" повідомив, що технічні фахівці "фіксують вплив на супутникові сигнали російських операторів зв'язку", через що на деяких каналах виникають перешкоди і з'являється напис "Ні сигналу" або "Помилка 0".

"Сигнал Медіа" - компанія, що займається дистрибуцією неефірних телеканалів у Росії, - також повідомила, що 12 червня стала фіксувати "деградацію всіх теле- і радіосигналів і неодноразові перерви в трансляції від 2 до 4 хвилин через сторонній перешкодовий вплив, що знаходиться поза зоною впливу компанії та її та технічних партнерів. "Фахівцями ФГУП "Космічний зв'язок" проводиться безперервний комплекс оперативних заходів, спрямованих на опір такому впливу та підвищення потужності сигналу, що передається", - сказано в коментарі "Сигнал Медіа".

Супутниковий канал "Шансон ТВ" також заявив 13 червня, що "на супутнику поставлено цілеспрямовану зловмисну перешкоду, що заважає якісній роботі приймального обладнання".

"НТВ-Плюс" публічно не коментує збої, проте абоненти отримали такі повідомлення від технічної підтримки провайдера: "В даний час спостерігаються короткочасні перешкоди, що впливають на прийом сигналу деяких телеканалів. Такі перешкоди виникають не з вини "НТВ-Плюс". заходи щодо їх усунення. Схожа ситуація спостерігається і в інших телевізійних операторів".

Колл-центр МТС повідомив наступне: "Ми зіткнулися з труднощами доставки сигналу, що не залежать від нас, у зв'язку з перешкодами в радіоефірі". Пізніше "Ведомости" розповіли, що супутникове телебачення МТС взагалі веде переговори про припинення мовлення російських каналів. Оператор гарячої лінії МТС підтвердив кореспонденту газети, що трансляція каналів групи ВДТРК ("Росія 1", "Росія 24", "Культура") припинилася з 17 березня 2023 року. Однак пізніше у МТС заявили, що інформація у "Відомостях" невірна: "МТС не планує припиняти мовлення російських каналів першого та другого мультиплексів, не веде переговорів про припинення їх мовлення та виконує всі вимоги в рамках ліцензії. Як і інші супутникові оператори, в останні два тижні МТС зіткнулася з проблемою ефірних перешкод, які призводили до часткового погіршення доставки сигналу. Але проблема вирішувалася на технічному рівні. Канали мультиплексів транслювалися», – сказали у компанії.

Хто дивиться супутникове ТБ

У Росії є чотири компанії, які переважно охоплюють ринок супутникового телебачення. Абонентська база цих операторів на кінець 2022 року становила 17,377 мільйонів (порівняно з 17,366 млн на початку 2022 року). Найбільша компанія – це "Триколор", яка має 70,7% всіх абонентів. У "Телекарти" - 17,4%, у МТС - 6,2%, а "НТВ-ПЛЮС" - 5,8%.

У великих російських містах переважає кабельне ТБ (цифрове та від колективної антени) – воно, як пояснює керівник "Товариства захисту інтернету" Михайло Климарьов, краще за якістю та зручніше. У Росії її також швидко розвивають цифрове телебачення – IPTV, яке просуває Ростелеком. А супутникове ТБ, за словами Клімарьова, популярне у сільській місцевості у важкодоступних регіонах, куди важко провести кабель, – це переважно приватні домоволодіння. "Оскільки вони не мають іншого способу отримання інформації, вони дивляться телевізор. Це правда, там зі зв'язком погано. І що найнеприємніше – це саме та аудиторія, яка зараз переважно воює. Усі російські ТБ зараз захоплено пропагандою. І навіть коли показують передачі про природу, найпопулярніша реклама - це служба за контрактом", - говорить Климарьов. За його словами, все без винятку, що в Росії легально транслюється супутниковим телебаченням, перебуває під контролем держави.

"Пошук каналів зробив. Не допомогло"

Насправді збої у мовленні супутникового телебачення почалися майже тиждень раніше, ніж про них почали говорити оператори, – 4 червня. Це зазначає як Михайло Климарьов, так і користувачі "Триколор", які пишуть про проблему у соціальних мережах компанії. "З 4 червня йде, при зверненні в чат на сайті мені вже нарахували 7 днів додаткового перегляду і 150 балів в якійсь програмі триколор бонус, але нічого не змінюється, походу якась атака на супутник у них йде", - повідомляє один із користувачів. "Коли відновіть перегляд. Що за неподобство. Усі канали не показують або виходить помилка через кожні 3 хвилини", – скаржиться інший. "Спочатку думав, тільки в мене приймач переключається на інтернет або каже, що канал не знайдено, а сьогодні зателефонували батьки і сказали, що у них теж картинка втрачається і відео підвантажується. Погода сонячна. Атмосферних перешкод немає", - додає ще один абонент.

"Триколор" на такі повідомлення відповідає: "Наші фахівці працюють над тим, щоб усе налагодити", – і пропонує абонентам у допомогу автоматичний пошук каналів, підготувавши для цього інструкцію. Однак багатьом це не допомогло відновити мовлення: "Пошук каналів зробив. Не допомогло", – пише один із користувачів. Оператор також рекомендує оновити список каналів та чекати на відновлення трансляції. Час очікування оператор запропонував провести, продовжуючи перегляд телебачення через програму.

Обговорюючи масштабний збій, користувачі заодно скаржаться загалом на контент, який показують супутниковим телебаченням: "Де наше російське і радянське кіно, де ті передачі, з якими можна відпочити? Нахрена мені показують те, що нам у дитинстві батьки не давали дивитися? це за народне телебачення", – пише один із користувачів. У відповідь "Триколор" повідомляє: "Здрастуйте! "Фенікс Плюс Кіно", "Наш Кінопоказ", "Наше Чоловіче", "Наше", "Улюблене", "Мосфільм. Золота колекція", і не тільки, тут ви точно не знайдете імпорту, все наше, рідне, з душею". Деякі користувачі попереджають, що відмовиться від супутникового телебачення.

Поступово кількість офіційних скарг на збої у мовленні знижується. Якщо 15 червня про збої заявили понад 23 тисячі осіб, 16 червня кількість скарг зменшилася до 5 тисяч з невеликим, 17 червня на сайті збой.рф з'явилося близько тисячі скарг. Керівник "Товариства захисту інтернету" Михайло Климарьов пояснює це не вирішенням проблеми, а втомою користувачів: "А що скаржитися, якщо нічого не відбувається?" Його слова підтверджує нове повідомлення на тому ж сайті про збої в 29 регіонах Росії – датоване 22 червня.

"Атака зроблена не на російські канали, а на супутник": що може бути причиною

Михайло Климарьов вважає, що збій у мовленні російського супутникового телебачення відбувається через цілеспрямовану атаку на супутники: "Є багато версій, але найреалістичніша – це джамінг. Це глушіння сигналу самого супутника".

Джаммінг працює таким чином: створюється точка телевізійного сигналу, дуже схожа на діючий сигнал. У неї та сама частота і модуляція. "Коли приймач приймає цей сигнал, він сприймає його як частину попереднього", – каже Климарьов. Він вважає найвірогіднішою версією те, що хтось орендував на одному із супутників Eutelsat 36 потік – і мовить на ньому в тих самих частотах, що й російське телебачення. "Цей супутник використовується для того, щоб передати ТВ-картинку по регіонах. Є багато антенних постів, які для регіонального ТВ приймають картинку. Помилки йдуть саме там. Не в тому, що роздає сам "Триколор" чи "Телекарта", а саме на стовбурі, коли сигнал піднімається на супутник Eutelsat», – пояснює Климарьов.

Eutelsat – це європейська супутникова корпорація зі штаб-квартирою у Франції. Вона посідає перше місце у світі за величиною обороту серед операторів супутникового зв'язку. Eutelsat співпрацює з російською державною компанією "Космічний зв'язок", яка платить гроші компанії за обслуговування і мовить з її супутника. "Репортери без кордонів" та асоціація "Комітет Дені Дідро" з 2022 року домагаються від Eutelsat, щоб компанія припинила співпрацю з російськими операторами супутникового телебачення, проте оператор відмовляється, посилаючись на "принцип нейтралітету". У цей час російські оператори виключили зі своїх пакетів такі міжнародні канали, як BBC World, CNN, Deutsche Welle, російськомовну версію Euronews, французькі France 24 і TV5 Monde.

"Продовжують співпрацю з російською пропагандою все одно, - говорить про Eutelsat Климарьов. - Вони правда відмовилися від трансляцій тих телеканалів, які перебувають під європейськими санкціями, але продовжують робити це негласно, оскільки продовжують обслуговування супутників, які розраховані на російську аудиторію". Він упевнений, що атака зроблена не на російські канали, а на супутник Eutelsat 36. Климарьов вважає, що атака продовжуватиметься, і тоді всім російським ТБ-каналам доведеться перебиратися з французького супутника Eutelsat на російські, у яких менше можливостей та гірші технічні умови. Компанія Eutelsat поки не робила заяв про те, що має якісь проблеми з роботою супутників.

У цей же час ще в березні 2023 року на форумі "Сучасний ІТ-ландшафт російської економіки. Рух до цифрового суверенітету" гендиректор "Космічного зв'язку" Олексій Волін сказав, що в Росії працюють над створенням програмно-апаратного комплексу, який дозволить визначити наявність цілеспрямованої. зловмисної перешкоди, орієнтованої супутник".

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]