8 травня - День пам'яті та примирення. Війна, що торкнулася кожної родини. Contra spem spero!

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Друга світова – це лише один епізод в безкінечній історії самознищення людства. Можливо, й найбільший за кількістю загиблих солдат, бранців, цивільних, матеріальних втрат і за розмірами задіяної території.

Війна, тобто спроба оружною силою захопити якомога більше природних ресурсів для розширеного відтворення тієї чи іншої популяції, в самій природі людини, найбільш недосконалому виробу Творця.

З тим ми приречені жити від народження. Значить — завжди бути готовими до війни. До смерті. До загибелі. До фізичного каліцтва. До втрати рідних. Дітей, дружин, майна, домівок, Батьківщини. Та й взагалі, до втрати самого поняття про сенс життя. Бо навіщо воно за таких втрат?

Історія Другої світової для мене особисто розпадається на три.

Перший – вчили з дитинства: Велика Вітчизняна й оте от все: типу переможець великий могутній Радянський союз, якого вже немає, а рештки його догнивають на наших очах. І яка ото перемога? Питаю себе.

Про війну другу дізнався в університеті. Найбільший за масштабами конфлікт у басейні Тихого океану. Абсолютна більшість тогочасного людства, 80% всіх світових ресурсів. Вирішальна битва за Мідвей. Вирішальний удар по переможених такий собі Кларенс Маккласкі. Єдиний переможець тої війни – Сполучені Штати Америки.

Війна третя — родина.

Родина матері втратили все. Від слова зовсім. Плюс життя в окупації, антинацистські підпілля в окупованій Франції, сталінські концтабори. Деяких знайшли в 40-х, декого в 60-х, декого аж в 90-х. Могили всіх інших без надії знайти шукаємо до сьогодні. Батька до Червової армії забрали в 17 років – 44-го, звільнили 49-го. Але з тої війни він ніколи не повернувся. Але й ніколи не розповідав про неї. І ніколи не вбирав дві медалі. Згодом їх стало три, та ще й Орден. Мабуть, намагався вберегти мене. Як міг.

Але. Війна відкриває нову можливість. Унікальну, одну єдину, неповторну — можливість відкрити в собі Людину. І залишатися нею до скону. Ціна не має значення.

8 травня кожного року я молюся. З особливою силою. За мир в душі. За право попри будь-які обставини залишатися Людиною.

Contra spem spero!

Відео: skrypin.ua


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]