Коли Зеленський ще був коміком, він назвав Віктора Ющенка «сеньйор Голодомор». Що про це думає сам третій президент
Щороку остання субота листопада нагадує українцям про історичну катастрофу, яку замовчувала радянська влада — Голодомор 1932-1933 років. Традиційно о 16:00 в Україні хвилиною мовчання вшановують жертв Голодомору, опісля українці долучаються до загальнонаціональної та міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».
Те, що ці події були геноцидом проти українців, сьогодні немає сумнівів майже ні в кого, втім так було не завжди. Першим, хто на загальнонаціональному рівні започаткував традицію пам’яті жертв Голодомору, був третій президент України Віктор Ющенко. В 2008 році він відкрив Меморіал пам’яті жертв голодоморів, де відбуваються скорботні заходи. Того ж року — 23 жовтня 2008-го, Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства та закликав країни колишнього Радянського Союзу розсекретити архіви.
Про те, чому старі політичні еліти боялись Голодомору та чому важливе збереження пам’яті про велику трагедію, Мирослава Барчук буде розмовляти з третім президентом Віктором Ющенком. Саме він підписав закон, який визнає Голодомор геноцидом українського народу та посприяв виданню «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років» в 19-ти томах. Фактично так, єдиний реєстр жертв Голодомору, вивільнив людську пам’ять про національну катастрофу.
Проаналізуємо досвід минулого та сьогодення — як створюється Музей Голодомору? Чому ініціативи з визнання Голодомору геноцидом називали «танцями на кістках» та які наслідки загальнонаціонального ПТСР внаслідок примусового Голоду ми переживаємо сьогодні? Дивіться у новому випуску «Простору».
Джерело: hromadske
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні буде хмарно, дощі на заході та Одещині, сніг у горах
- 19:48
- Чому все більше стартапів обирають DeFi для залучення капіталу?
- 18:05
- Різдвяне послання Патріарха Варфоломія вірним
- 17:02
- рф планує наступ на Херсон силами 4 тис військових
- 16:07
- Як Тімур Міндіч і Офіс президента заробляють на війні
- 15:21
- Майже половина українців згодні на вступ у НАТО без окупованих територій (ОПИТУВАННЯ)
- 14:58
- Безугла: Сирський хоче знищити DeepState, команду - "на м'ясо"
- 12:13
- 73% українців підтримують відновлення Україною ядерного арсеналу
- 10:52
- Суддівська мафія відправила у почесну відставку з довічними виплатами рекомендовану на звільнення суддю Ганну Андрієнко
- 09:00
- Київський картонно-паперовий комбінат: власник за чесну конкуренцію та захищеність споживачів від підробок
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.