Коли Зеленський ще був коміком, він назвав Віктора Ющенка «сеньйор Голодомор». Що про це думає сам третій президент

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Щороку остання субота листопада нагадує українцям про історичну катастрофу, яку замовчувала радянська влада — Голодомор 1932-1933 років. Традиційно о 16:00 в Україні хвилиною мовчання вшановують жертв Голодомору, опісля українці долучаються до загальнонаціональної та міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Те, що ці події були геноцидом проти українців, сьогодні немає сумнівів майже ні в кого, втім так було не завжди. Першим, хто на загальнонаціональному рівні започаткував традицію пам’яті жертв Голодомору, був третій президент України Віктор Ющенко. В 2008 році він відкрив Меморіал пам’яті жертв голодоморів, де відбуваються скорботні заходи. Того ж року — 23 жовтня 2008-го, Європарламент визнав Голодомор злочином проти людства та закликав країни колишнього Радянського Союзу розсекретити архіви.

Про те, чому старі політичні еліти боялись Голодомору та чому важливе збереження пам’яті про велику трагедію, Мирослава Барчук буде розмовляти з третім президентом Віктором Ющенком. Саме він підписав закон, який визнає Голодомор геноцидом українського народу та посприяв виданню «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років» в 19-ти томах. Фактично так, єдиний реєстр жертв Голодомору, вивільнив людську пам’ять про національну катастрофу.

Проаналізуємо досвід минулого та сьогодення — як створюється Музей Голодомору? Чому ініціативи з визнання Голодомору геноцидом називали «танцями на кістках» та які наслідки загальнонаціонального ПТСР внаслідок примусового Голоду ми переживаємо сьогодні? Дивіться у новому випуску «Простору».

Джерело:  hromadske

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]