Історія вбивства засновника ОУН, полковника Січових Стрільців Євгена Коновальця: сталін і судоплатов, кроти в ОУН, коробка цукерок

«Життя як коробка шоколадних цукерок, ніколи не знаєш, що там всередині», — це слоган російського батальйону імені судоплатова, який воює проти України. Ця цитата не має стосунку до фільму «Форест Гамп», а є відсилкою до вбивства вождя українських націоналістів, засновника ОУН, полковника Січових Стрільців Євгена Коновальця.
23 травня 1938 року у Роттердамі Коновалець зустрівся з чоловіком у ресторані готелю «Атланта». Ця зустріч була нетривала і закінчилась передачею коробки цукерок. Коновалець забрав презент, візаві пішов, а за деякий час у центрі міста пролунав вибух, внаслідок якого загинув провідник ОУН.
Вже у 90-х роках відповідальність за це вбивство взяв на себе працівник НКВС павєл судоплатов — він написав "мемуари", у яких детально розповів про свою інфільтрацію в ОУН, стосунки з Коновальцем, роль сталіна у цій справі і ту саму коробку цукерок, яку він нібито передав особисто у Роттердамі. Коробку, де була вибухівка.
Але чи справді судоплатов вбив Євгена Коновальця? І саме так, як це описав? Намагаємось розібратися разом з кандидатом історичних наук, очільником Музею Української Революції 1917-1921 років Олександром Кучеруком.
Відео: Телебачення Торонто
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У неділю мокрий сніг і дощ на півдні та сході України
- 18:16
- Проблеми ЗСУ: адміністрування, контрнаступ і чи змінить Сирський Залужного
- 16:14
- Shahed з 4G, нічні дрони, безуспішна РЕБ: Сергій Флеш про ситуацію на війні
- 14:01
- Диверсія: Рада дала САП незалежність, але підступно відмовила в процесуальних інструментах; 1000 проваджень під загрозою закриття
- 13:30
- Рада повернула криміналізацію контрабанди
- 12:37
- Комітет з питань свободи слова Ради нарешті очолила людина, а не сволота
- 10:13
- Ірина Фаріон подала позов до суду через незаконне звільнення зі "Львівської політехніки". Ганьба міністру-пристосуванцю Лісовому
- 09:05
- Демонтують сьогодні пам’ятник Щорсу у центрі Києва
- 08:00
- ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 9 грудня
- 20:00
- У суботу в Україні вітер до 20 м/с, мокрий сніг у центрі та на півночі
Підписка на канал
Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.
—
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .