Війна у Абхазії і перша самостійна миротворча місія ЗСУ (1993): розповіді очевидців

|
Версия для печатиВерсия для печати

 А ви знали, що українські миротворці під час війни у Абхазії врятували майже вісім тисяч людей? Українські пілоти за 5 днів здійснили багато вильотів у небезпечний регіон, знімаючи бронезахист з вертольотів, щоб більше картвелів могло поміститися на борт.

Це фільм про війну в Абхазії 1992-1993 років та про Першу самостійну миротворчу місію ЗСУ — евакуацію біженців у холодних горах Сванетії.

Канал Телебачення Торонто відтворив хронологію тих подій та записав свідчення сімох очевидців абхазької війни, серед яких і врятовані українськими пілотами картвели. Вони розповідають про жахи, з якими довелося зустрітися, і про подвиг, який здійснили українські миротворці. Також поспілкувалися з пілотом, який безпосередньо евакуйовував людей з гір Сванетії.

В українській колективній памʼяті ця унікальна операція ЗСУ майже не лишила відбитку, тож ми намагаємося виправити цю ситуацію.

Відео: Телебачення Торонто


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]