Як Америка піклується про своїх ветеранів / Інтерв’ю з ветераном Збройних Сил США

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Коли Катерина ІІ здійснювала свій вояж Україною, її фаворит граф Потьомкін вибудував серед безлюдних таврійських степів цілі села. 

Проїжджаючи Україною, коронована збоченка милувалася ошатними українськими хатинами, оповитими квітами, на городах поралися чисто вбрані люди, а з телятками та овечками на зелених вигонах гралися рум’янощокі діти. 

Насправді, все це було фальшиве. 

Мінветеранів – це Потьомкінське село. За стосами документів – стратегіями, програмами, планами, які воно щодня продукує, - порожнеча. 

Точніше - цими папірцями із красивими назвами, про які керівництво міністерства не втомлюється розповідати в ефірах, прикривають, як фіговим листком, дуже некрасиву реальність. А реальність наступна – український ветеран, члени його родини, члени родини загиблих воїнів - лишаються в нашій державі сам-на сам зі своїми проблемами… 

Слава Богу, існує чимало фондів, громадських та волонтерських організацій, які в силу своїх можливостей допомагають. Втім, виникає питання – а для чого ж тоді держава…

Про те як дбають про своїх ветеранів у Америці я поговорила із ветераном Збройних Сил Сполучених Штатів. Почула дуже багато цікаво. 

Щодня, за офіційною статистикою, вчиняє самогубство 22 ветерана. Це при тому, що бюджет їхнього мінвету колосальний  – 325 мільярдів доларів. 

Країна, справді, піклується про своїх захисників, надає безліч пільг, преференцій і можливостей. – медичних, економічних, освітніх etc. Цей механізм працює чітко і злагоджено, і всі 19 мільйонів американських ветеранів відчувають державну підтримку та увагу. І все одно – пускають собі кулю в чоло. Бо пережите не заретушуєш ніякими пільгами і не забудеш. І це проблема, над вирішенням якої в Америці щоденно працюють тисячі й тисячі спеціалістів.

В Україні після перемоги, за найприблизнішими підрахунками, буде близько трьох мільйонів ветеранів. І ніхто в нашій країні поняття не має, як цих людей адаптувати, фізично і ментально відновити, влити в цивільне життя. 

Поки що все, що робить влада сьогодні – будує «потьомкінські села».

Хоча так просто – трішки менше займатися розподілом між «своїми» мільйонних закордонних грантів і трішки більше працювати. Поки ще є час.

Відео: Галя Плачинда

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
На вихідних сніжитиме та дощитиме на заході та півночі країни
18:02
Ось чим займається поліція під час війни, на що витрачається державний ресурс: оголошену в розшук вебкам-модель з Полтави засудили до трьох років умовно
16:03
Politico: Залякування словацького прем'єра Фіцо про енергетичну кризу в Європі провалилися
14:41
Ворог окупував Даченське, Новий Труд і Вовкове та ще багато де просунувся
14:33
Суд виніс вирок експрокурору та його поплічнику за "мільйонний хабар для ОГП"
13:02
Боєздатні бригади повністю залишили без поповнення, зокрема на Лиманському напрямку, - Бутусов
12:46
Замовники вбивства рятують покидька усіма можливими засобами: у Львові розпочалося засіданні у справі про вбивство Фаріон, перед цим суд "замінували"
12:01
Кількість податкових інспекцій в Україні за минулий рік скоротилася на 78%, – Гетманцев
11:01
Глави МЗС Німеччини та Франції прибули з візитом у Дамаск
10:04
Дар’я Каленюк: Про створення нових 14 бригад

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]