Як депутати "узаконили" дерибан бюджетних коштів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У держбюджеті на 2022-й передбачена рекордна сума на фінансування політичних партій — 885 мільйонів гривень.Проте от уже півтора року політпартії не подають фінансової звітності за 1,5 мільярда гривень, які вони отримали з кишень платників податків.

Про це йдеться у сюжеті "Слідство інфо".

Звітування партіям запровадили для того, щоб зменшити надходження грошей від олігархів та приватних донорів. А стежити за цим має спеціальний орган — Національне агенство із питань запобігання корупції.

Навесні минулого року, коли в Україні запровадили карантин, політичним партіям дозволили не подавати фінансову звітність аж до його закінчення. Але от в чому проблема: карантин і досі триває. А політпартіям, схоже, зручно і далі не показувати свої фінансування та витрати.

Звісно, громадськість ще минулої осені закликала повернути звітність, адже це позбавило суспільство контролю за обранцями.

І згодом ніби з’явився законопроєкт про відновлення звітування, але… нардепи не поспішали за нього голосувати. Особливо, коли НАЗК зупинило держфінансування трьом із п’яти політпартій, представлених у парламенті — «Батьківщині», «Голосу» та «Слузі народу». І про законопроєкт просто забули.

Пізніше, група депутатів «Справедливість», які відокремились від «Голосу», подала альтернативний законопроєкт про відновлення звітності, за який активно виступала депутатка Олександра Устінова.

І тут відкриваються можливі альянси та домовленості між партіями.
Зокрема, щоб прийняти поданий законопроєкт, потрібні голоси. А саме їх може забезпечити монобільшість — «Слуга народу».

Після першого читання влітку, цей законопроєкт «застряг» у Комітеті з питань правової політики і про нього успішно забули аж до 1 листопада, коли комітет зібрався на позачергове засідання.

Там з’ясувалося, що голова комітету «Слуга народу» Андрій Костін підтримав зокрема суперечливу правку, яку пропонувала Олександра Устінова.

І начебто перемога — звітування відновили, але… на дуже дивних умовах.

Невигідні вони, у першу чергу, для платників податків, які дізнаються про витрачені політсилами гроші постфактум — коли карантин скінчиться.

Вирішити це питання зараз може лише президент Володимир Зеленський, повернувши закон парламентарям на доопрацювання.

Джерело: Слідство. інфо

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]