94% українців довіряють військовим ЗСУ, 94% - ветеранам нинішньої війни та 93% – ветеранам АТО

|
Версия для печатиВерсия для печати

За даними соціологічної групи "Рейтинг", військовим ЗСУ довіряють сьогодні 94% громадян, стільки ж довіряють ветеранам нинішньої війни і 93% – ветеранам ООС, яка тривала з 2014 по 2021 роки.

За результатами Двадцять четвертого загальнонаціонального опитування «Україна в умовах війни», проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» з ініціативи «Українського ветеранського фонду» Міністерства у справах ветеранів України  5-7 вересня 2023 року, 49% опитаних зазначили, що серед їхніх близьких та рідних є ті, хто брав участь у воєнних діях на території України, з 2014 по 2021 роки. 65% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року. У порівнянні із попередніми опитуваннями зростає кількість тих, чиї близькі сьогодні воюють на фронті.  

  • У суспільстві надалі фіксуються найвищі показники довіри до військових: 94% довіряють військовим ЗСУ, 94% - ветеранам нинішньої війни та 93% – ветеранам АТО (ООС) 2014-2021 рр. Незалежно від регіону та віку абсолютна більшість довіряють цим категоріям населення. 

  •  У порівнянні із опитуванням на початку 2023 року зростає кількість тих, хто асоціює ветеранів війни з людьми молодого віку: у січні ц.р. таких було 21%, у вересні – 26%. Також помітний ріст і у асоціації поняття «ветеран війни» із людиною з інвалідністю: у січні таких було 29%, у вересні – вже 47%. Загалом говорячи про основні ознаки образу ветеранів російсько-української війни 53% опитаних уявляють їх як осіб середнього віку. Також респонденти не бачать гендерної різниці у понятті «ветеран» - абсолютна більшість (80%) переконані, що такими можуть бути представники обох статей. Водночас за 9 місяців зросла частка тих, хто асоціює ветеранів тільки із чоловіками (з 13% до 20%). 

  •  Серед ризикових явищ, з якими можуть зіткнутися ветерани російсько-української війни після повернення зі служби, на перших місцях – психоемоційна нестабільність, проблеми з фізичним здоров’ям, труднощі з отриманням медичної допомоги, відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю, а також проблеми з оформленням соціальних пільг. Також опитані вважають доволі ймовірними  проблеми конфліктів у сім’ї, родині, відсутність роботи, нерозуміння суспільства, невідповідність військового досвіду для цивільного життя та зловживання алкоголем, чи наркотиками. Зазначені вище проблеми у тій чи інші мірі вважають ймовірними більше половини опитаних.  Щодо ризиків самогубств та порушення законів переважна більшість (близько двох третин) вважають це малоймовірним для ветеранів. Водночас у  порівнянні з опитуванням у січні 2023 зросла кількість тих, хто вбачає ризики відсутності роботи, конфліктів у родинах, зловживання алкоголем, чи наркотиками, самогубств та порушення закону. Більш гостро наявність згаданих проблем відчувають близькі ветеранів, які воювали з 2014 і воюють зараз.  

  • Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами російсько-української війни: у серпні 2022 року таких було 69%, у січні 2023 – 53%, у вересні 2023 – 33%. Сьогодні тих, хто вважає по інакшому, – майже половина (49%). Найчастіше негативної думки про виконання зобов’язань держави перед ветеранами дотримуються мешканці західних регіонів, представники молодого покоління, більш забезпечені. Цікаво, що думка про невиконання зобов’язань з боку держави більш поширена серед тих, хто не мають близьких на війні, або мають тих, котрі воюють саме зараз. 

  •  79% опитаних вважають, що суспільство сьогодні поважає ветеранів. Водночас у порівнянні з опитуванням у січні 2023 їх кількість зменшилася (у січні таких біло 91%). Протилежну думку сьогодні мають 18%. Більше таких серед мешканців західних регіонів, осіб середнього віку, бідніших респондентів. 

  •  96% усіх опитаних зазначили, що готові працювати в одному колективі з ветераном.  

  • Зросла кількість тих, хто зазначили, що добре або скоріше поінформовані про проблеми ветеранів (53%). 46% – зазначили, що не поінформовані. Більше останніх серед мешканців східних областей, осіб старшого віку, тих, хто не має військових або ветеранів у своєму оточенні, жінок. 

Опитування проведено з ініціативи «Українського ветеранського фонду» Міністерства у справах ветеранів України. Профінансовано Соціологічною групою «Рейтинг» 

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3.1%. 

Терміни проведення: 5-7 вересня 2023 р.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.

 

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]