96 годин на підйом із «Титаніка»: у водах Атлантики шукають батискаф із п'ятьма пасажирами на борту
У відкритому океані, приблизно за 700 км від берега Ньюфаундленду, другу добу триває рятувальна операція: служби берегової охорони США та Канади намагаються виявити невеликий батискаф, на якому п'ятеро людей вирушили до уламків «Титаніка». Щоб знайти підводних дослідників у рятувальників залишається менше трьох днів.
У неділю вранці команда «фахівців з місій», як називають учасників експедицій у компанії-операторі OceanGate, вирушила до затонулого лайнера. За даними ЗМІ, на борту самого батискафа знаходилися п'ятеро людей: безпосередньо пілот, британський мільярдер Хеміш Хардінг, засновник OceanGate Стоктон Раш, французький професійний акванавт Поль-Анрі Нарголе, а також британський бізнесмен з пакистанським корінням Шахзада Давуд.
Команда вирушила в експедицію із Сент-Джонса (Ньюфаундленд). Уламки «Титаніка» знаходяться приблизно за 700 км від міста.
Відомо, що допоміжне судно OceanGate успішно дісталося місця занурення, з якого воно і спустило батискаф. Те, що залишилося від «Титаніка», лежить на глибині 3,8 тис. метрів.
Безпосередньо на занурення та повернення на поверхню компанією відводиться близько восьми годин. Але, за даними берегової охорони США, вже через 1 годину 45 хвилин після початку занурення батискафа о 21:13 за місцевим часом (2:43 понеділка за московським часом) зв'язок із ним було втрачено.
Як зазначив у ході прес-конференції, присвяченої рятувальній операції, командир берегової охорони США контр-адмірал Джон Могер, знати точний час втрати зв'язку життєво важливо, оскільки в цьому випадку рахунок йде на годинник.
Виробником батискафу передбачено, що той зможе працювати у режимі надзвичайної ситуації максимум 96 годин.
Хоча рятувальникам відомо місце спуску батискафу, знайти його «у такому віддаленому» від берега місці дуже непросто, заявив пан Могер. Посилює ситуацію і глибина, на яку мав спуститися батискаф. У рятувальній операції беруть участь сили берегової охорони США, Канади, а також комерційні судна, які перебували в районі лиха. Крім того, у пошуках беруть участь літаки C-130, які вивчають поверхню океану, та два літаки P-8, які обладнані гідролокаторами для пошуку підводних човнів.
Майже всі члени нинішньої експедиції – досвідчені мандрівники. Так, Хеміш Хардінг — авіатор із ліцензією пілота, що діє. Він літав у космос на борту пілотованого літака Blue Origin як турист. Крім того, чоловік став володарем трьох рекордів Гіннеса: найшвидша навколосвітня подорож навколо Землі через обидва полюси, найбільша дистанція, пройдена в найглибшій частині океану, найбільша тривалість перебування на такій глибині. Поль-Анрі Нарголе, 77-річний колишній командувач ВМС Франції, отримав прізвисько «містер Титанік», оскільки близько 35 років займається вивченням уламків лайнера і вже кілька разів занурювався на дно океану.
Американська компанія OceanGate більше десяти років займається організацією занурень на батискафах у води Атлантичного океану. Спочатку її клієнтами були виключно вчені та дослідники океанічних глибин. З 2021 року компанія почала організовувати і туристичні експедиції — до уламків легендарного судна «Титанік», що зазнав аварії 1912 року.
Вартість такої подорожі на одну особу — $250 тис. Здійснюється спуск на батискафі Titan, дослідницькому підводному апараті завдовжки 6,7 м, здатному без проблем спускатися на глибину до 4 тис. м.
Де саме і на якій глибині може перебувати судно, поки що невідомо. За даними ЗМІ, батискаф міг зіткнутися з рифом на глибині 2,9 тис. м. Але керуючий директор OceanGate Марк Батлер не втрачає надії: «У нас ще достатньо часу на завершення рятувальної місії, а на борту достатньо рятувального обладнання. Ми всі сподіваємось і молимося, щоб вони повернулися в цілості та безпеці».
Вгорі: Батискаф Titan. Фото: OceanGate Expeditions / AP
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:07
- Різдвяний Святвечір: наші традиції
- 12:03
- WP про постачання ЗСУ бракованих мін: це може зруйнувати довіру партнерів до Києва
- 10:01
- Президент України зустрівся з Всеукраїнською радою церков
- 08:00
- У Середземному морі після вибуху на борту затонуло російське судно "Ursa Major"
- 20:00
- У вівторок в Україні буде хмарно, дощі на заході та Одещині, сніг у горах
- 19:48
- Чому все більше стартапів обирають DeFi для залучення капіталу?
- 18:05
- Різдвяне послання Патріарха Варфоломія вірним
- 17:02
- рф планує наступ на Херсон силами 4 тис військових
- 16:07
- Як Тімур Міндіч і Офіс президента заробляють на війні
- 15:21
- Майже половина українців згодні на вступ у НАТО без окупованих територій (ОПИТУВАННЯ)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.