Аномально тепла осінь в Європі аномально обвалила ціни на газ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Незважаючи на повну зупинку газопроводу "Північний потік", таких низьких цін Європа не пам'ятає вже другий рік.

Несподівано тепла погода в Європі не просто відсунула початок сезону відбору газу зі сховищ, а й обвалила спотові ціни на газ до мінімумів за більш як річний період. Цей факт констатують російські ЗМІ.

Так, за повідомленням російського "Інтерфаксу", незважаючи на повну зупинку газопроводу "Північний потік", спотові ціни на газ у Європі місцями опустилися вже нижче $350 за тисячу кубометрів, і продовжують падіння.

Зокрема, на хабі TTF у Нідерландах (голландський TTF Gas є провідною європейською еталонною ціною, – ред.) спотова ціна газу в Європі пішла вниз – до мінімальних значень із червня 2021 року. Контракт із постачанням у вихідні на хабі TTF у Нідерландах коштував $342 за тисячу кубометрів, на понеділок - $394.

При цьому поточний жовтень у Європі, особливо його останній тиждень, обіцяють бути надзвичайно теплими - як мінімум за останні кілька років спостережень. Середня температура повітря майже на 3 градуси вище, ніж роком раніше. А в останні дні місяця синоптики обіцяють регіону нову хвилю майже літнього тепла.

Крім того, багато країн Європи заповнили свої сховища або до нормативного (80%), або граничного рівня. Також до максимального рівня за три роки зросли запаси ЗПГ у резервуарах приймальних терміналів.

На даний момент перевищили цільовий 80-відсотковий рівень сховищ Австрії, Бельгії, Болгарії, Угорщини, Чехії, Хорватії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі, Португалії та Іспанії.

Нагадаємо, Європейський союз став незалежним від постачання природного газу з Росії. Про це 23 жовтня оголосив єврокомісар із внутрішнього ринку Тьєрі Бретон.

А ще два місяці тому Газпром вів шантаж Європи, називаючи безпрецедентну за всю історію ціну на газ наступної зими – понад 4 тис. дол. за 1 тис. куб. м

Починаючи з січня 2022 року, Газпром зупинив постачання газу до Польщі через Україну.

Потужність газопроводу "Ямал-Європа" перестала залучатися "Газпромом" з кінця грудня 2021 року.

З літа 2022 року Росія почала зменшувати подачу газу газопроводом "Північний потік-1".

Наприкінці літа Росія заявила про поломку турбін "Північного потоку-1" та знизила прокачування газу у напрямку Європи.

На початку вересня сталися вибухи на обох лініях "Північних потоків", транзит російського газу було зупинено повністю.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:45
Петиція з вимогою позбавити Маска громадянства Канади зібрала понад 200 тисяч підписів, європейці масово відмовляються від Tesla через дикунські погляди Маска
11:44
Підозрювана в незаконному збагаченні нардепка "Слуги народу" Кормишкіна (звільнила Раду від себе
10:02
Справу садистів з Божковської колонії, які катували та вбивали в'язнів, направлено до суду. Начальник виродків отримав премію в 400% і відсудив максимальну пенсію
09:11
WSJ розповіла, які озброєння втратить Україна без допомоги США
08:00
путін запропонував США спільну розробку рідкісноземельних родовищ на окупованих росією територіях України
20:00
У вівторок в Україні трохи сніжитиме
19:02
США публічно заперечили українську резолюцію ООН із засудженням агресії рф
18:27
Рязанський НПЗ повністю зупинився після атаки дронів
17:07
Британія ввела найпотужніші санкції проти рф за три роки
17:03
Українців влада тримає за бидло: експрокурор Хмельниччини Олійник отримує 710 тис. грн зарплати на місяць попри "інвалідний" скандал, - ЗМІ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]