Апостольського нунція викликали до МЗС Литви для «розмови» через путінські наративи у словах Папи Римського

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Член ЄС Литва, більшість населення якою є католиками, викликала до МЗС головного дипломата Ватикану після того, як Папа Римський закликав російську молодь пам'ятати, що вони є спадкоємцями «великої Російської імперії».

Міністерство закордонних справ Литви запросило Апостольського нунція для «розмови» після повернення архієпископа з відпустки, повідомив 30 серпня речник міністерства, передає Reuters.

Читайте також: Російські наративи Папи Франциска обурили не тільки українців

Свою заяву Папа Римський Франциск зробив 25 серпня під час телемосту з російською католицькою молоддю. Він сказав: «Ви спадкоємці великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Пєтра I, Єкатєріни II, тієї імперії – великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, ви спадкоємці великої Матінки Росії, йдіть вперед із цим».

У МЗС України заявили, що жалкують про те, що великодержавні ідеї РФ свідомо або несвідомо звучать з вуст Понтифіка. Його слова назвали «імперіалістичною пропагандою», зазначая видання ZN.ua

29 серпня Ватикан заявив, що Папа Франциск не мав наміру прославляти російський імперіалізм у своїй промові, в якій він звеличував російських імператорів Пєтра I і Єкатєріну II, які розширяли кордони Російської імперії, захоплюючи нові землі. Території Литви та Польщі були приєднані до Російської імперії у 18 столітті Єкатєріной II. 

Читайте також: Церковна дипломатія під час війни: між моральною відповідальністю і політичною нейтральністю

«Папа мав намір заохотити молодь зберігати і розвивати те позитивне, що є у великій російській культурній і духовній спадщині, і аж ніяк не звеличувати імперіалістичну логіку і правителів, які згадуються для позначення певних історичних періодів», – заявили у Ватикані.

Українська греко-католицька церква також відреагувала на висловлювання Папи Франциска. «Ми сподіваємося, що ці слова Святійшого Отця були сказані спонтанно, без жодних спроб історичних оцінок, а тим паче підтримки імперіалістичних амбіцій Росії», – йдеться у заяві предстоятеля УГКЦ Блаженнішого митрополита Святослава.

«Аргумент»

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:11
8 вересня короткочасний дощ ймовірний лише на крайньому півдні, до +28° тепла
18:19
Місія ООН: кількість жертв серед цивільного населення України різко зросла
17:19
США бачать зростаючий ризик російських «диверсії» проти ключових підводних кабелів
16:56
Склад боєприпасів знищений дронами у РФ містив північнокорейські ракети
15:39
Важливі результати за підсумками 24-го засідання у форматі «Рамштайн»
14:20
Бігун Ігор Цвєтов здобув для України 17 «золото» Паралімпіади, а тенісист Віктор Дідух 18-ту
13:22
Нові докази злочинів рашистів: на ру-сайті з усиновлення знайшли дітей з України
12:43
Справа проти Дурова почалася з відмови Telegram відкрити особистість гвалтівника
11:38
Рішення МВФ знову послати місію до Росії – крок до того, щоб "пробачити і нормалізувати російську жорстокість"
10:33
Німеччина в липні різко наростила експорт продукції в Росію

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]