Ассанж уклав угоду з Мін'юстом США і вийшов на волю

|
Версия для печатиВерсия для печати

Останні п'ять років він провів у в'язниці у Лондоні, а до цього сім років переховувався у посольстві Еквадору.

Джуліан Ассанж залишив лондонську в'язницю Белмарш, де перебував з 2019 року. Повідомлення про це з'явилося в акаунті WikiLeaks у соцмережі X (колишній твіттер) у ніч проти 25 червня. Визволення під заставу 52-річного засновника WikiLeaks санкціонував Високий суд у Лондоні.

З в'язниці Ассанж вирушив до лондонського аеропорту Станстед, де сів на літак. У WikiLeaks заявили, що він повернеться до Австралії до родини (Ассанж - громадянин Австралії). При цьому, за даними Associated Press, літак із Ассанжем приземлився в Бангкоку для дозаправки. Як очікується, потім літак вирушить на одну з територій США в Тихому океані — Сайпан, столицю Північних Маріанських Островів.

Ассанжа звільнили з в'язниці, де він провів 1901, після того, як він уклав угоду з міністерством юстиції США, яке домагалося його екстрадиції з Великобританії. Офіційно угоду поки що не завершено.

Як повідомляє The New York Times, Ассанж в обмін на звільнення з британської в'язниці погодився визнати себе винним за одним із 17 пунктів звинувачення у незаконному отриманні та публікації секретних даних щодо національної безпеки.

Згідно з судовими матеріалами, на які посилається The New York Times, Ассанж постане перед американським судом у Сайпані. За словами неназваного співробітника правоохоронних органів США, очікується, що Ассанжа засудять до п'яти років позбавлення волі - терміну, який він уже відбув у в'язниці у Великій Британії.

Ассанж має постати перед судом у Сайпані 26 червня, а «після завершення розгляду», як заявили в Мін'юсті США, зможе вирушити до Австралії.

Джуліан Ассанж – засновник організації WikiLeaks, що спеціалізується на публікації секретної інформації. WikiLeaks публікувала дипломатичні депеші американських посольств, документи про війну в Іраку та Афганістані, зокрема відео авіаудару в Багдаді, при якому загинули журналісти та мирні жителі. Крім того, під час передвиборчої кампанії 2016 року в США організація опублікувала листування Демократичної партії.

У США Ассанжа звинувачують у незаконному одержанні та публікації секретних даних (17 пунктів, до 10 років позбавлення волі за кожен), а також у змові з метою комп'ютерного злому (до п'яти років ув'язнення). У сукупності Ассанжу загрожує до 175 років ув'язнення. Прихильники Ассанжа називають його переслідування політичним.

Джуліан Ассанж протягом семи років, починаючи з 2012 року, переховувався у посольстві Еквадору у Лондоні. Еквадор дав Ассанжу статус біженця на тлі звинувачень у сексуальному насильстві у Швеції. У 2017 році Еквадор надав йому громадянство, але потім позбавив його і громадянства, і статусу біженця. У 2019 році британська поліція на запит США заарештувала Ассанжа. У 2022 році суд у Великій Британії вирішив, що його можна екстрадувати до США, у травні 2024 року суд дозволив Ассанжу оскаржити це рішення.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

21:01
Романа Гладкого нарешті звільнили з посади начштабу Сил безпілотних систем
20:46
Співробітник СБУ (ДЗНД) Антон Руденко зливає інформацію Роману «джокеру» Кравцю для подальшого здирництва і шантажу з громадян України та Ізраїлю
20:00
Мінлива хмарність збережеться в Україні в наступні два дні
19:12
Арахамія та Кім взяли на поруки незаконно збагачену "корабєльную сосну" - мабуть, через ментальну спорідненість
18:10
Талони на пальне міняв на бронь: у Тернополі на хабарі затримали начальника районного ТЦК
17:03
Британія й Німеччина уклали історичну оборонну угоду - із зобов’язаннями підтримки України
16:05
Вони нищать Україну: російський бізнес на мільярд гривень попри санкції перейшов не до Держави, а до оточення очільника Одещини – "Схеми" (ВІДЕО)
15:31
Глава МВС Клименко теж пенсіонер
14:49
Эволюция видеонаблюдения: от аналоговых систем к IP-камерам
12:04
Про так звану "евакуацію", на якій піариться влада: через соціально-економічні труднощі переселенці повертаються на окуповані території та в прифронтові міста - Лубінець

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]