Baltic Pipe почав транспортування газу до Польщі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Від 1 жовтня газ із норвезького шельфу почав транспортуватися до Польщі нещодавно відкритим Балтійським газопроводом (Baltic Pipe).

Про це повідомляє у Твіттері польський оператор газопроводів Gaz-System.

“Це історичний день. Розпочинається транспортування газу по Baltic Pipe”,- йдеться у повідомленні.

У компанії уточнили, що йдеться про постачання газу з комерційною метою.

У Польщі 1 жовтня розпочинається так званий новий газовий рік.

Baltic Pipe є спільним проєктом польського та данського операторів газопроводів – компаній Gaz-System та Energinet. Будівництво газогону завершилося в 2022 році, за винятком двох наземних ділянок на території Данії, які планується добудувати в листопаді цього року. До цього часу газопровід використовуватиметься в обмеженому режимі.

Загалом цим трубопроводом планується постачати до Польщі 10 млрд куб. м газу. За інформацією польської нафтогазової компанії PGNiG, у 2023 році можна буде транспортувати щонайменше 6,5 млрд куб. м газу. У 2024 році обсяги поставок зростуть ще на 1 млрд куб.м. газу.

Baltic Pipe, фактично, замінить Ямальський газопровід, яким до Польщі упродовж кількох десятиліть постачалося з росії щороку близько 10 млрд куб. м газу. У квітні 2022-го російський Газпром в односторонньому порядку припинив поставки газу до РП, попри те що газовий контракт між країнами мав діяти до кінця року. Перед цим польська компанія PGNiG відмовилася платити за російський газ у рублях.

З 2023 року Польща не купуватиме газ у росії.

Фото: Maria Tuxen Hedegaard / Energinet

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]