Банкова запросила в Україну канцлера ФРН Шольца
Після того, як влада України відхилила візит президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, до Києва було запрошено канцлера ФРН Олафа Шольца.
Про це заявив посол України в Берліні Андрій Мельник, повідомляє DW.com.
"Ми повідомили, що наш президент і наш уряд були б дуже раді, якби канцлер Олаф Шольц завітав до Києва", - сказав посол в ефірі німецького телеканалу ProSieben у вівторок, 12 квітня.
За словами українського дипломата, головною темою візиту має стати постачання важкого озброєння Україні для відображення російської агресії. "Наш президент чекає на це з нетерпінням", - додав Мельник.
Раніше президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр, який перебуває у Варшаві, повідомив, що керівництво у Києві відхилило його візит до України. За словами німецького політика, президент Польщі Анджей Дуда пропонував йому разом із балтійськими колегами відвідати українську столицю. "Я був готовий це зробити, однак, очевидно - і я повинен прийняти це до уваги - у Києві цього не захотіли", - зазначив федеральний президент.
Посол України в Німеччині Андрій Мельник ще наприкінці минулого тижня дав зрозуміти, що у Києві швидше чекають візиту канцлера ФРН Олафа Шольца, ніж Штайнмайєра. Мельник розкритикував федерального президента і звинуватив його в тому, що той нібито "протягом десятиліть плів павутину контактів з росією". Дипломат при цьому вказував на діяльність Штайнмайєра як міністра закордонних справ ФРН та голови відомства канцлера.
На тлі критики на свою адресу президент ФРН кілька разів виступав із заявами, визнаючи свої помилки в більш ранній політиці щодо росії, особливо - під час перебування міністром закордонних справ Німеччини. "Моя прихильність до газопроводу "Північний потік - 2" була явною помилкою. Ми трималися за мости, в які росія більше не вірила, про що нас попереджали наші партнери", - зазначив Штайнмайєр 4 квітня. Наступного дня він виключив нормалізацію відносин із РФ за президента Володимира Путіна. З путінською росією більше неможлива співпраця у форматі, який мав місце у попередні роки, визнав він.
Наприкінці 2015 року Штайнмайєр, який на той час обіймав посаду міністра закордонних справ ФРН, запропонував свій варіант дій по одному з пунктів мінських угод. Цей варіант, який згодом отримав назву "формула Штайнмайєра", був вкрай невигідний для інтересів України.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.