Блінкен розпочав турне Африкою, «щоб протистояти російському впливу» на континенті
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/50-1608b846c0279b8578ea.jpeg?1659882715)
Держсекретар США Ентоні Блінкен прибуває в неділю до Південної Африки, щоб розпочати турне трьома країнами, в ході якого він також побуває в Демократичній Республіці Конго та Руанді, метою якого є «розробка стратегії протидії зусиллям росії з підриву демократії в Африці».
Про це повідомляє AFP.
Цей візит послудвав за турами міністра закордонних справ росії сергія лаврова, який відвідав Єгипет, Уганду, Ефіопію та Республіку Конго, і президента Франції Еммануеля Макрона, який відвідав Камерун, Бенін і Гвінею-Бісау з метою поновлення відносин Франції з африканським континентом. Глава Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер та посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд також вирушили у власні тури Африкою.
Це друга поїздка Блінкена до Африки з моменту призначення держсекретарем. Його перший візит відбувся у листопаді 2021 року.
Блінкен отримав дозвіл на таку місію відповідно до HR 7311, «Законом про протидію зловмисній діяльності росії в Африці», який Палата представників США ухвалила 27 квітня 2022 року.
ПАР, як і 16 інших африканських країн, утрималася під час голосування щодо резолюції ООН, яка засуджує вторгнення росії до України, а ДР Конго та Руанда проголосували за неї.
Крім того, президент ПАР Сиріл Рамафоса відмовився засудити вторгнення росії.
Південна Африка входить до групи БРІКС, до якої входять Бразилія, росія, Індія, Китай і Південна Африка, країни, які вважаються провідними світовими економіками з ринком, що формується.
У той час як російське вторгнення 24 лютого викликало широке засудження з боку країн G7 та їхніх союзників, єдиною країною БРІКС, яка підтримала резолюцію ООН, була Бразилія, а Південна Африка, Китай та Індія утрималися.
Однією з багатьох причин, чому деякі африканські країни не зайняли позицію щодо війни в Україні, є історичні відносини континенту з колишнім Радянським Союзом, який підтримав кілька рухів за незалежність в Африці — дипломатично, а зрештою фінансово та військово — проти європейських колоніальних країн.
На цю тему:
- ЧВК "Вагнер" перетворилася на мережу золотодобувних компаній і грабує Африку на користь Кремля
- Россия в Судане: «Публичные казни ... и другие зрелищные мероприятия»
- От Бенгази до Банги: на крыльях войны
- Африканская экспансия России или Шеф и повар
- Украинцы в Африке: от Бакая до «донецких»
- Украинцы в Африке: дошло до трупов и похищений
- Украинцы в Африке: дошло до трупов и похищений. Часть 2: бриллианты манят
- Украинцы в Африке: дошло до трупов и похищений. Часть 3: дайвинг по-судански
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:58
- Грузія демократична не здається: сьогодні 83-й день протестів
- 20:45
- В Києві відбулася панахида на честь Героїв Небесної Сотні
- 20:40
- ЄС готує зброю Україні на суму до €10 мільярдів – ЗМІ
- 20:35
- Генштаб змінив трьох комбригів на Курахівському напрямку
- 20:13
- Франція скликає уже другий саміт щодо безпеки Європи
- 20:09
- Держдума рф ратифікувала "оборонний" договір із Білорусією, який втягує її у війну з Україною
- 20:00
- У середу трохи сніжитиме на заході та півночі України
- 19:06
- Не кращі за комуністів: "завдяки" малокультурній владі майже втрачена пам'ятка архітектури національного значення - Церква Різдва на Полтавщині
- 19:00
- Там, де при владі відповідальні люди, а не брехлива, аморальна гопота: Фінляндія та Швеція скликали термінові наради парламентів щодо України
- 18:54
- Жодна країна світу не допомагала Україні на початку повномасштабного вторгнення РФ, - про це заявив Зеленський, який брехав про неможливість вже очевидного нападу РФ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.