Блінкен розпочав турне Африкою, «щоб протистояти російському впливу» на континенті

|
Версия для печатиВерсия для печати

Держсекретар США Ентоні Блінкен прибуває в неділю до Південної Африки, щоб розпочати турне трьома країнами, в ході якого він також побуває в Демократичній Республіці Конго та Руанді, метою якого є «розробка стратегії протидії зусиллям росії з підриву демократії в Африці».

Про це повідомляє AFP.

Цей візит послудвав за турами міністра закордонних справ росії сергія лаврова, який відвідав Єгипет, Уганду, Ефіопію та Республіку Конго, і президента Франції Еммануеля Макрона, який відвідав Камерун, Бенін і Гвінею-Бісау з метою поновлення відносин Франції з африканським континентом. Глава Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер та посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд також вирушили у власні тури Африкою.

Це друга поїздка Блінкена до Африки з моменту призначення держсекретарем. Його перший візит відбувся у листопаді 2021 року.

Блінкен отримав дозвіл на таку місію відповідно до HR 7311, «Законом про протидію зловмисній діяльності росії в Африці», який Палата представників США ухвалила 27 квітня 2022 року.

ПАР, як і 16 інших африканських країн, утрималася під час голосування щодо резолюції ООН, яка засуджує вторгнення росії до України, а ДР Конго та Руанда проголосували за неї.

Крім того, президент ПАР Сиріл Рамафоса відмовився засудити вторгнення росії.

Південна Африка входить до групи БРІКС, до якої входять Бразилія, росія, Індія, Китай і Південна Африка, країни, які вважаються провідними світовими економіками з ринком, що формується.

У той час як російське вторгнення 24 лютого викликало широке засудження з боку країн G7 та їхніх союзників, єдиною країною БРІКС, яка підтримала резолюцію ООН, була Бразилія, а Південна Африка, Китай та Індія утрималися.

Однією з багатьох причин, чому деякі африканські країни не зайняли позицію щодо війни в Україні, є історичні відносини континенту з колишнім Радянським Союзом, який підтримав кілька рухів за незалежність в Африці — дипломатично, а зрештою фінансово та військово — проти європейських колоніальних країн.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]