"Бойові" доплати прокурорам - зайві!

|
Версия для печатиВерсия для печати

Про це пише у своєму блозі Оксана Заболотна, аналітикиня Центру спільних дій.

"Усі люди вільні і рівні у своїй гідності та правах – каже нам Конституція. Але народні обранці інколи дозволяють собі відмінну від Основного закону думку. Понад те, намагаються втілити її у законах.

Цього разу група депутатів вирішила, що життя і здоров’я прокурорів цінніше, ніж інших людей, які працюють на державу чи громаду. Тому пропонують, щоб прокурори отримували доплату за працю в зоні бойових дій.

По суті, напрошується аналогія із доплатами нашим захисникам. Але між ними є суттєва відмінність. Держава доплачує військовослужбовцям та правоохоронцям в умовах війни. Якщо поглянути на систему доплат, то вона прямо пов’язана з виконанням бойових завдань. Ті військовослужбовці, які безпосередньо ведуть бій з ворогом, отримують доплати до 100 тисяч гривень в місяць. А ті, які не перебувають на лінії фронту, але виконують завдання із протидії агресії, додатково отримують 30 тисяч гривень. Військовослужбовці і правоохоронці, які в певний момент не залучені до таких операцій, жодних доплат не отримують.

Спроба запровадити доплати прокурорам за аналогією із військовими є сумнівним сигналом для солдатів та офіцерів. Адже нещодавно влада обмежила перелік підстав для отримання ними доплат через дефіцит коштів. Але, як виявляється, для прокурорів гроші є. Тому природно, що реакція суспільства і армії на цей законопроєкт буде негативною.

Ще одним мінусом є те, що законодавці фактично прирівнюють виконання звичайної роботи прокурора до участі в бойових діях. Хоча це не так. Бо прокурори ворога не знищують і навіть не залучені до забезпечення процесу бойових дій. Вони просто виконують свою звичну роботу. Точно так само, як і люди багатьох інших посад і професій.

Державні службовці, лікарі та комунальники теж забезпечують реалізацію тієї чи іншої функції держави чи громади у життя. Але за свою працю в умовах бойових дій жодних доплат не отримують. Хоча перебувають під таким же, а часто і більшим ризиком, ніж середньостатистичний прокурор.

Тому запровадження спеціальних доплат лише для прокурорів буде несправедливістю щодо всіх них. Справедливий закон має давати рівні можливості чи права всім, хто перебуває в однакових умовах.

Довіра до прокурорів в суспільстві і так є низькою. Їм довіряють лише 5% українців. Це мізерно мало. І держава точно не має рухатися в напрямку поглиблення цієї прірви довіри.

В умовах тривалої і виснажливої війни людям потрібно зберігати віру у свою владу задля спільної перемоги. І робити це значно простіше, коли влада демонструє розсудливість і справедливість. А не нотки бездумства упереміш з ідеями кастового суспільства."

 

Фото ілюстративне

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]