Через повітряні удари в Україні потрібно створювати сотні дрібних електростанцій замість великих - Герус

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні з огляду на атаки РФ на об'єкти енергетичної інфраструктури потрібно сформувати новий елемент енергосистеми ― йдеться про велику кількість розподіленої малої генерації, адже обстрілювати сотні дрібних електростанцій агресору буде складно і дорого.

Таку думку висловив у ефірі Українського радіо голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Укрінформ.

За словами народного депутата, енергетичні обʼєкти не засекречені і їх практично неможливо заховати, адже видно, куди йдуть лінії електропередачі, високовольтні лінії.

"Тим не менше й минулого року, й зараз триває робота над тим, щоб трохи змінити архітектуру енергетичної мережі, щоб у нас додалося більше дрібної, розподіленої децентралізованої генерації, яка буде наближена до кінцевого споживача. Простими словами: коли в нас є 5-10 великих електростанцій, то вони є цілями і їх можна уражати. Коли в нас будуть сотні дрібних електростанцій, які будуть розташовуватися біля споживачів, зон, де є серйозне споживання електроенергії, то дрібні обʼєкти обстрілювати ракетами буде практично нереально або дуже дорого", - заявив Герус.

Як він пояснив, суть у тому, щоб вибудувати новий елемент енергосистеми ― велику кількість розподіленої малої генерації, яка буде розташована по всій країні. І робота у цьому напрямку ведеться, зокрема встановлюється багато сонячних електростанцій, велика кількість газових електростанцій, переважно в містах.

"Нова конфігурація буде сприяти й гнучкості енергосистеми, і надійності енергосистеми для забезпечення електроенергією кінцевих споживачів", - переконаний голова профільного комітету.

Як повідомлялося, у ніч проти 29 березня російські війська завдали масованого удару по об'єктах енергетики України. Зокрема, постраждали три ТЕС Групи ДТЕК.

Попередній масований удар відбувся 22 березня; постраждали теплоелектростанції, ДніпроГЕС та високовольтні підстанції.

Вгорі: пожежа, яка виникла через російський удар по критичній інфраструктурі у Запоріжжі за попередніх обстрілах інфраструктури. Фото: ОВА

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]