Через санкції імпорт рф скоротився майже на чверть – FT

|
Версия для печатиВерсия для печати

Західні санкції, прийняті через вторгнення російської армії до України, призвели до скорочення імпорту до Росії. На цьому тлі Китай став найбільший експортером товарів до росії.

Про це повідомив Financial Times із посиланням на дані німецького аналітичного центру.

Кільський інститут світової економіки поставив собі за мету проаналізувати дані про імпорт до Росії. Але оскільки російське офіційне статистичне агентство кілька місяців не публікувало дані, то аналітикам інституту довелося відстежуючи дані про торгівлю 57 країн. Таким чином Інститут підрахував, що у червні, липні та серпні імпорт товарів до росії був на 24% нижчим у річному обчисленні. Щомісячний дефіцит імпорту склав $4,5 млрд. 

Торгівля з країн Європейського Союзу знизилася на 43% влітку внаслідок жорстких санкцій Брюсселя. Але торгівля росії з Китаєм збільшилася на 23%, таким чином Китай став головним торговим партнером росії.

«Оскільки експорту Китаю недостатньо, щоб компенсувати падіння торгівлі Росії з ЄС, зусилля Росії щодо заміщення імпорту, що скорочується, виявляються все більш важкими», – кажуть аналітики.

Аналітики Інституту вважають, що західні санкції сильно бʼють по російській економіці і помітно обмежують споживчі можливості населення – експорт та імпорт російських товарів у жовтні скоротилися на 2,6% та 0,4% у річному обчисленні відповідно.

Центробанк росії нещодавно оновив свій макропрогноз на наступні роки, покращивши очікуваний економічний спад до 3,5% цьогоріч (і ще до мінус 4% — 2023 року), підвищив очікування щодо інфляції до 13% на кінець 2022-го та 14% — наступного року й окреслив повернення до класичного, а не від’ємного, економічного зростання вже 2024-го.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]