Державна зрада: у Харкові відкрили справу щодо ексдепутата Ради, якого рф бачила «гауляйтером» міста

|
Версия для печатиВерсия для печати

Щодо колишнього народного депутата з Харкова, втікача Дмитра Святаша, якого рф бачила своїм «гауляйтером» після захоплення міста, відкрите кримінальне провадження за статтею «державна зрада».

Про це повідомив під час сесії Харківської облради прокурор Олександр Фільчаков, відповідаючи на запитання депутата Романа Семенухи.

«Я розумію, про кого ви говорите, зараз слідчими СБУ щодо цієї особи проводиться досудове розслідування за ст. 111 (державна зрада). Харківська обласна прокуратура здійснює у цьому кримінальному провадженні процесуальне керівництво. Я думаю, що найближчим часом ми ухвалимо законне рішення», — повідомив Фільчаков.

На сесії, що проходила в онлайн-режимі, не було батька Дмитра Святаша Володимира Святаша. За інформацією Семенухи, Святаші перебувають у росії.

Прокурор області зазначив, що обов’язок правоохоронної системи – притягти зрадників до відповідальності. Фільчаков зауважив, що на Харківщині за статтею «державна зрада» від 24 лютого оголошено близько 60 підозр.

Як повідомлялося, 8 жовтня 2019 року столична прокуратура оголосила підозру Дмитру Святашу щодо заволодіння 1,1 млрд грн коштів банку АТ «УкрCиббанк».

Кримінальне провадження внесли до ЄРДР ще в жовтні 2013 року за ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 205, ч. 1, 2, 3 ст. 358 КК України (заволодіння шляхом обману коштами в особливо великому розмірі, фіктивне підприємництво, підроблення документів та їх використання). Йшлося про фіктивні кредити, надані фірмам з корпорації нардепа.

В 2020 році повідомлялося, що Святаш отримав разом із родиною російське громадянство.

За словами ексжурналіста, заступника міністра інфраструктури Мустафи Найєма, саме Дмитра Святаша, довірену особу Віктора Януковича під час виборів 2004 року, російські окупанти планували призначити «гауляйтером» Харкова. За даними Найєма, Святаш чекав на захоплення міста в Бєлгороді, звідки «обдзвонював своїх товаришів і подільників та пропонував їм посади у своїй майбутній адміністрації».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]