Дикуни зі столичної ДСНС з ментальністю московитів обіцяють створити "українізоване панно" замість зруйнованого ними унікального

|
Версия для печатиВерсия для печати

В ході реконструкції колишнього павільйону протипожежної безпеки на ВДНГ (приміщення Пожежної Частини 26) працівники зруйнували мозаїчне панно 1977 року, присвячене героїзму пожежників.

Про це повідомив на Фейсбук київський активіст, захисник модерністського спадку Дмитро Соловйов.

“В пожежній частині ВДНГ варварськи знищили унікальну мозаїку. Черговий злочин проти української культури скоїли в Києві - і не ворог, а свої (...) Всю цю красу розбили молотками. Багатомісячну працю українського художника знищили за пару хвилин. Дорогу, рідкісну смальту перетворили на купу сміття. Мозаїку необхідно відтворити! Міністерство культури та інформаційної політики, коли ви вже облікуєте всі мозаїки України? Я вже неодноразово звертався до вас з цією пропозицією, але все упирається в ігнор Олександра Ткаченка,” — йдеться в повідомленні.

 

МКІП опублікувало наступний коментар: “На жаль, цей павільйон та панно не мали статусу об'єкта культурної спадщини, тому задіяти норми закону щодо виконавців демонтажних робіт МКІП не може. Збереження культурної спадщини — один з пріоритетів культурної політики України. Фіксування спадщини і вчасне реагування на її збереження — необхідність для кожної свідомої установи, бізнесу та громадян загалом. Дякуємо громадськості за розголос. Деталі щодо подальшої долі мозаїки будуть повідомлені згодом.”

Нагадаємо, відсутність охоронного статусу українських графіті Бенксі не завадила міністру культури Ткаченку включитись у роботу над їх збереженням.

Директор ВДНГ Євген Мушкін прокоментував, що будівля підпорядкована ДСНС і не є в переліку пам’яток архітектури: “Будівля на ВДНГ, але знаходиться на балансі ДСНС України і там планується відкрити клініку. (...). В цій будівлі було цінне панно з мозаїки, де вогнеборці рятують світ від пожежі. Культурна спадщина радянської історії України. Ми пишалися тим, що пожежники (яким з 1991 року належить ця будівля) його бережуть. (...)

Сьогодні ми дізналися, що будівельники, які на замовлення ДСНС роблять реконструкцію цієї будівлі, зруйнували це панно… Завтра ми всередині команди обговорюватимемо питання того, чи існують ефективні шляхи запобігання руйнації культурної спадщини, що є чужим майном (майном інших осіб: державних, комунальних чи приватних). І як ми, як національна державна інституція, як заклад культури, можемо з цим допомогти.”

Нагадаємо, у лютому 2022 під час будівництва Президентського університету на ВДНГ був зруйнований модерністський павільйон №19. Тоді директор ВДНГ запевняв, що відбудеться реконструкція павільйону.

За оцінкою активістів, відновити панно неможливо. ДСНС обіцяє після ремонту створити нове “українізоване панно, що частково відображатиме попередню експозицію”.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]