Для заборони московської церкви треба провести до 10 тисяч судів, це пастка – релігієзнавець

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада підтримала у першому читанні заборону релігійних організацій, пов’язаних з РФ. В УПЦ МП це вже називають порушенням прав людини. Насправді Московський Патріархат не заборонили. Він має від 9 до 12 тисяч юридичних осіб по всій Україні. Кожну з них треба оскаржувати в суді.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів кандидат політичних наук, релігієзнавець Андрій Ковальов.

«На мою думку, це піар- чи хайпова пастка, яку створили українські політики і самі в неї потрапили. Зрозуміло, що в суспільстві назріла потреба нарешті вирішити долю цієї головної путінської структури в Україні. Ми розуміємо, що російські агенти працюють і в рясах. І релігійна організація, яка є, фактично, російською організацією, продовжує існувати. Це остання надія Путіна. Найбільш розгалужена організація в Україні, яка має свої представництва не лише на обласних і районних рівнях, а і подекуди в селах. За різними підрахунками, це від 9 до 12 тисяч окремих юридичних осіб», – говорить релігієзнавець.

В цьому і криється головна проблема, наголошує експерт. Тому що у всіх складається враження, що Московська Церква – це одна юридична організація. Але це не так. Тому на практиці реалізувати цей закон буде нереально.

«Згідно з цим законом, проголосованим у першому читанні, треба буде по кожній релігійній організації провести дослідження її статутних документів, дослідження її діяльності. Пізніше, якщо ми отримаємо підтвердження, що це релігійна організація з центром в країні-агресорі, потрібно ці матеріали передавати до суду. Тобто, це має бути 10 тисяч судів. Я не вірю у життєспроможність цієї схеми», – пояснює Андрій Ковальов.

Крім того, в законі не прописано, що представники МП не можуть зареєструвати нову релігійну організацію. Таким чином, російські агенти в рясах будуть клепати десятки і сотні нових організацій Російської Церкви і, на думку експерта, процес може бути нескінченним. Тобто, він каже, що якщо вже боротись з Московським Патріархатом, то з ним треба справді боротись, а не створювати видимість боротьби.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]