Доля ПЦУ в Криму не хвилює українську владу, — митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ
Гнітить найбільше те, що жоден центральний орган влади України цього до сих пір не бачить, не чує, або нічого не хоче бачити чи чути про основну проблематику ПЦУ в Криму.
Про це заявив митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент в коментарі редакції газети «Кримська світлиця» щодо сучасного стану українців Криму:
"Коли я читаю звернення від офіційної влади України до міжнародних інституцій, коли я читаю про зустрічі з міжнародними представниками цих інституцій нашої влади, – то я не бачу жодного разу піднятої теми української церкви в Криму. Всі рішення та заяви якщо і були, – то це виключно заслуга кримських українців, що є переселенцями і захищають нашу церкву, вимагаючи дій та рішень від української влади.
Митрополот обурений останньою спільною заявою органів влади України до Ради ООН з прав людини, яку оприлюднила перша заступниця МЗС Еміне Джапарова.
«Виникає питання, хто готував цю спільну заяву? Де в цій заяві хоч одне слово про права українців, де в цій заяві про нищення нашої Церкви? Жодного слова. Це не просто ганьба для України, – це диверсія проти України всередині України. І знаєте, що прикро. Прикро є те, що всі представники центральних органів влади про це знають, і нічого не бажають робити для захисту прав українців в Криму та нашої церкви в Криму.
Ми знаємо, що робить ворог, але ми не розуміємо, що робить українська влада щодо захисту українців Криму. Для мене таке враження, що всередині урядовців сидять вороги українського народу. Тому я хочу привернути увагу до цієї проблеми саме Президента України, щоб він як гарант Конституції України почав комунікувати з представниками української громади Криму, з представниками найбільш дискримінованої релігійної організації Православної Церкви України в Криму», – зазначив митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент.
Він також наголосив на тому, що українці в Криму є найбільш дискримінованою в усіх сферах етнічною спільнотою. При цьому українці Криму, ані відомі громадські, політичні та релігійні діячі не пішли на співпрацю з російською федерацією. Українцям в Криму сьогодні небезпечно не тільки вивісити прапор України, а й мати вдома українську літературу, співати українською мовою, мати можливість вчитися рідною мовою. Стан української церкви в Криму – це виживання в складних умовах, нескореність.
Натомість Міністр Ткаченко вважає УПЦ МП "нашою церквою" і має намір з нею "корректно вибудовувати діалог". Міністра Ткаченка влаштовує небажання московських попів в Україні перейменовуватися.
Водночас представники української влади публічно відстоюють в Україні інтереси церкви загарбника - російської федерації - по суті філії фсб в Україні і однозначно зброї кремля проти українців.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.