Економічні прогнози на 2024-2025рр. Надії застосування науки і розуму немає. Залишилася тільки надія на диво

|
Версия для печатиВерсия для печати

"... Гірко усвідомлювати, що національна економіка у її нинішньому стані та режимі управління явно не на боці Добра."

Про це пише у своєму блозі Ярослав Романчук, науковий керівник Українського інституту економічного лідерства.

Інститут світової економіки Петерсона (Peterson Institute for International Economics) та Світовий банк опублікували свої прогнози розвитку світової та регіональної економіки на 2024-2025 роки. Наступного тижня будуть свіжі прогнози МВФ.

Отже, консенсус прогноз експертів Peterson Institute на 2024р. – світова економіка буде, як і 2023р., тобто. зросте на 3,1% ВВП, а 2025г. навіть трохи прискориться до 3,2% ВВП. Економіка США цього року покаже дуже пристойні темпи зростання 2,8% ВВП. Для порівняння у зоні євро – лише 0,3% ВВП, Британії – 0,1% ВВП, Японії – 0,5% ВВП. Зазначимо, що європейська бюрократія, саморуйнування через «зелений» порядок денний разом із задушливими податками та регулюванням прирікає Європу на режим стагнації, а багато країн ЄС – на хронічну рецесію.

Цьому не може не радіти Індія, яка намагається стати Китаєм зразка 2000-х. Після зростання ВВП на 7,4% у 2023р. у цьому прогнозується зростання на 6,0%, у 2025р. - На 6,6% ВВП. Це помітно більше, ніж у Китаї, який потрапив у небезпечну пастку поганих інвестицій та авгієвих стайнь «мертвого» капіталу. Китайська економіка у 2023р. зросла на 5,2%, у 2024р. очікується зростання на 4,8% ВВП, у 2025р. - На 4,3% ВВП.

Експерти Peterson Institute підтверджують провал санкцій, введених проти Росії США, ЄС та G7. Колективного Заходу з його НАТО, схоже, ніхто вже у світі не боїться, ні тоталітарний Китай, ні нацистська Росія, ні фундаменталістський Іран, ні африканські людожери, ні єменські хусити. У разі санкцій російська економіка 2023г. зріс на 3,6% ВВП. Цього року зростання оцінюється на 2,8% ВВП, у 2025р. - На 2,2% ВВП. Зазначимо, що Світовий банк на 2024р. більш стриманий у прогнозі з російської економіки – 2,2% зростання ВВП, але у 2025г. все одно прогнозує зростання на 1,1% ВВП. Realpolitik, енергетична беззубість власної політики, нездатність до наукового осмислення кліматичних змін та аморальна недооцінка впливу тоталітарної, нацистської Осі зла у світі – ось що ховається за цими прогнозами.

За даними Світового банку у 2023р. країни Європи та Центральної Азії зросли на 3,3% ВВП, Східної Європи (без урахування України) – на 3,4%. За 2023р. Світовий банк дає зростання ВВП України на 4,8%, хоча Кабінет Міністрів країни прозвітував попереднім показником 5,3% ВВП. У 2024р. Світовий банк дуже стриманий. Він прогнозує зростання ВВП лише на 3,2%, а ось у 2025р. має відбутися різке прискорення до 6,5% ВВП. Швидше за все, експерти Світового банку розраховують на перемогу України у війні та початок бурхливого надходження інвестицій. Якимось магічним чином державні фінанси будуть більш-менш збалансовані до 2026 року, хоча дефіцит бюджету у 6,6% ВВП у 2026 році. Тільки з великою натяжкою вважатимуться балансом.

На жаль, при аналізі прогнозів української економіки від міжнародних організацій, приватних консалтингових компаній червоною ниткою проходить лише одна установка – надія на диво. Схоже, такий стан справ анітрохи не бентежить Уряд України. Ані Світовий банк, ні МВФ, ні ЄБРР, ні Європейська комісія не очікують від нього нічого нового. Так, business as usual. Залишається лише молитися на ЗСУ та на всіх тих, хто мобілізує у всьому світі ресурси для нашої перемоги. Гірко усвідомлювати, що національна економіка у її нинішньому стані та режимі управління явно не на боці Добра.

Проноз економічного зростання у 2024-2025 роках: світова економіка, зона євро, США, Японія, Велика Британія, Китай, Індія, Росія, Бразилія

Темпи зростання економік країн країн Європи та Центральної Азії (ECA) у 2020-2025 роках

Вгорі: оцінка розвитку України Всесвітнім банком у 2001-2006 роках

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]