Екс-керівник СБУ Іван Баканов отримав посвідчення адвоката у Полтаві - там це дешевше

|
Версия для печатиВерсия для печати

Своє місце роботи Іван Баканов визначив самостійно на підставі договору оренди нерухомості на Полтавщині. Колишній керівник СБУ склав іспити, пройшов стажування та склав присягу адвоката.

27 червня 2023 року колишній керівник Служби безпеки України Іван Баканов отримав свідоцтво адвоката (№ 4224) від Ради адвокатів Полтавської області.

Про це виданню «Полтавщина» повідомив керівник Ради адвокатів Володимир Скукіс:

— 27 червня Іван Баканов отримав таке свідоцтво. Перед цим він пройшов належну процедуру: склав іспити в кваліфікаційно-дисциплінарній комісії, пройшов 6-місячне стажування не за місцем проживання, отримав посвідчення та склав присягу. Через кілька тижнів він був внесений у Реєстр адвокатів України. Окремі ЗМІ написали, що 27-го числа його не було в Полтаві, але це не так, він був, я бачив його особисто та мав із ним неодноразове спілкування.

Щодо запитання, чому саме Рада адвокатів Полтавщини? Діючим законодавством передбачене складання іспитів за місцем проживання. Рада адвокатів України конкретизувала це словосполучення «місце проживання». Це може бути реєстрація місця проживання (прописка по старому), це може бути право власності, яке підтверджується витягом з реєстру, це може бути і на підставі користування приміщенням (що засвідчує договір оренди).

Після війни багато кваліфікаційно-дисциплінарних комісій припинили свою роботу або працюють нерегулярно, наприклад, у Києві чи Харкові. Тому досить часто претенденти демонструють нам саме договір оренди. Так було і з Іваном Бакановим. Це його самостійне рішення.

Навіщо екс-керівнику СБУ посвідчення адвоката? Нам самостійно важко указати на справжні мотиви колишнього високопосадовця. Можливо, для убезпечення себе від «наїздів» з боку правоохоронних органів. Статус адвоката надає доступ до закритої інформації. Але найголовніше — це все-таки доволі прибутковий бізнес. Особливо, якщо адвокат — це Іван Баканов. Він може укладати договори з поважними клієнтами та за немалий прайс працювати за допомогою групи помічників.

Не знаємо, яким буде адвокат Іван Баканов, але його роботі на посаді керівника СБУ дав досить прохолодну оцінку колишній керівник Головного управління розвідки та Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк. Свого часу він очолював Департамент контррозвідки СБУ, а у 2015 році став керівником ГУР МО.

В нещодавньому інтерв’ю «Українській правді» Валерій Кондратюк так охарактеризував Івана Баканова:

"— Це була довірена людина президента Зеленського. Людина, через яку можна було, скажемо так, підтримати якісь речі, пов’язані з професійною діяльністю. Але в професійному плані те, що я знав зсередини Служби — Служба була не щаслива. Президент України, призначаючи Баканова, можливо, і сам не очікував, що Служба безпеки є такою складною структурою. Маючи лише якусь юридичну освіту і загальне уявлення, неможливо тримати під контролем цю Службу. Виявилося, що ні. Це неначе людина, яка не вміє плавати, і її пустили в басейн.

— Людиною в басейні, яка не вміє плавати, і був Баканов?

— Так. Не маючи власних знань, він мав покладатися у своїй діяльності на людей, які перебували всередині. Це були не найкращі люди у Службі безпеки України. Одним із таких взагалі була людина зі сторони — це Наумов. З одного боку, ця людина перебувала під російським впливом, а з іншого боку — це корупційна складова. Покладаючись на таких людей, Баканову було не лише складно керувати Службою, але й мати справжнє розуміння того, що відбувається в державі. Чому? Тому що відбувалися певні маніпуляції, близьке ставало далеким, а далеке — близьким, і ти ніколи не міг розуміти, насправді на якому світі знаходишся і які виклики стоять перед державою. Тобто треба розуміти чіткі механізми, а не лише покладатися на те, що тобі там кажуть, або підводять до тебе тих чи інших людей."

Нагадаємо, Іван Баканов очолював Службу Безпеки України з серпня 2019-го по липень 2022 року.

Зауважимо, що місце перебування колишнього голови СБУ після його звільнення влітку 2022 року було невідоме широкому загалу. Наприкінці березня представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський запевняв, що Баканов перебуває в Україні.

Коментарів самого Баканова щодо отримання ним адвокатської «корочки» поки не надходило.

Звільнення Баканова

17 липня 2022 року президент Володимир Зеленський відсторонив генпрокурорку Ірину Венедіктову (згодом ОГП очолив нардеп-«слуга» Андрій Костін) та усунув з посади тодішнього голову СБУ Івана Баканова.

За даними ЗМІ, Баканова усунули за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України: «Невиконання (неналежне виконання) службових обовʼязків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків». 19 липня Верховна Рада звільнила Баканова з посади.

7 лютого 2023 року Рада за поданням президента призначила Василя Малюка головою СБУ.

Баканов з 27 грудня 2013 року був керівником ТОВ «Студія Квартал-95». З 2 грудня 2017 року до 27 травня 2019 — голова партії «Слуга народу». Під час президентської передвиборчої кампанії керував штабом тодішнього кандидата Володимира Зеленського. Очолював Службу безпеки України з серпня 2019-го по липень 2022 року.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]