Епіфаній: лаврські монахи чекають остаточних рішень держави

|
Версия для печатиВерсия для печати

Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський Епіфаній заявив, що Печерська Лавра повернеться до свого духовного коріння як невід’ємна частина українського народу. Він розповів, що частина монахів Києво-Печерської лаври чкають остаточних рішень від влади.

“Архімандрит Авраамій, з братії монастиря Московського патріархату, приєднався до Української Православної Церкви, був призначений мною настоятелем Лаври, яка нині є частиною Православної Церкви України. Ми також маємо постійні контакти з іншими лаврськими монахами, які чекають остаточних рішень держави щодо лаврських будівель. Вони хочуть залишитися в Лаврі в складі монастиря ПЦУ і ми готові їх прийняти. Разом відновимо Лавру”, – зазначив він в інтерв’ю orthodoxtimes.gr.

Митрополит Епіфаній висловив незадоволення діяльністю митрополита Павла, глави монастиря під патронатом УПЦ (МП), який, на його думку, ігнорував громадську думку та перетворився на найскандальнішого єрарха в Україні.

За словами митрополита Епіфанія, Україна більше не може терпіти пропаганду “руского міра” в Лаврі.

“Хіба Церква, суспільство і держава повинні все це терпіти? Чи можете ви уявити собі ситуацію, коли іноземна держава, з якою Греція перебуває у стані війни, контролює монастирі Афону, і в цих монастирях проповідують, що немає грецької нації, що грецька мова не має Божого благословення і що грішно нею розмовляти? Чи можна було б терпіти таку ситуацію? Я думаю, ні. Але ми в Україні довго терпіли. Однак цьому терпінню прийшов кінець. Через порушення умов оренди держава, як власник усього лаврського комплексу, розірвала угоду зі структурами Московського патріархату. І зараз, виходячи з режиму власності, структури Московського патріархату не мають права користування лаврським комплексом”, – пояснив митрополит Епіфаній.

Митрополит закликав до мирного розв’язання цієї проблеми, але одночасно наголосив, що Церква, держава і суспільство не можуть дозволити ворогові використовувати лаврське паломництво для поширення ідеології, яка виправдовує винищення українського народу.

“Процес триває, і ми виступаємо за мирне вирішення. Але для Церкви, держави і суспільства важливо, щоб ворог не використав нашу головну святиню для поширення своєї ідеології, яка виправдовує наше винищення. Кожен, хто хоче молитися Богу і жити за чернечим уставом в Лаврі, може це зробити. А той, хто хоче молитися і служити «русскому миру», повинен піти”, – підсумував предстоятель ПЦУ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
На вихідних сніжитиме та дощитиме на заході та півночі країни
18:02
Ось чим займається поліція під час війни, на що витрачається державний ресурс: оголошену в розшук вебкам-модель з Полтави засудили до трьох років умовно
16:03
Politico: Залякування словацького прем'єра Фіцо про енергетичну кризу в Європі провалилися
14:41
Ворог окупував Даченське, Новий Труд і Вовкове та ще багато де просунувся
14:33
Суд виніс вирок експрокурору та його поплічнику за "мільйонний хабар для ОГП"
13:02
Боєздатні бригади повністю залишили без поповнення, зокрема на Лиманському напрямку, - Бутусов
12:46
Замовники вбивства рятують покидька усіма можливими засобами: у Львові розпочалося засіданні у справі про вбивство Фаріон, перед цим суд "замінували"
12:01
Кількість податкових інспекцій в Україні за минулий рік скоротилася на 78%, – Гетманцев
11:01
Глави МЗС Німеччини та Франції прибули з візитом у Дамаск
10:04
Дар’я Каленюк: Про створення нових 14 бригад

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]