ФІнансування збройної агресії та схеми обходу санкцій: Ігор Мазепа може отримати нові обвинувачення

|
Версия для печатиВерсия для печати

Справа про розкрадання земель Київської ГЕС, у якій фігурує засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, може бути не єдиною.

За даними Народної правди, Мазепі готуються інкримінувати також незаконну ігорну діяльність, ухилення від сплати податків, а також фінансування збройної агресії РФ проти України.

Ігор Мазепа має зв’язки із російським бізнесом. Наприклад, він є другом і партнером громадянина РФ Сергія Токарєва. У Росії Токарєва називають королем гемблінгу. Він має багатомільярдний бізнес у країні-агресорці, а його батько є одним з тих, хто привів до влади нинішню Кремлівську верхівку.

У 2016 році Токарєв потрапив під санкції РНБО, але у 2020 році усі обмеження щодо нього зняли. Нині він є засновником Reface та інвесткомпанії Roosh, будує імідж благодійника і IT-візіонера. Сергій Токарєв також є співвласником мереж Космолот та ПокерМатч – підрозділом мережі Паріматч.

Concorde Capital Ігоря Мазепи сприяла у фінансуванні та супроводі бізнес-проектам Токарєва. Серед них скандальна IT-комапнія Lucky Labs, російські «Парибет», «Париматч», які нині працюють на ринку РФ під брендом БК «Пари» (pari.ru).

Ця компанія є однією з найбільших на ринку беттінга в Росії. ЇЇ штаб-квартира розташована в Москві. Водночас в Україні проти PariMatch запроваджені санкції РНБО строком на 50 років. Компанія обходить обмеження і продовжує нагріватися на українцях, схильних до азартних ігор.

Окрім того, Ігор Мазепа володів платіжною системою TYME через ТОВ «Фінансова компанія «ОМП-2013». Ця платіжна система мала тісні зв’язки з російськими системами на кшталт QIWI та нібито фігурувала у схемах виведення коштів до так званих «ДНР» і «ЛНР». Через це у 2018 році Нацбанк України анулював її ліцензію.

«Ця діяльність Ігоря Мазепи і його друзів та партнерів не є секретом. Поговорюють, що окрім схем із захоплення землі, йому інкримінують ще й незаконну ігорну діяльність, ухилення ві сплати податків, комерційну діяльність на території Росії та фінансування збройної агресії цієї країни проти України», — пише видання.

Нагадаємо, Ігор Мазепа був затриманий 18 січня на КПП Медика-Шегині під час спроби виїхати за кордон. Йому та брату суд обрав запобіжний захід у виді тримання під вартою із можливістю внесення застави. Загалом, про підозру повідомили 12 фігурантам, в офісі компаній пройшов обшук.

Справа пов’язана із отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області. У ДБР стверджують, що організатори оборудки намагалися захопити 300 га вартістю понад 1 млрд гривень.

У Concorde Capital засудили дії правоохоронців. У компанії вважають, що в цій справі відбувається тиск на бізнес.

На фото вгорі: Ігор Мазепа з Concorde Capital допомагав російському олігарху Дерипасці врятувати активи в Україні

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]