SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим звернулася до влади Південної Кореї з проханням продати озброєння, а не поставити його безкоштовно. Зокрема мова йшла про зенітні ракетні комплекси Cheongung та інші засоби протиповітряної оборони. Однак Сеул відмовився, посилаючись на обмеження експортного законодавства, яке забороняє постачання зброї до зон активних бойових дій.
Про це повідомляє південнокорейський телеканал SBS.
У рамках візиту Умєров провів зустрічі з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем та міністром національної оборони Кім Йон Хеном. Київ запропонував варіант купівлі не тільки комплексів Cheongung, але й інших засобів, таких як радіолокаційні системи для протиповітряної оборони і контрбатарейної боротьби. Оскільки повноцінні постачання боєприпасів калібру 155 мм могли бути складними для Сеула через їхню класифікацію як летальної зброї, Україна також запропонувала варіант придбання лише зарядів для цих боєприпасів.
За даними SBS, уряд Південної Кореї оголосив, що через високий попит і експортні зобов’язання постачання систем Cheongung раніше 2030 року є неможливим. Також у Південної Кореї відсутні у наявності запаси танків K2 та самохідних артилерійських установок K9 для експорту, які цікавили українську сторону.
Попри урядову відмову, кілька південнокорейських оборонних компаній отримали контакти української делегації. Однак Міністерство національної оборони Південної Кореї закликало компанії утриматися від самостійного обговорення угод із Києвом.
SBS зазначає, що основною причиною відмови стало законодавство Південної Кореї, яке забороняє експорт зброї до країн, де тривають війни. Крім того, Сеул врахував позицію новобраного президента США Дональда Трампа, який висловив намір швидко завершити війну в Україні.
Сеул тривалий час утримувався від передачі летальної зброї України, однак раніше повідомлялося, що ситуація може змінитися через відправку до України північнокорейських військ для участі в бойових діях на боці Росії.
Нагадаємо, за даними агентства Reuters, 82% громадян Південної Кореї виступають проти надання Україні військової допомоги. Водночас майже всі опитані вважають, що співпраця Росії та Північної Кореї становить серйозну загрозу.
Зображення вгорі: танк К" південнокорейського виробництва - один з найефективніших у світі. Фото з відкритих джерел
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
- 10:12
- Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
- 10:01
- Кіпр позбавив громадянства Коломойського, Бахматюка і Григоришина, – Politis
- 08:00
- Ворог захопив село Дар’їно на Курщині, просунувся на Донбасі
- 20:00
- У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
- 19:04
- Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
- 18:06
- Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.