Гетманцев: проблему дефіцита палива уряд вирішить, але ціни на бензин сягнуть 50 гривень за літр

|
Версия для печатиВерсия для печати

Скасувавши податок на бензин, державу позбавили десятків мільярдів гривень доходу, але у результаті це рішення не призвело до стабілізації цін на пальне. Проте висновки вже зроблено.

Про це в інтерв'ю УНН розповів народний депутат від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев.

На запитання про те, коли закінчиться нестача бензину на АЗС, нардеп відправив до Міністерства економіки, але розповів своє бачення процесу.

«Ми могли б ефективно займатися цим напрямком. Очевидно, що скасування податків на бензин позбавило державу надходжень і не призвело до стабілізації цін, через дефіцит, чорний ринок палива і зростання цін на нафту. Очевидно, що в ситуації такої невизначеності скасуванням податків не можна було вирішити жодну проблему. Сьогодні вже нікого не хвилює, яка ціна - хвилює можливість лише заправитися. Але я думаю, вони (Міністерство економіки – ред.) висновки зробили і заходи вживуть зараз. Я знаю, що вони над цим працюють", - зазначає співрозмовник і додає, що прем'єр-міністр взяв ситуацію під особистий контроль.

Гетманцев не виключає прогнозованого підвищення цін у майбутньому, припускає, що вартість бензину може перевалити за 45 грн за літр та підскочити до 50-ти.

«В умовах дефіциту… те, що пропонував зробити я, – пропонував працювати державними інтервенціями. Тобто закуповувати паливо, і через заправки за фіксованою ціною його продавати таким чином, щоб насичувати попит. Беручи на державу якусь частину ціни та стабілізувати ціну. Це дуже складний процес, трудомісткий. Це складніший набагато процес, ніж лінійне скасування податків. Щохвилини потрібно все контролювати», - каже нардеп.

У цьому додає, що «це єдиний ефективний і правильний шлях за умов військової економіки».

«Він може бути впроваджений. Наскільки я знаю, зараз упроваджується. Просто грошей менше у держави стало», – додав він.

Також Гетманцев торкнувся теми імпорту бензину через західний кордон. За його словами, зараз на ньому стоїть велика кількість життєво необхідних вантажів через черги, що утворилися через бажання деяких громадян отримати авто з Європи.

«Коли поляки побачили ці машини, вони сказали «ви знахабніли», - зазначив народний обранець.

«На даний момент у нас бензин стоїть у чергах три доби. Вони (поляки – ред.) кажуть: «Ні, ми нічого не робитимемо - ми за законом нічого не можемо робити. Ми робили виняток для Вас, але просити у нас гроші, а на свої гроші в цей же час ввозити машини, ну ви що?! Як це у вас все у голові вкладається?» - пояснив він.

Додамо

Раніше Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо державного регулювання цін на нафтопродукти, що дозволить протягом 7 днів вирішити питання дефіциту пального на АЗС.

Тим часом, на столичних заправках спостерігається дефіцит пального – люди стоять у кілометрових чергах.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]