Корсун: «Реформа» ДССЗЗІ закінчилася посадкою «реформаторів»

|
Версия для печатиВерсия для печати

"На короткому відео 4-річної давнини свіжепризначений «цифровий» віце-прем’єр Федоров потужно ( і справедливо насправді) критикує Держспецзв’язку:

Зачитує керівництву цього органу численні скарги на них, у тому числі про те, що КСЗІ – це фікція та корупція.

Але вже за рік, у жовтні 2020-го той самий М. Федоров так само впевнено повідомляє народу України, що КСЗІ – це Оскар у кібербезпеці: https://cutt.ly/QhgqGtK

Також у жовтні 2019 М. Федоров заявляв керівному складу Держспецзв’язку наступне: «ми зробимо аудит», «я вважаю, що під час війни займатися розкраданнями у такій у організації – це зрада», «моя мета – щоб ми покінчили з функціями, якими ви не повинні займатися». 

Але станом на 2023 рік функцій у Держспецзв’язку лише побільшало і наразі вже більше 100. У тому числі такі абсолютно невластиві як фельд’єгерський зв’язок (це доставка секретної кореспонденції, завжди була функцією МВС), управління концерном радіомовлення РРТ, захист критичної інфраструктури, закупівля дронів для ЗСУ та навіть побудова захисних споруд.

На тому ж засіданні у жовтні 2019 новопризначений Голова Держспецзв’язку В. Петров позначає план своїх дій стосовно функцій Держспецзв’язку: «те, що є цивільним – буде передано до Кабінету Міністрів - те, що невластиве силовій структурі, яка має військові спеціальні функції».

І пан Петров дійсно почав був займатися такими необхідними реформами.

Але вже за 8 місяців був звільнений з посади. Можливо, через відмову підписувати документи про нібито «захищеність» додатку Дія, але можливо й за іншу «неслухняність» – сам він ніде ніколи не повідомляв про справжні причини звільнення. Повідомив лише, що за час перебування на посаді його намагалися отруїти та перерізали гальмівний шланг його автомобіля: https://is.gd/SsuJof 

А от замість нього на посаду Голови Держспецзв’язку був призначений нині сумнозвісний Ю. Щиголь, який миттєво усе підписав без жодних питань. І якому наразі НАБУ оголошено підозру у розкраданні бюджетних коштів (хоча за зовсім іншу справу).

Що ж сталося у свідомості пана Михайла за такий короткий період: від натхненного реформаторства до накачування «поганого» Держспецз’язку безліччю нових невластивих функцій? Від призначення на посаду Голови Держспецзв’язку кандидата політичних наук з дипломатичною освітою - до колишнього податківця, якого раніше вже затримували на вимаганні хабаря?

В якому місці юний віце-прем’єр звернув не туди? I have no idea. Адже у суспільства був такий потужний запит робити реформи – і бажання нової влади теж було. Вірю, що тоді, у 2019 – воно дійсно було.

А зараз доводиться відмежовуватися від своїх же протеже (які вже вийшли під заставу у 25 млн. грн. та 10 млн. грн.). «Реформа» закінчилася посадкою «реформаторів», ага.

Чи повинен керівник відповідати за дії підлеглого? У чому тут проблема і як не допустити цього у подальшому?

Є якісь пропозиції? У мене вже скінчилися. 

«Призначити чесну людину» у розсадник корупції – не пропонувати, не працює."

Автор: Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки. У 2000-2005 заступник керівника відділу боротьби з комп’ютерною злочинністю при Департаменті контррозвідки СБУ. Співзасновник та виконавчий директор міжнародної кібербезпекової компанії з головним офісом в Україні; (джерело)

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]