Країни Азії почали відмовлятися від російського вугілля
Ключовий за умов західних санкцій ринок збуту російського вугілля опинився під загрозою — Японія, Південна Корея та Тайвань почали скорочувати закупівлі російського вугілля, намагаючись замінити його постачанням з Австралії.
Про це свідчить митна статистика країн, увагу на яку звернув «Комерсант».
За перші сім місяців 2022 року Південна Корея скоротила постачання вугілля з росії на 3% (до 12,8 млн тонн), Японія — на 25% (до 8,4 млн тонн), найсильніше скоротив частку Тайвань, чиї постачання впали на 33 ,3% і становили 4,4 млн тонн. Видання зазначає, що до війни з Україною азіатський ринок розглядався як один із найперспективніших, що було відображено навіть у Стратегії вугільної галузі.
Консервативний прогноз розвитку галузі передбачав нарощування постачання вугілля до країн Азії з 84 млн тонн у 2018 році до 123 млн тонн у 2035 році. Наростити обсяги поставок передбачалося насамперед за рахунок поставок до Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї та В'єтнаму. Проте Японія за Європою вже оголосила про намір відмовитися від російського вугілля у своєму енергобалансі. Частка російського вугілля в японському імпорті у 2021 році оцінювалася близько 11%.
Скоротити постачання має намір і Південна Корея, проте її рівень залежності від російських постачань у рази вищий — у першому кварталі 2022 року на російські постачання припало 68%. Тайвань також оголосив про намір відмовитися від російського вугілля, відмовившись у серпні від переукладання договорів на постачання. Замінити російські поставки планується імпортом з Австралії, проте експерти попереджають, що це значно вдарить по бюджетах, оскільки поставки вийдуть значно дорожчими.
Через відмову від російських поставок вітчизняним компаніям належить перенаправити близько 63 млн із 172 млн тонн всього вугільного експорту країни. Найбільш очевидними ринками збуту експерти називають Китай та Індію, які за прикладом нафтових поставок можуть скористатися ситуацією та наростити постачання російської сировини з дисконтом. Європейський ринок для російських постачальників закрито з 10 серпня, коли було запроваджено повноцінне ембарго на російське вугілля.
Через санкції російська вугільна промисловість опинилася в умовах масштабної кризи. Європейське ембарго фактично зупинило експорт вугілля по воді, а залізничні транспортні потужності просто не справляються з обсягами постачання. В результаті багато російських компаній зіткнулися з реальною загрозою банкрутства через неможливість реалізувати власну продукцію.
На цю тему:
- Вугільна промисловість росії за крок до банкрутства через санкції
- "Зима – остання зброя Путіна проти України". Як країна може пережити холод без електрики від Запорізької АЕС
- Економіка росії "валиться" не так швидко, як це прогнозували західні експерти - The Economist
- WP: У Путіна все ще є гроші, але економіка рф стрімко "посипалась"
- Як Путін нищить народ РФ: "ні любві, ні тоскі, ні жаласті"
- Bloomberg: Європі потрібно підготувати свої суспільства до довготривалої війни
- "Наші люди б'ються за Батьківщину і за своє життя. За що б'ються росіяни, я не розумію"
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
- 19:07
- Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
- 18:44
- "Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
- 18:05
- Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
- 16:09
- Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
- 14:05
- Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
- 13:11
- Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
- 12:07
- Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
- 12:02
- Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
- 11:44
- Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.