Лише 9 відсотків українських біженців в Німеччині хотіли б залишитися в країні назавжди
39% українських біженців, які перебувають у Німеччині, планують повернутися в Україну у близькій чи далекій перспективі. При цьому 35% українських біженців хотіли б залишитися в Німеччині хоча б на рік, і лише 9% — назавжди.
Про це свідчать результати дослідження «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців», проведеного Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії прем’єр-міністра Польщі, пише thepage.ua.
При цьому не визначилися у своєму виборі близько – 22% перебуваючих в Німеччині українців.
«Кількість українців, які проживали в Німеччині у 2021 році, була відносно невеликою – близько 150 тис., що становило лише 1,3% від загальної кількості іноземців у цій країні. Однак лише за півтора року після повномасштабного вторгнення ця цифра зросла в 6 разів. Це стало викликом, але водночас і можливістю для німецького ринку праці», – коментує директор з міжнародного розвитку Міграційної платформи EWL Міхаліна Сєлевич.
Серед факторів, що спонукають повертатися в Україну після закінчення війни, українські біженці вказують насамперед цивілізаційний вибір України – реальну перспективу членства в НАТО (60%) та ЄС (55%), що є гарантією безпеки для людей. Також можливість возз’єднання з сім’єю, яка залишилася в Україні, заохочує українців повертатися додому (59%) та економічний фактор (підвищення рівня оплати праці та покращення умов праці – 55%).
Понад 1/3 українських біженців (35%) визнають, що податкові пільги та дешеві кредити є важливим чинником, який мотивує їх повернутися в Україну. Ще 30% респондентів вказують на підтримку держави у відбудові чи поверненні квартири чи будинку. А кожного четвертого респондента (26%) мотивуватимуть повертатися прості умови відкриття і ведення бізнесу.
Автори дослідження стверджують, що респонденти заявляють про свої наміри. Остаточне рішення про повернення на батьківщину залежатиме від багатьох обставин, зокрема від перебігу війни та економічної ситуації в Україні.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 13:19
- Типовий "слуга народу" Роман Каптєлов, він же Мігрін, не задекларував квартиру в Москві та доходи дружини в рф. В нього біографія та поведінка агента ФСБ
- 12:45
- Подалі від бруду та ганьби: нардеп Микиша вийшов з фракції "Слуга народу"
- 12:05
- Експерти про це попереджали безголову владу, але марно: здійснена наймасштабніша кібератака на державні реєстри України, зупинено роботу систем Мінюсту
- 10:01
- Сергій Рудик: Про брехню Тимчасової спецкомісії з фортифікацій і дронів Ради
- 09:01
- "Успенівський мішок": українські воїни не змогли вийти з оточення
- 08:00
- Ворог окупував Костянтинопольськ та просунувся на кількох напрямках
- 20:00
- У п'ятницю дощі в Карпатах і на півночі України, вдень 2-12°С
- 18:10
- Державні монополії готують різке підвищення тарифів
- 18:08
- Чем опасно увлечение казино
- 16:58
- Війну потрібно було почати раніше: головне з пресконференції диктатора путіна
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.