Міноборони надало Антикорраді для перевірки куртки з замальованими номерами — там кажуть, що з закупівлею все добре

|
Версия для печатиВерсия для печати

Номер закупівлі на куртках замальований та підписаний маркером.

Антикорупційна рада при Міністерстві оборони підтвердила, що куртки для ЗСУ, які стали об’єктом розслідування Юрія Ніколова та Віталія Кононученка "Хороша і погана новина про корупцію в Міноборони", були зимовими. Про це для Радіо Свобода розповів голова Антикорради при Міноборони Євген Грушовець.

"Нам точно вдалося з’ясувати - це факти, які точно підтверджені. По-перше – ці куртки не є літніми, не є демісезонними - це зимові куртки, які пошиті на турецьких фабриках. І більша частина цих курток дійсно була видана. Ще деяка партія залишається на складах. Тому перше твердження, що куртки були літніми, воно не відповідає дійсності", – заявив Грушовець.

В той же час Громадське опублікувало фото з засідання Антикорради при Міноборони, на якому було продемонстровано нібито куртки з турецького контракту, який став об'єктом журналістського розслідування.

Міністерство надало для перевірки Антикорради куртки з контракту №VV2022-М1708 та підтвердило, що ці куртки дійсно поставлялися. Однак у розслідуванні ZN.UA йшлося не про те, що ці куртки не були поставлені, а про поставку за завищеною ціною:

"Зимовий одяг, який їхав в Україну за договором №VV2022- М1708, кордон у Молдові перетинав із документами по 27 500 дол. за партію, а кордон в Україні — вже за 367 500 дол", - йдеться в розслідуванні.

Інформація ж про літні куртки, які "стали зимовими" в дорозі, стосується контракту №VV2022-M1908. Міноборони надало для перевірки Антикорраді куртки, на яких надрукований номер контракту був замальований маркером, а поруч таким же маркером був написаний номер "1908".

На колажі можна побачити місце на етикетці, де на куртках пишеться номер партії (на фото зверху). На інших же воно замальоване, а поруч від руки написано - "1908".

Нагадаємо, як зазначалося в розслідуванні ZN.UA, Київський науково-дослідний інститут судових експертиз встановив, що "поставлені за договором №VV2022-M1908 куртки вітровологозахисні зимові та штани вітровологозахисні зимові не можуть використовуватись за своїм цільовим призначенням".

Таким чином, Міноборони досі не надало жодного доказу, що куртки, закуплені в Туреччині за контрактом №VV2022-M1908, є зимовими.

Перед цим заступника міністра оборони Дениса Шарапова зловив на брехні голова ТСК з розслідування економічних злочинів Ярослав Железняк. Тоді Шарапов намагався видати за куртки з контракту №VV2022-M1908 одяг з інших контрактів.

Раніше керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомляв, що на контракті із закупівлі "зимових" курток для Збройних сил України Міноборони переплатило 6,5 мільйонів доларів бюджетних коштів.

Пристосуванець Євген Грушовець фактично провалив роботу Громадської ради при МО - про корупцію в Міністерстві оборони суспільство дізнається від журналістів. Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]