МАГАТЕ на чолі з Гроссі діють як рядові статисти злочинів рф на ЗАЕС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Український персонал продовжує експлуатувати окуповану з перших днів повномасштабного вторгнення Запорізьку атомну станцію, але наразі там працює більше російських спеціалістів, а важливі рішення мають бути схвалені у Москві.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

На словах він розглядає Запорізьку атомну електростанцію у тимчасово окупованому Енергодарі як українську, не зважаючи на заяви росіян про взяття станції під свій контроль. І нарікає на можливу плутанину у ланцюжку керування, яка «може негативно вплинути на ядерну безпеку», — йдеться в заяві.

В заяві також зазначено, що «у той час як ситуація з ядерною безпекою та захистом на ЗАЕС залишається нестабільною, протягом останніх десяти днів станція отримувала електроенергію, необхідну для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки та безпеки, безпосередньо та без перерв з національної мережі».

Також Гроссі зазначив, що «наразі найбільша в Європі атомна електростанція наразі також має резервне живлення – у разі потреби – через розподільну станцію сусідньої теплоелектростанції. Стрілка була пошкоджена обстрілом 19 жовтня, але була відремонтована наступного дня. Останнім часом механізми резервного живлення також стали надійнішими; введено в експлуатацію друге з’єднання на ОРУ 330 кВ ТЕС. Це встановлює більш надійне підключення до зовнішньої лінії електропередач 330 кВ для доставки електроенергії на ЗАЕС, якщо основне зовнішнє підключення знову вийде з ладу».

Тобто, генсек в своїй заяві констатує «покращення» на ЗАЕС,яку рейдернув загарбник. І жодні механізми МАГАТЕ не були застосовані, щоб росіяни не почувалися на захопленій ЗАЕС як вдома. А також не були застосовані жодні санкції по лінії атомної енергетики за вчинення цього вкрай небезпечного злочину.

Генеральний директор Гроссі не вимагає від росії негайно залишити окуповану ЗАЕС, а лише костатує, що енергетична ситуація на ЗАЕС залишається вразливою – працює лише одна зовнішня лінія електропередач 750 кВ порівняно з чотирма до нинішнього «військового конфлікту в Україні - виділено ред.»– і може погіршитися будь-якої миті.

Гроссі також додав, що місія МАГАТЕ, яка знаходиться на ЗАЕС була поінформована про проведення росіянами робіт «з модернізації системи фізичного захисту на сухому сховищі відходів станції. Спеціалісти агентства мають доступ до цього об'єкту задля забезпечення гарантій безпеки».

Також, за його словами, на цьому тижні МАГАТЕ проведе інспекцію на двох українських ядерних об'єктах, у відповідь на запрошення української влади, для того, аби спростувати звинувачення російської сторони у виробництві так званої "брудної бомби". Гроссі зазначив, що місяць тому інспектори агентства відвідали один з об'єктів і не виявили там жодних ознак незаявленої ядерної діяльності або матеріалів.

 

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]