На Шевченківську премію-2025 висунули митця з Чернівців за вітражі для синагоги - це, безперечно, є "вершинним духовним надбанням Українського народу"

|
Версия для печатиВерсия для печати

А також збагачує "... історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність".

З подання Чернівецького обласного художнього музею чернівчанина Анатолія Федірка висунули на Шевченківську премію 2025 з мистецьким проектом «Відродження України» – серією вітражів для Головної синагоги Буковини імені родини Марбергів. Про це пише С4 з посиланням на перелік поданих творів на Шевченківську премію-2025.

Анатолія Федірка висунули в номінації «Візуальні мистецтва». Окрім нього, у списку номінантів є ще 13 претендентів.

Головна Синагога Буковини була знищена в середині 50-х років XX століття, а її відродженням почали займатися вже у незалежній Україні. У ній вирішили створити серію вітражів, автором яких став відомий український художник Анатолій Федірко, а куратором і консультантом – головний рабин Буковини Менахем Мендель Гліцнштейн.

Анатолій Федірко створив ескізи вітражів, враховуючи унікальність інтер’єру. Темою зображень стали «12 колін Ізраїлевих», «7 плодів Ізраїлевих» та сакральні для іудеїв архітектурні мотиви. Робота над вітражами тривала понад два роки.

Зазначимо, що на твори, висунуті на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2025 року, ще чекає опрацювання Секретаріатом Комітету, після чого сформують остаточний перелік за номінаціями. Перший тур конкурсу серед номінованих творів планують провести у третій декаді листопада цього року. Водночас лауреатів премії оголосять у березні 2025 року.

Довідка: Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Шевченківською премією відзначають творців за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики.

Згідно з Положенням про Національну премію, "Національна премія України імені Тараса Шевченка є державною нагородою України за найвидатніші твори літератури й мистецтва, публіцистики й журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення й демократизацію українського суспільства".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:07
На Шевченківську премію-2025 висунули митця з Чернівців за вітражі для синагоги - це, безперечно, є "вершинним духовним надбанням Українського народу"
13:59
Трамп остаточно переміг на президентських виборах у США
12:01
Відомий полтавський чиновник-казнокрад Олексій Басан отримав нову підозру від НАБУ: легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом
11:36
Трамп виступив з переможною промовою і назвав себе 47-м президентом США
11:23
Президент України привітав Трампа з перемогою
10:02
У Держміграції інвалідність за два роки оформили понад 300 співробітників, у КРАІЛ дані засекретили – Гетманцев
08:01
Ворог стискає зашморг навколо Курахового
20:00
У середу сніжитиме на сході та півночі України, вдень 0-5° тепла
19:06
Офіс не наївся? Як держава переплачує 1,7 млрд грн на будівництві
18:07
Ігор Луценко: Де наша відповідь на російські атаки шахедами?! Вона ж давно є!

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]