Нову Конституцію Ватикану підписав Папа Франциск

|
Версия для печатиВерсия для печати

Папа Франциск 13 травня підписав нову Конституцію Держави-Міста Ватикану. Вона набирає чинності 7 червня 2023 року та замінить попередню, яку 26 листопада 2000 року підписав святий Іван Павло ІІ.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Як зазначає Святіший Отець, необхідність оновленої версії Конституції продиктована зробити її відповідною до вимог наших днів.

Як основний закон, він є підвалинами та орієнтиром для всіх інших нормативних актів держави, підтверджуючи особливості та автономність судового устрою Ватикану у відношенні до судоустрою Римської Курії. Його характерною рисою є визнання канонічного права як першого нормативного джерела.

Конституція складається із 24 статей, перша з яких стверджує, що Папа, як суверен Держави-Міста Ватикану, «має повноту управлінської влади, що включає законодавчу, виконавчу та судову владу».
Наступна стаття підкреслює, що держава забезпечує «абсолютну та видиму незалежність Святого Престолу», щоб він міг звершувати свою «високу місію у світі», гарантуючи також «безумовний суверенітет у міжнародній сфері».

Держава та її правопорядок відокремлені від Римської Курії.

Шоста стаття зазначає, що представництво у стосунках з державами та іншими суб’єктами міжнародного права, у дипломатичних стосунках та при укладенні договорів зарезервоване за Святішим Отцем і здійснюється за посередництвом Державного Секретаріату.

Подальші статті визначають здійснення законодавчої влади, виконавчої та судової влади.
У 23-й статті описані прапор, герб і державна печатка Держави-Міста Ватикану, зображені у відповідних додатках. Заключна стаття проголошує, що цей Основний Закон повністю заміняє попередній від 26 листопада 2000 року та набирає чинності від 7 червня 2023 року.

Як зазначив у коментарі для Радіо Ватикану - Vatican News професор Вінченцо Буонуомо, Ректор Папського Латеранського Університету та викладач міжнародного права, новий Основний Закон відповідає на вимоги, пов’язані з необхідністю слідувати за реформами цього понтифікату, здійснюваними в перспективі нового місіонерського пориву всієї Церкви. Він, зокрема, звертає увагу на оновлення формування Папської Комісії в справах Держави-Міста Ватикану, через яку Папа здійснює законодавчу владу, до якої тепер входитимуть не тільки кардинали, але й миряни.

Фото з відкритих джерел


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]