Одна злодійська шайка: Тимошенко і Ко прийшли у ВАКС брати на поруки депутата «Батьківщини», який "почистив" бюджет на понад 200 млн грн
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/1-Belashov-i-Timoshenko.jpeg?1686483626)
Схема, у якій фігурує депутат Сергій Бєлашов, діяла з 2016 по 2020 роки.
Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та група її однопартійців прийшли у Вищий антикорупційний суд брати на поруки фігуранта справи Національного антикорбюро про махінації на 206 млн грн. Про це повідомив «Центр протидії корупції».
«Вищий антикорсуд обирає запобіжний захід полтавському бізнесмену Сергію Бєлашову, який очолює фракцію «Батьківщини» у Полтавській облраді та є власником банку «Український капітал». Він фігурує у справі про махінації при закупівлі газу для потреб «Укрзалізниці», – повідомили в ЦПК.
Вказано, що у залі Антикорсуду крім Тимошенко присутні Валентин Наливайченко, Іван Крулько, Вадим Івченко, Іван Кириленко та інші. Вони хочуть взяти Бєлашова на поруки.
Детективи НАБУ встановили, що з грудня 2016 по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» «Укрзалізниці» змовилися з представниками газових компаній та організували закупівлі газу в обхід тендерних процедур.
За даними слідства, учасники схеми узгодили додаткову націнку на газ. Вона у різні періоди становила від 200 то 1000 грн на 1000 кубометрів «блакитного палива». Своєю чергою службовці УЗ свідомо приховали більш вигідні ціни на газ, які пропонували інші учасники газового ринку. Тим самим «Укрзалізниця» фактично надала перевагу двом компаніям. Хабарі, отримані від оборудки, як встановили правоохоронці, ділили між широким колом учасників схеми.
Нагадаємо, не так давно в «Укрзалізниці» змінилося керівництво. Після звільнення Олександра Камишіна в лютому виконувати обов’язки глави почав Євген Лященко. За даними ZN.UA, НАБУ звернуло увагу на можливу корупцію в акціонерному товаристві після цього призначення. Зокрема, у травні НАБУ, за нашими даними, проводило слідчі дії в директора з економічної та інформаційної безпеки акціонерного товариства «Укрзалізниця» Едуарда Кріцина.
Згодом детективи антикорбюро прийшли з обшуками в службовому кабінеті голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Лященка. За інформацією співрозмовника редакції, йдеться про зловживання, виявлені в закупівлях залізниці.
ДОВІДКА:
Голова фракції партії "Батьківщина" у Полтавській обласній раді Сергій Білашов офіційно володіє мільйонами, має власний банк, квартири, земельні ділянки. При цьому на його родичку записано газовий бізнес з мільярдними оборотами, а сам політик може бути замішений у відмиванні коштів та підробці документів (принаймні так йдеться у судових матеріалах).
Незважаючи на брудну репутацію, звинувачення з боку правоохоронців, Белашов продовжує займатись політикою. На Полтавщині він керує цілою фракцією партії "Батьківщина" в обласній раді.
Банк політика відмивав гроші, вважають у СБУ
Банк "Український капітал" (власність підтверджена у декларації) причетний до відмивання великої суми коштів, упевнені в СБУ. Як встановили співробітники служби, у період 2016-2019 років група осіб, використовуючи фінансові інструменти ПАТ "Банк "Український капітал", а також групи компаній, пов'язаних з ТОВ "Укрінвест Груп", незаконно переводили безготівкові кошти у готівку, безпідставно формували податковий кредит, привласнювали гроші, йдеться у матеріалах із Реєстру судових рішень.
Що цікаво, Білашов у своєму банку зберігає лише незначну частину своїх заощаджень. У Таскомбанку він розмістив на депозиті майже 1 млн. доларів, і банку "Південний" 12,8 млн. гривень, а у власному ж банку "Український капітал" у Білашова на депозиті лише трохи менше 80 тис. доларів і 170 тис. грн. До речі, НБУ на його банк наклав штраф у розмірі понад 1,2 млн. грн. за порушення правил фінансового моніторингу.
Оформив газовий бізнес на родичів
Головний газотрейдер групи Білашова ТОВ "Скела Терціум" з паперів записано на Євгена Федоровича, сестру дружини Сергія Білашова Ліліани. Компанія-комісіонер Ark Trade LLP (Шотландія), через яку виводяться кошти за імпортними газовими контрактами "Скела Терціум", записана на Вікторію Ковтун, яка вважається партнером Белашова у ТОВ "Діас компані". Тільки у 2020 році оборот "Скела Терціум" досяг 2,35 млрд грн. Щоправда, чистий прибуток (з яким сплачується податок) склав за цей період лише 730 тис. грн.
Для порівняння: у звиклих платити податки "дочок" міжнародних газотрейдерів, що імпортують газ в Україну, прибутки в десятки разів вищі за меншої виручки. Наприклад, "Акспо Україна" має 85 млн грн чистого прибутку при обороті в 1,65 млрд грн минулого року.
Вже був підсудним
Ще більше питань до Белашову викликає той факт, що він сам нещодавно був обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні і навіть встиг посидіти на лаві підсудних. Його судили у Полтаві у 2014 році за звинуваченням у злочинах, передбачених ст. 190 (шахрайство) та ст. 358 (підроблення документів). Прокуратура звинуватила Бєлашова в тому, що він з використанням фальшивого наказу про призначення заступника директора у ТОВ "КВФ "Славія" уклав договір на купівлю 300 млн кубометрів природного газу з нульовою ставкою ПДВ з "дочкою "Нафтогазу України" – ДК "Газ України", а потім домовлявся про продаж цього газу на сотні мільйонів гривень промисловим споживачам уже з ПДВ. В результаті збитки держави склали понад 17 млн грн.
Утім, у в'язницю тоді Белашов не сів. Суд вирішив, що достатньо буде лише накласти на нього штраф у сумі 850 гривень, незважаючи на те, що провину Білашова у використанні наперед підробленого документа було повністю підтверджено.
У залі суду. Фото: Facebook/Центр протидії корупції
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 09:49
- Переговори США та Росії розпочалися в Ер-Ріяді
- 09:03
- Ворог просунувся біля трьох сіл
- 08:05
- Лідери Європи закликали Україну не погоджуватись на припинення вогню без мирної угоди, - Reuters
- 21:52
- Угода, яку США пропонували Зеленському, передбачала економічну колонізацію України, - Telegraph
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 18 – 23 лютого 2025 року
- 18:05
- Юрій Касьянов: Буде сказано багато страшних речей
- 17:10
- Тарас Загородній: Ну мені нравиця, як воно горить, люди бігають, суєтяться ... Про ЄС і США
- 16:54
- Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16 - Le Monde
- 15:45
- В Мінагрополітики радіють, що агрохолдинг уряду Саудівської Аравії вже контролює 200 тисяч га землі в Україні, а буде ще більше
- 14:14
- Зеленський непереконливо заперечує зрадницький "Оман-2": Україна нічого не знала про перемовини РФ і США у Саудівській Аравії і не визнаватиме їх
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.