"патріарх рпц" кирил скаржиться, що його не пускають до ЄС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Патріарх рпц кирил (справжнє ім'я володимир гундяєв) у вівторок під час зустрічі з Католікосом-Патріархом Асирійської Церкви Сходу Мар Авой III заявив, що йому закрили в'їзд до Євросоюзу.

Про це повідомив у середу сайт патріархії.

«Ухвалено безпрецедентне рішення: не пускати патріарха на територію Євросоюзу. Такого навіть під час холодної війни не було», - сказав кирило.

Хто саме закрив йому в'їзд до ЄС, кирило не пояснив. Саме це рішення він пов'язав із нещодавньою пленарною асамблеєю Всесвітньої ради церков у німецькому місті Карлсруе.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у своєму виступі на ній 31 серпня різко критикував рпц, звинувативши її в підтримці війни в Україні. На думку кирила, у Штайнмаєра "не вдавалося впливати на асамблею і дискримінувати російську церкву", і тоді патріарха рпц вирішили не пускати до Європи.

При цьому про жодні санкції з боку ЄС щодо кирила після 31 серпня офіційно не оголошувалося. Навпаки, відомо, що на вимогу Угорщини його ім'я було виключено із проєктів списків санкцій. Санкції, які передбачають заборону на в'їзд, проти предстоятеля рпц запровадили Велика Британія та Канада.

Проте 23 червня в'їзд кирилу на територію країни заборонила влада однієї з країн ЄС – Литви. У коментарі литовського зовнішньополітичного відомства предстоятеля рпц було названо "одним із найактивніших прихильників війни проти України" та близьким соратником президента росії путіна.

Литва входить до шенгенської зони. Дані патріарха кирила, мабуть, мають з'явитися в Шенгенській інформаційній системі, проте інші країни, які входять до шенгенської зони, можуть не керуватися національною забороною.

Про те, щоб кирило збирався у закордонну поїздку до країн ЄС і, наприклад, отримав відмову у візі, нічого не відомо.

Як відомо, патріарх рпц кирило у своїх проповідях і виступах після російського вторгнення в Україну неодноразово говорив про те, що "росія ніколи ні на кого не нападала", і звинувачував у розпалюванні конфлікту країни Заходу та антицерковних сил. Він також виправдовував звірства російських військових в Україні.

Фото: РИА Новости

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]